Dwarf Tossing

Ten jakże oryginalny sport powstał w Australii w 1980 roku. Miał on na celu zapewnienie rozrywki znudzonym biesiadnikom w lokalnych barach (zalecane mocne upicie alkoholowe).  Sport ten głównie skierowany jest dla mężczyzn ze względu na potrzebe posiadania sporej siły fizycznej, jednak nie raz zdarzały się również rywalizację pań z panami, co przeważnie na końcu kończyło się symboliczną wymiana koszulek:)

Obowiązkowym atrybutem karła był kask, zabezpieczający przed urazami. Każda kontuzja mogła by wykluczyć  z dalszej trasy objazdowej, co skutkowalo by duże straty pieniężne. Zgarniali oni  często w ciągu roku sześciocyfrowe sumki.

Zasady sa bardzo proste, łapie się karła za kamizelkę, bierze maksymalnie trzy kroki rozbiegu i rzuca. Najlepsza odległość oznacza zwycięstwo.

Pierwszy puchar świata odbył się w 1989 roku, wygrała drużyna Anglii w składzie : Danny Blue , Roy Merrin i Lenny The Giant.

Niestety ten jakże kontrowersyjny sport, wraz ze wzrostem jego popularności zaczął spotykać się z coraz większa krytyka. Po fali protestów zakazany został w Nowym Jorku oraz na Florydznie, a w kanadzie wprowadzili wysokie grzywny dochodzące do 5 tysięcy dolarów oraz nawet do pół roku pozbawienie wolności. Jak ktoś chce porzucać karłem musi wybrać siś do stanu Texas.

Oficjalnym rekordem świata jest odległość : 12 stóp i 9 cali (335cm)

stat4u