Czy mesh WiFi rzeczywiście sprawdza się w domu

dom, internet

wi-fi

Komputery potrzebne są nam właściwie codziennie, a nie chodzi tylko i wyłącznie o przestrzeń roboczą w pracy. Naturalnie przedsiębiorcy, którzy zatrudniają dużą ilość pracowników i muszą zapewnić dużo skomputeryzowanych miejsc pracy, najczęściej mają wystarczające środki na to, aby zainwestować w profesjonalny sprzęt gwarantujący przesyłanie sygnału internetowego. Coraz częściej jednak, co pokazują statystyki, użytkownicy domowi narzekają na jakość WiFi. Nie ma znaczenia, czy oglądamy filmy, czy też szukamy gier albo ofert takich jak stare gry hazardowe za darmo. Coraz więcej osób narzeka, w sytuacji, gdy nie wykorzystujemy kabla Ethernet, że jakość sygnału nie jest zadowalająca. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy mamy wykupioną rzeczywiście bardzo dużą prędkość.

Problemem zresztą nie tyle jest prędkość, a stabilność łącza. W takich okolicznościach oczywiście konsultanci pracujący w firmach, udostępniających Internet, informują, aby zrestartować router lub zainstalować na nowo kartę sieciową. Przyczyną jest jednak na przykład zbyt dużą ilość pomieszczeń w mieszkaniu no i oczywiście komputerów, a także telefonów i telewizorów na przykład w dużym budynku spółdzielczym.

Czy wybór routera ma znaczenie?

Wszyscy pamiętamy czasy, gdy kiedyś sami musieliśmy postarać się własny router, jeżeli chcieliśmy korzystać z internetu w domu bez kabla. Nie każdy przecież przepada za plątaniną kabli, o które można się potknąć. Sukcesywnie telewizje kablowe, które zaczęły udostępniać również internet swoim użytkownikom, zaczęły dołączać także modemy, które jednocześnie miały wbudowany router. Wiele osób oczywiście było zadowolonych z takiego rozwiązania i coraz częściej konsultanci spotykają się z dużą krytyką i reklamacjami. Klienci nie są zadowoleni ze stabilności łącza.

Jest to przecież bardzo uciążliwe, jeżeli na przykład ktoś musi pracować w domu, czy też po prostu chce korzystać z ulubionych rozrywek. Blokadą dla takich niezbyt dobrych routerów są nie tylko ściany, ale również drzwi. Poza tym wystarczy tylko postawić trochę niżej modem, aby sygnał rzeczywiście stał się o wiele słabszy. Czy jest jakieś dobre rozwiązanie w takich okolicznościach? Zauważmy, że niekiedy też konsultanci informują, że możliwe jest tylko podłączenie routera przekazanego właśnie przez dostawcę.

Mesh WiFi może rozwiązać problem

Coraz częściej sprzedawcy pracujący w sklepach ze sprzętem elektronicznym i komputerowym, ale także informatycy zwracają uwagę na rozwiązania takie jak mesh WiFi. Naturalnie nie brakuje sceptyków, którzy automatycznie alergicznie wręcz będą reagować na tego rodzaju nowinki. Sceptycyzm oczywiście jest jak najbardziej wskazany, bo nie warto przecież kupować kota worku. Z drugiej strony wspomniana technologia rzeczywiście bardzo dobrze sprawdza się w praktyce. Chodzi tu bowiem o bardzo duże wzmocnienie sygnału i stworzenie kolejnych punktów dostępowych.

Dzięki temu, podłączając tego rodzaju bardzo wydajny router, możemy w końcu zagwarantować sobie stabilność łącza. Kluczowe będą tutaj jednak właśnie te dodatkowe punkty dostępu. W zależności od zestawu, jaki wybierzemy, możemy wybrać jeden dodatkowy punkt, ale także dwa, czy też trzy. To po prostu takie specjalne małe kostki przypominające odświeżacze powietrza, które wpina się w kontakt do ściany. To dzięki nim właśnie emitowany jest wzmocniony sygnał, a najważniejsze jest to, że nie występują wówczas praktycznie żadne straty.

Mesh WiFi obsłuży nawet kilkanaście urządzeń

Użytkownicy takich rozwiązań przede wszystkim zwracają uwagę, że doskonale będą sprawdzały się w dużych domach jednorodzinnych, gdzie jest dużo przestrzeni i wielu użytkowników. Nawet, więc wówczas, gdy do sieci podłączone są 3 telewizory, 4 komputery, konsola, kilka smartfonów, czy żarówki w inteligentnym domu, to nie będą występowały tu żadne straty. Poza tym instalacja takiego urządzenia jest banalnie prosta.

materiał zewnętrzny

Dlaczego warto stawiać na dystrybutory do wody?

Dlaczego warto stawiać na dystrybutory do wody?

Chętnie korzystasz z nowoczesnych rozwiązań w domu, biurze lub innym miejscu, gdzie spędzasz sporo czasu? W takim razie na pewno spodobają Ci się dystrybutory do wody. W końcu zapewniają stały dostęp do naprawdę smacznej i czystej wody. Dzięki temu możesz z łatwością zadbać o swoje zdrowie, wysoki poziom koncentracji oraz dobre samopoczucie. Poznaj pozostałe korzyści, jakie zapewnia to urządzenie.

Kiedy przydają się panele akustyczne dekoracyjne

Kiedy przydają się panele akustyczne dekoracyjne

Nowoczesne, ozdobne, a do tego naprawdę funkcjonalne – właśnie takie są panele akustyczne dekoracyjne, które coraz częściej są wieszane na ścianach. Z ich pomocą możesz jeszcze lepiej podkreślić wyjątkowość aranżacji salonu, sypialni lub innego pomieszczenia. Weź też pod uwagę inne zalety, jakie wyróżniają tego typu wyposażenie.

Płytki ceglane – aranżacyjny hit 2022 roku

Płytki ceglane – aranżacyjny hit 2022 roku

Płytki z cegły to doskonała alternatywa dla sklepowych materiałów wykończeniowych, którą pokochają miłośnicy industrialnej architektury i monumentalnych wnętrz. Na szczególną uwagę zasługuje stylistyka ceglanych płytek, która stanowi połączenie surowości z przyjemnym ciepłem, jakie znamy ze starych filmów i zdjęć dokumentujących minione czasy.

Serwisowanie klimatyzacji

Serwisowanie klimatyzacji

Domowa klimatyzacja to system, który jest coraz chętniej montowany w domach i mieszkaniach. Pozwala na osiągnięcie wysokiego komfortu termicznego, szczególnie podczas upałów, a dodatkowo jest niemal bezobsługowy. Aby jednak cieszyć się pełnią korzyści z użytkowania klimatyzatora, nie można zapominać o jego regularnym serwisowaniu. Dlaczego jest to takie ważne?