Co się liczy w walizkach? Postaw na komfort w podróży!

podróż - porady, Sprzęt turystyczny, wczasy

walizki podróżne

Poręczna walizka to rozwiązanie, które sprawdza się podczas niejednej wyprawy. Nie ma tutaj znacznie, czy chodzi o walizki, które zabierzesz ze sobą na rodzinne wakacje, czy o małą jedną walizkę potrzebną w dwudniowej podróży służbowej. 

Walizki i torby podróżne — czego od nich oczekujemy 

Walizki na czterech kółkach, miękkie, wykonane z ABS, z odpowiednimi zabezpieczeniami — to tylko podstawowa lista możliwości modeli, które czekają na nas w sklepie internetowym Lorenbag.pl oraz wielu podobnych miejscach. Pojawia się pytanie, czym kierować się przy ich wyborze. Estetyka jest oczywiście ważna. Dzisiaj do wyboru są walizki, które mają nie tylko odcienie brązu, granatu, czerni czy beżu. Do wyboru jest niezliczona wręcz liczba modeli o różnorodnych wzorach, kolorach, nadrukach, grafikach. Przede wszystkim dotyczy to twardych walizek, które wykonane są z ABS lub innych podobnych mu materiałów. 

Od walizki możemy więc oczekiwać, aby dobrze się prezentowała, była rozpoznawalna (co na taśmie bagażowej przy odbiorach na lotnisku naprawdę się przydaje). Są jednak znacznie ważniejsze wymagania, które walizka czy inne torby podróżne powinny spełnić. Decydując się na określony materiał wykonania, walizkę, która ma dwa lub cztery kółka, większy lub mniejszy rozmiar, myśleć trzeba przede wszystkim o własnej wygodzie, o charakterze odbywanych podróży, o optymalnej pakowności. Od walizki podróżnej ma prawo oczekiwać, że ułatwi ci podróżowanie. Wybór jest naprawdę duży: https://lorenbag.pl/walizki

Walizki podróżne — z czego powinny być wykonane?

Walizki podróżne dzielimy przede wszystkim na twarde i miękkie. Wybór między nimi to kwestia bardzo indywidualna. Walizki twarde są wyjątkowo lekkie, bardzo wygodne w użytkowaniu, odporne na warunki atmosferyczne oraz zarysowania i uderzenia. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim to, że zapewniają maksymalną ochronę tego, co jest w środku walizki. Nie ma tutaj znaczenia, czy niechcący uderzysz walizką o coś, przechodząc przez lotnisko lub wsiadając do pociągu, czy walizka upadnie podczas transportu. Jej twarda wersja to najlepsze zabezpieczenie dla tego, co w środku. Nieco inaczej sprawa przedstawia się w przypadku walizek miękkich. Wykonane z nylonu lub podobnych mu odpornych materiałów także sprawdzają się przy różnej pogodzie. Stanowią jednak mniejsze zabezpieczenie. Za to jednak są bardziej elastyczne, można zawsze coś do nich „dopchać”, a zewnętrzne kieszenie pozwalają mieć niektóre drobiazgi pod ręką. Sprawdź: https://lorenbag.pl/torby-walizki-na-kolkach

Ważne dodatki 

Podanie danych osobowych nieznajomej osobie jest groźne nie bardziej niż to, że ktoś dostanie się do twojej walizki. Często, szczególnie przy podróżach zagranicznych, służbowych, znajduje się w nich wiele ważnych dokumentów, informacji. Oczywiście czasem podróżnemu na podstawie obowiązujących przepisów prawa przysługuje prawo wniesienia skargi w przypadku kradzieży walizki, jej zgubienia lub kradzieży zawartości. Lepiej jednak, zamiast myśleć o skardze, zabezpieczyć się w inny sposób. Dobrej jakości zamek szyfrowy jest już cennym i pomocnym zabezpieczeniem. Walizka może z tobą podróżować w nienaruszonym stanie, jeśli zdecydujesz się na wybór tej z odpowiednimi zabezpieczeniami. 

Warto także pomyśleć o zabezpieczeniach wewnętrznych. Dobrze, aby przedmioty się swobodnie po jej wnętrzu nie przesuwały. Dlatego popularnością cieszą się walizki z wewnętrznymi pasami, które utrzymują wszystko na miejscu. Cennym rozwiązaniem są także dodatkowe kieszenie wewnętrzne, w których można przechowywać drobiazgi podczas podróży.

Kółka — dwa czy cztery?

Dwa kółka mają przede wszystkim walizki małe, kabinowe. Oczywiście możesz uniknąć automatycznego podejmowania decyzji i szukać małych walizek także i z czterema kółkami, natomiast nie są one niezbędne. W przypadku małych walizek dwa kółka w zupełności wystarczają, aby korzystanie z walizki było wygodne, aby łatwo się ją prowadziło. Cztery kółka to natomiast konieczność w przypadku większych modeli walizek. Nie tylko poprawiają one ruch walizki, ułatwiają jej przesuwanie, ale i poprawiają jej stabilność. Z pewnością więc przy średniej czy dużej walizce, warto postawić na modele z czterema kółkami. Korzystanie z takiej walizki będzie znacznie bardziej komfortowe. 

Rozmiar — kabinowe walizki podróżne

Walizka kabinowa to osobny model torby podróżnej. Warto pamiętać, że spora część linii ma wyraźne określone maksymalne rozmiary walizki, w którą możesz wsiąść na pokład jako bagażem podręcznym. Coraz częściej jest także tak, że zakup biletu upoważnia tylko do najmniejszego możliwego bagażu podręcznego, jeśli chcesz mieć większy, potrzebna jest dopłata. Wybierając walizkę, która ma ci służyć jako kabinowa podczas podróży samolotowych, koniecznie upewnij się, że spełnia ona wymagania konkretnej linii lotniczej, którą poruszasz się najczęściej. Nie każda walizka, która spełnia wymogi w jednej linii, sprawdzi się w samolocie innych. Trzeba o tym pamiętać. Producenci walizek ułatwiają jednak ten wybór i umożliwiają korzystanie z przeglądarek i filtrów walizek kabinowych pod kątem konkretnych linii lotniczych. 

Doradcy Walizkowi / materiał zewnętrzny

Poznaj zalety korzystania z usług ekologicznego hotelu

Poznaj zalety korzystania z usług ekologicznego hotelu

Obawy o środowisko naturalne są coraz większe, podobnie jak popularność metod przyjaznych dla środowiska. W miarę jak te tematy stają się coraz bardziej widoczne, ludzie we wszystkich sferach muszą poszerzać swoją wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju, szczególnie jeśli chodzi o obiekty, sprzedawców i innych profesjonalistów zajmujących się organizacją imprez. Jednym z takich tematów są przyjazne dla środowiska udogodnienia hotelowe. 

Zimna woda w Bałtyku? Zainwestuj w piankę!

Zimna woda w Bałtyku? Zainwestuj w piankę!

Pewnie każdy z nas zna to uczucie, gdy wchodzisz do Bałtyku, i od przeszywającego zimna, niemal od razu musisz wyjść z wody. Jest wiele dyscyplin wodnych, które można uprawiać w morzu, między innymi windsurfing, surfing, nurkowanie czy pływanie. Niska temperatura morza jednak potrafi skutecznie zniechęcić do wykonywania jakichkolwiek aktywności. Z tego też powodu powstały pianki neoprenowe.

Co się liczy w walizkach? Postaw na komfort w podróży!

Co się liczy w walizkach? Postaw na komfort w podróży!

Poręczna walizka to rozwiązanie, które sprawdza się podczas niejednej wyprawy. Nie ma tutaj znacznie, czy chodzi o walizki, które zabierzesz ze sobą na rodzinne wakacje, czy o małą jedną walizkę potrzebną w dwudniowej podróży służbowej. 

4 powody dla których warto mieć ubezpieczenie turystyczne

4 powody dla których warto mieć ubezpieczenie turystyczne

Masz zamiar wybrać się na wakacje i jesteś w trakcie organizacji i dopinania wszelkich ustaleń? Nie zapomnij o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego, które da ci gwarancję spokojnie spędzonych wakacji, a w razie nieprzewidzianych zdarzeń pomoże w szybkim rozwiązaniu problemu lub pokryciu kosztów leczenia. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie turystyczne i na jakie najlepiej się zdecydować.