Darmowe spiny: korzyści i strategie korzystania

rozrywka

W kasynach internetowych można liczyć na wiele różnych bonusów: doładowania pieniężne, zwrot części z przegranych, nagrody rzeczowe. Jednak prawdopodobnie najczęściej wśród graczy przewijają się darmowe spiny. Te specyficzne żetony do gry na slotach to nie tylko szansa na darmową grę, lecz i prawdziwe wygrane w kasynie. W naszym artykule chcielibyśmy przyjrzeć się właśnie spinom, temu, czym w ogóle są, jak można je odebrać, jakie są korzyści z ich wykorzystania.

Czym są darmowe spiny?

Darmowe spiny to rodzaj promocji oferowanych przez kasyna online, które umożliwiają graczom grę o stawkę na wybranych automatach do gry. Gdybyśmy je porównali do czegoś realnego, to można powiedzieć, że działają jak klasyczne żetony na automatach, zarówno tych z grami wideo, jak i maszynami wrzutowymi. Po prostu symbolicznie wrzucamy je do slotu, zamiast korzystania z własnych pieniędzy.
Są one jednoznacznie powiązane z grami typu jednoręki bandyta. To właśnie na nich można wyłącznie wykorzystać takie spiny. Praktycznie za każdym razem darmowe spiny są przyznawane wyłącznie na jedną grę z oferty kasyna. Oznacza to, że nie możemy wybrać sobie gry, na której chcielibyśmy ich użyć, tylko z góry ustalone jest to, co to musi być za tytuł. Takie żetony na grę zastępują zatem nasze pieniądze w kasynie. Możemy zatem grać nimi, jednocześnie walcząc o prawdziwe wygrane. Należy pamiętać o tym, że darmowe spiny mają określoną wartość monety, co oznacza, że każdy przyznany żeton na grę to konkretna stawka za pojedynczy zakład. Może to być 0.20, 0.50, 0.80, 1.00, 1.50, 2.00 czy więcej PLN/EUR.

Jak odebrać darmowe spiny?

Zazwyczaj opisywane przez nas free spiny są oferowane graczom jako część pakietu powitalnego dla nowych użytkowników, jako nagrody za aktywność dla istniejących graczy lub jako część promocji specjalnych. Postanowiliśmy pokazać kilka najczęściej spotykanych sytuacji, kiedy można zdobyć free spiny:

 • Bonus bez depozytu: to bardzo pożądana przez graczy oferta, gdzie żetony na grę dostaje się za założenie konta i jego aktywację. Nie trzeba zatem nic wpłacać, a i tak dostaje się małą nagrodę na start. Listę miejsc, gdzie można odebrać spiny warto sprawdzić na https://www.slotozilla.com/pl/darmowe-spiny. Kto wie, może akurat od razu znajdziecie coś dla siebie?
 • Bonus powitalny: kasyna oferują swoim nowym klientom bonusy na start za założenie konta i pierwsze wpłaty na konto. Główną nagrodą jest tu doładowanie pieniężne, które może sięgać nawet kilku czy kilkunastu tysięcy PLN. Jednak najczęściej dodatkiem są również darmowe spiny, których może być kilkadziesiąt lub kilkaset.
 • Reload bonus: to oferta bardzo podobna do tej na start, jednak można z niej już często regularnie, nawet w każdym tygodniu korzystać w kasynie. Wpłacamy wtedy odpowiednią ilość środków do kasyna, a następnie odbieramy doładowanie pieniężne i darmowe spiny.
 • Bonus od depozytu: w wielu kasynach można zdobyć spiny za wpłacone pieniądze. Wystarczy w wybranym dniu wpłacić środki na konto, co zapewnia określoną sumę żetonów.
 • Bonus od obrotu: podobnie wyglądają promocje z zakładami, gdzie należy w danym dniu postawić zakłady na XX PLN, aby odebrać za to wybraną liczbę spinów.
 • W kasynach dostępne są także loterie i turnieje, gdzie można wygrywać właśnie spiny.

Do tego warto wspomnieć i nagrodach lojalnościowych, gdzie gracze dostają spiny za aktywność, codzienne logowanie się na stronie. Niektóre kasyna rozdają również bonusy urodzinowe czy też spiny w rocznicę założenia konta przez gracza.

Jak wykorzystać darmowe spiny?

Kiedy skorzystaliśmy z którejś z wymienionych promocji i odebraliśmy darmowe spiny, to schemat ich wykorzystania jest bardzo prosty.

 1. Logujemy się na stronę kasyna.
 2. Aktywujemy swoje darmowe spiny.
 3. Otwieramy grę, na którą dostaliśmy darmowe spiny.
 4. Klikamy na grze największy przycisk o nazwie ZAKREĆ, SPIN, OBRÓT.
 5. Zakład jest aktywowany i bębny na slocie zaczynają się obracać.
 6. Z wylosowanych symboli dowiemy się, czy coś wygraliśmy.
 7. Kręcimy dalej bębnami, aż do wykorzystania ostatniego spinu.

Zazwyczaj widget w grze pokaże nam, ile jeszcze mamy darmowych spinów, jak wygląda nasze konto z wygranymi.

Strategia gry z darmowymi spinami

Czasem można usłyszeć o tym, że niektórzy gracze w kasynach stosują strategie hazardowe, które zwiększają ich szanse na wygrane. Faktycznie, coś takiego istnieje, jednak nie dotyczy to automatów związanych z darmowymi spinami, lecz gier karcianych czy ruletki. Nie ma niestety za bardzo rozwiązań, które sprawdzają się na slotach.
Zarówno same kasyna, jak i strony o tematyce hazardowej udostępniają gry w wersji demonstracyjnej. Są to gry, które pod względem wyglądu i mechaniki rozgrywki niczym nie różnią się od tych, na których stawia się prawdziwe pieniądze. Różnica tkwi właśnie w tym, że nie da się postawić swoich pieniędzy. Dzięki temu gramy za darmo, gdzie wszystkie stawki i wygrane to tylko symulacja. Pokazać nam może, jak teoretycznie może wyglądać gra w kasynie, ewentualne wygrane. Naszym zdaniem warto korzystać z takiej opcji, gdyż dzięki temu można lepiej poznać slot, układy, dodatkowe opcje w grze. Potem można odebrać właśnie spiny na grze, na której trenowaliśmy, więc gra będzie dla nas prostsza i przyjemniejsza.

Na jakie korzyści można liczyć?

Możemy liczyć na całkiem sporo korzyści związanych z darmowymi spinami. Oto najważniejsze z nich:

 • Takie free spiny dostajemy faktycznie za darmo na swoje konto. Co prawda, trzeba najczęściej wpłacić środki do kasyna, ale takie pieniądze będą potem do wykorzystania na różnych grach, a żetony są traktowane jako dodatek, nagrodę.
 • Gra bez ryzyka: kiedy gramy spinami, to rozgrywka odbywa się bez ryzyka, gdyż nie musimy stawiać własnych pieniędzy, więc nic nie tracimy.
 • Realne wygrane: z pomocą darmowych spinów można wygrywać prawdziwe pieniądze. Nie tylko zatem nie ryzykujemy swoimi, ale możemy też liczyć na dodatkowe środki na koncie.
 • Brak zobowiązania: jeśli korzystamy ze spinów bez depozytu w kasynie, to nie musimy zobowiązać się do pierwszych czy następnych wpłat (o ile regulamin na to pozwala).

Do tego spiny mogą służyć do zabawy, testowania kasyna, sprawdzania jego oferty.

Regulamin akcji

Tak się akurat składa, że w 99 przypadkach na 100, darmowe spiny związane są z dodatkowymi warunkami do spełnienia. Przede wszystkim są one ograniczone czasowo, więc trzeba nimi zagrać w ciągu 24, 48 godzin czy 7 dni. Do tego z darmowych spinów najczęściej można wygrać tylko określoną kwotę maksymalną – 100, 200, 500 PLN. Najtrudniejsze są jednak warunki związane z obrotem, gdzie trzeba potem obrócić ewentualne wygrane xx razy w kasynie. Jeśli zatem wygraliśmy 100 PLN ze spinów, a obrót to x25, to wtedy musimy jeszcze postawić zakłady łącznie za 2500 PLN. Dopiero po tym możemy wypłacić środki z konta. Dobrze jest zatem czytać regulaminy promocji, za każdym razem, w każdym kasynie!
Jak zatem widać, darmowe spiny to niezwykle ciekawe bonusy, z jakimi to mamy do czynienia w kasynach internetowych. Można je zdobywać na różne sposoby, a przy tym zawsze są szansą na mniejsze lub większe kwoty, bez potrzeby stawiania własnych pieniędzy. Dlatego też od lat są najpopularniejszą formą promocji w kasynach.


“Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w tym artykule mają charakter wyłącznie informacyjny.”

materiał zewnętrzny