Fallen Angels 

Nazwany został na cześć amerykańskiego pilota Jimmy Angel'a, który w roku 1937 wylądował na szczycie góry Tepuy Auyan, gdzie ma swój początek wodospad. Po 11 dniach ciężkiego marszu udało mu się dotrzeć do Kamaratu, gdzie udzielona została mu pomoc. Po śmierci w 1956 jego prochy zostały rozsypane nad wodospadem.

Na zdjęciu samolot Angela, który został po awaryjnym lądowaniu przetransportowany na lotnisko w Canaima. 

Jest to najwyższy wodospad na świecie. Całkowita jego wysokość to 979 metrów ( 807 m bezpośredniego spadu wody).

Znajduję się on w Narodowym Parku Canaima, w regionie Gran Sabana w Wenezueli. Wyprawę najlepiej rozpocząć w miejscowości Bolivar Ciudad. Można tam wykupić zorganizowaną wycieczkę w cenie około 1000 zł za osobę. Cena obejmuje koszt przelotu do "bram fallen angels" – miejscowości Canaima. Wycieczka trwa około 3 dni z tego dwa poświęcone na zwiedzanie. Parę godzin spędzonych jest w kajaku. Można też skorzystać z wyprawy na własną rękę co z pewnością będzie sporo tańsze, ale również dużo bardziej uciążliwe. Dodatkowymi kosztami jest opłata klimatyczna wynosząca około 15 złotych, oraz obowiązkowe szczepienie. Jest również możliwość przelotu awionetką nad wodospadem.

Jest możliwość pływania u podnóża wodospadu co jest dodatkową olbrzymią atrakcja, a zdjęcia zrobione zapierają dech w piersi. 

 

   

Niesamowite miejsce, które warto odwiedzić.

 

stat4u