Jest to niezwykły, nieukończony dom znajdujący się w Kalifornii, w hrabstwie Santa Clara. 

Po śmierci córki, męża oraz teścia, Pani Winchester odziedziczyła olbrzymia fortunę około 20 milionów dolarów oraz 50% udziałów w firmie dające jej dziennie $1 000 ( na dzisiejsze czasy ponad $26 000). Jednak nie dawało jej to szczęścia, cały czas czuła że coś jest nie tak. Pomocy szukała u zaprzyjaźnionego medium, który przekonał ją, że śmierć bliskich to zemsta złych duchów, ludzi zabitych ze strzelby jej męża. Poradził jej żeby wybudowała dom w którym zamieszka z tymi duchami, ostrzegając że będzie żyła dopóki dom będzie w budowie.

W 1884 roku Pani Winchester pojechała do Kalifornii gdzie zakupiła ziemie i zaczęła budować zgodnie z radą przyjaciela. Większość dochodów inwestowała w dom. Budowa trwała przez 38 lat 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Wszystkim zarządzała osobiście, aż do śmierci 5 września 1922 roku. Efektem tego był istny labirynt łączący w sumie 160 pokojów, wiele przejść jest ukrytych, są schody prowadzące donikąd, albo okno w podłodze. Było również 40 sypialni. Podobno każdej nocy Pani Winchester spała w innym pokoju. Te wszystkie poczynania miały na celu oszukać duchy. Liczbą która przeważała w domu była 13. Miała ona przynieść szczęście. Wiec nawet w każdym żyrandolu musiało być 13 świec, albo 13 otworów w zlewie. W domu również jest aż 47 kominków i ponad 10 000 szyb okiennych. Aby pomalować dom potrzeba było aż 75 tysięcy litrów farby. Miał 7 pieter.

W 1906 roku dom uległ poważnemu uszkodzeniu podczas trzęsienia ziemi, odbudowane zostały 4 piętra, które przetrwały do dzisiaj. 

Oficjalna strona

 

[dcs_toggle_frame title="Lokalizacja" mleft="40" color="#999999"]             [/dcs_toggle_frame] [dcs_toggle_frame title="FIlmy" mleft="40" color="#999999" open="folse"][/dcs_toggle_frame]

stat4u