Most Overtoun znajdujący się w zachodniej Szkocji, w pobliżu Dumbarton, wyróżnia się z pośród innych tego typu konstrukcji, niewyjaśnioną do dzisiaj historią, A mianowicie zasłynął tym, że skacząc z niego, swój żywot zakończyła niezliczona ilość psów.  Zanotowanych tych sytuacji jest ponad 50, ale według starych mieszkańców, raz w miesiącu od połowy poprzedniego wieku dochodziło do tego typu sytuacji. Co daje niebotyczną liczbę ponad 600 skoków. 

Świadkowie tego długo pozostawali w szoku, gdyż na własne oczy widzieli że nie był to nieszczęśliwy wypadek tylko celowe ich działanie. Niektórzy mówili że psy które nie poniosły śmierci na miejscu ponownie wspinały się na most i z wielkim trudem wspinając się na balustradę, powtarzały swój skok. Jednak oficjalnie te pogłoski nie zostały potwierdzone.

Mieszkańcy starają się unikać tego miejsca. W ich odczuciu jest to przeklęte przez złego demona miejsce, który łaknie świeżej krwi. Podobno kilkanaście lat temu pewien facet, zrzucił z tego mostu swojego syna, uważając że jest on opętany przez szatana. Przeżył on upadek, co było dla niego formą "oczyszczenia duszy". Jednak nie do końca, gdyż po kilku latach popełnił na tym moście samobójstwo. Wtedy miejscem tym zaczęły interesować się  lokalne media.   

Ci co nie wierzą w różnego typu siły nadprzyrodzone, szukali innych wyjaśnień tych dziwnych sytuacji. Najbardziej prawdopodobna hipoteza jest to że psy nie mają możliwości zobaczyć co jest za wysoką i  ponad 45cm grubości balustradą. Wyczuwając jakiś z kuszących zapachów np wiewiórki których jest pełno, kierowane instynktem skaczą, nie mając świadomości zagrożenia jakie ich czeka po drugiej stronie. 

No cóż prawda jest taka że ciężko w 100% wyjaśnić ta czarna serie. Może zamontowanie monitoringu pomogło by wyjaśnić motywy zwierzaków. Nie zachęcam nikogo do zwiedzania tych rejonów ze swoim "pupilkiem".

stat4u