Co się liczy w walizkach? Postaw na komfort w podróży!

podróż - porady, Sprzęt turystyczny, wczasy

walizki podróżne

Poręczna walizka to rozwiązanie, które sprawdza się podczas niejednej wyprawy. Nie ma tutaj znacznie, czy chodzi o walizki, które zabierzesz ze sobą na rodzinne wakacje, czy o małą jedną walizkę potrzebną w dwudniowej podróży służbowej. 

Walizki i torby podróżne — czego od nich oczekujemy 

Walizki na czterech kółkach, miękkie, wykonane z ABS, z odpowiednimi zabezpieczeniami — to tylko podstawowa lista możliwości modeli, które czekają na nas w sklepie internetowym Lorenbag.pl oraz wielu podobnych miejscach. Pojawia się pytanie, czym kierować się przy ich wyborze. Estetyka jest oczywiście ważna. Dzisiaj do wyboru są walizki, które mają nie tylko odcienie brązu, granatu, czerni czy beżu. Do wyboru jest niezliczona wręcz liczba modeli o różnorodnych wzorach, kolorach, nadrukach, grafikach. Przede wszystkim dotyczy to twardych walizek, które wykonane są z ABS lub innych podobnych mu materiałów. 

Od walizki możemy więc oczekiwać, aby dobrze się prezentowała, była rozpoznawalna (co na taśmie bagażowej przy odbiorach na lotnisku naprawdę się przydaje). Są jednak znacznie ważniejsze wymagania, które walizka czy inne torby podróżne powinny spełnić. Decydując się na określony materiał wykonania, walizkę, która ma dwa lub cztery kółka, większy lub mniejszy rozmiar, myśleć trzeba przede wszystkim o własnej wygodzie, o charakterze odbywanych podróży, o optymalnej pakowności. Od walizki podróżnej ma prawo oczekiwać, że ułatwi ci podróżowanie. Wybór jest naprawdę duży: https://lorenbag.pl/walizki

Walizki podróżne — z czego powinny być wykonane?

Walizki podróżne dzielimy przede wszystkim na twarde i miękkie. Wybór między nimi to kwestia bardzo indywidualna. Walizki twarde są wyjątkowo lekkie, bardzo wygodne w użytkowaniu, odporne na warunki atmosferyczne oraz zarysowania i uderzenia. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim to, że zapewniają maksymalną ochronę tego, co jest w środku walizki. Nie ma tutaj znaczenia, czy niechcący uderzysz walizką o coś, przechodząc przez lotnisko lub wsiadając do pociągu, czy walizka upadnie podczas transportu. Jej twarda wersja to najlepsze zabezpieczenie dla tego, co w środku. Nieco inaczej sprawa przedstawia się w przypadku walizek miękkich. Wykonane z nylonu lub podobnych mu odpornych materiałów także sprawdzają się przy różnej pogodzie. Stanowią jednak mniejsze zabezpieczenie. Za to jednak są bardziej elastyczne, można zawsze coś do nich „dopchać”, a zewnętrzne kieszenie pozwalają mieć niektóre drobiazgi pod ręką. Sprawdź: https://lorenbag.pl/torby-walizki-na-kolkach

Ważne dodatki 

Podanie danych osobowych nieznajomej osobie jest groźne nie bardziej niż to, że ktoś dostanie się do twojej walizki. Często, szczególnie przy podróżach zagranicznych, służbowych, znajduje się w nich wiele ważnych dokumentów, informacji. Oczywiście czasem podróżnemu na podstawie obowiązujących przepisów prawa przysługuje prawo wniesienia skargi w przypadku kradzieży walizki, jej zgubienia lub kradzieży zawartości. Lepiej jednak, zamiast myśleć o skardze, zabezpieczyć się w inny sposób. Dobrej jakości zamek szyfrowy jest już cennym i pomocnym zabezpieczeniem. Walizka może z tobą podróżować w nienaruszonym stanie, jeśli zdecydujesz się na wybór tej z odpowiednimi zabezpieczeniami. 

Warto także pomyśleć o zabezpieczeniach wewnętrznych. Dobrze, aby przedmioty się swobodnie po jej wnętrzu nie przesuwały. Dlatego popularnością cieszą się walizki z wewnętrznymi pasami, które utrzymują wszystko na miejscu. Cennym rozwiązaniem są także dodatkowe kieszenie wewnętrzne, w których można przechowywać drobiazgi podczas podróży.

Kółka — dwa czy cztery?

Dwa kółka mają przede wszystkim walizki małe, kabinowe. Oczywiście możesz uniknąć automatycznego podejmowania decyzji i szukać małych walizek także i z czterema kółkami, natomiast nie są one niezbędne. W przypadku małych walizek dwa kółka w zupełności wystarczają, aby korzystanie z walizki było wygodne, aby łatwo się ją prowadziło. Cztery kółka to natomiast konieczność w przypadku większych modeli walizek. Nie tylko poprawiają one ruch walizki, ułatwiają jej przesuwanie, ale i poprawiają jej stabilność. Z pewnością więc przy średniej czy dużej walizce, warto postawić na modele z czterema kółkami. Korzystanie z takiej walizki będzie znacznie bardziej komfortowe. 

Rozmiar — kabinowe walizki podróżne

Walizka kabinowa to osobny model torby podróżnej. Warto pamiętać, że spora część linii ma wyraźne określone maksymalne rozmiary walizki, w którą możesz wsiąść na pokład jako bagażem podręcznym. Coraz częściej jest także tak, że zakup biletu upoważnia tylko do najmniejszego możliwego bagażu podręcznego, jeśli chcesz mieć większy, potrzebna jest dopłata. Wybierając walizkę, która ma ci służyć jako kabinowa podczas podróży samolotowych, koniecznie upewnij się, że spełnia ona wymagania konkretnej linii lotniczej, którą poruszasz się najczęściej. Nie każda walizka, która spełnia wymogi w jednej linii, sprawdzi się w samolocie innych. Trzeba o tym pamiętać. Producenci walizek ułatwiają jednak ten wybór i umożliwiają korzystanie z przeglądarek i filtrów walizek kabinowych pod kątem konkretnych linii lotniczych. 

Doradcy Walizkowi / materiał zewnętrzny

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Wycieczka objazdowa pozwala zwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie. W jej trakcie sporo czasu spędza się w ruchu, a hotel odwiedza się jedynie na czas noclegu i śniadania. Z tego względu na wycieczkę objazdową nie powinno się zabierać tych samych rzeczy co na wyjazd all inclusive. Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Co spakować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Noclegi Uniejów: Hotelowy azyl w sercu Polski

Noclegi Uniejów: Hotelowy azyl w sercu Polski

W magicznym sercu Polski, otoczonym malowniczymi krajobrazami, Uniejów kusi nie tylko swoją historyczną atmosferą, ale także wyjątkową ofertą noclegową. Poszukując idealnego miejsca do wypoczynku, nie można pominąć bogactwa opcji zakwaterowania, jakie oferuje to urokliwe miasto. W tym artykule zapraszamy do fascynującej podróży przez świat noclegów w Uniejowie.

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Wyjazdy nad Bałtyk cieszą się największym zainteresowaniem w okresie letnim, jednak nad polskie morze warto wybrać się poza sezonem. Jest to czas, w którym można odpocząć z dala od tłumów turystów i hałasu. Koniec zimy to znakomity okres, by podreperować zdrowie, zrelaksować się w ciszy i oderwać się od miejskiego zgiełku. Plaże poza sezonem są puste, a do najważniejszych atrakcji nie ma praktycznie żadnych kolejek. Dlaczego jeszcze warto wybrać się na urlop nad Bałtyk, zanim rozpocznie się lato?

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo