Hazardowe tradycje w różnych zakątkach świata

rozrywka

Hazard jest z nami od niepamiętnych czasów i dziś stanowi integralny element współczesnego świata i kultury. Jego popularność jest bardzo duża, a można wręcz powiedzieć, że jest ogromna, bo z roku na rok tylko rośnie. Jest praktykowany jako forma rozrywki w wielu zakątkach świata, gdzie poprzez dostarczanie emocji i podekscytowania oraz możliwości sięgnięcia po wielkie wygrane pieniężne, zapewnia ludziom świetną odskocznią od szarej codzienności i związanych z nią problemów.

Niemniej jednak podejście do hazardu nie jest wszędzie takie samo, bo sposób praktykowania gier hazardowych różni się w zależności od danego regionu i społeczeństwa. Przykładowo w jednym kraju ludzie chętniej oddają się tradycyjnemu hazardowi, udając się do klasycznych kasyn stacjonarnych, a w innym preferują bardziej innowacyjną formę hazardu, czyli hazard przez internet, wybierając do gry kasyna online takie jak Spin City, gdzie można doświadczyć hazardu w domu, bez konieczności podróżowania, za pośrednictwem komputera stacjonarnego, laptopa, smartfona lub tabletu.

To sprawia, że hazard na świecie nie jest wszędzie tak samo postrzegany, bo każde społeczeństwo charakteryzuje się swoim własnym, unikalnym podejściem do hazardu. W różnych zakątkach świata spotkamy się zatem z różnymi tradycjami i praktykami hazardowymi, które w większości przypadków odzwierciedlają różnorodne aspekty kulturowe, społeczne i historyczne danego regionu.

USA

Jako że Stany Zjednoczone od strony społeczeństwa to wielkie połączenie różnych kultur, USA charakteryzuje się wyjątkowo zróżnicowaną historią związaną z hazardem. To sprawia, że pewna część społeczeństwo nienawidzi hazardu, a inna wręcz kocha, traktując go jako ważny element kulturowy.

Nie da się jednak ukryć, że USA po prostu kojarzy się z hazardem, a wszystko za sprawą pewnego malowniczego miasta, leżącego w samym sercu pustyni Nevada. Las Vegas, bo to o nim mowa, to istna kolebka kultury współczesnego hazardu i stolica światowego hazardu. Blichtr i splendor Las Vegas są synonimem błyskotliwego, kolorowego i efektownego świata gier hazardowych. To sprawia, że hazard stacjonarny jest tutaj ceniony ponad wszystko, bo ludzie z całego kraju zjeżdżają się właśnie do Vegas, aby doświadczyć wrażeń, jakie oferuje hazardowe miasto, gdzie na każdym kroku można znaleźć świecące, zachęcające do gry kasyno. Caesars Palace i Bellagio to zdecydowanie najbardziej ikoniczne kasyna w Las Vegas, które są znane na całym świecie.

LV to bez dwóch zdań kultowy symbol całej branży hazardowej, co sprawia, że tradycje i praktyki hazardowe Amerykanów są bezpośrednio związane właśnie z tym miejscem. Tym sposobem najpopularniejsze gry hazardowe w USA to oczywiście kolorowe automaty do gier, które oferują ogromne emocje i szansę na prostą wygraną. Niemniej jednak Amerykanie chętnie sięgają też po gry stołowe, a największą popularnością cieszą się ruletka i blackjack,

bo przy stołach do tych gier tworzą się niemałe kolejki. Stacjonarne tradycje są też przenoszone do sieci, bo w kasynach internetowych w USA również królują sloty online.

Wielka Brytania

Wielka Brytania to państwo, które charakteryzują się dość unikalnym podejściem, jeśli chodzi o hazard. Choć państwo to ma dość ciekawą historię w zakresie stacjonarnego hazardu, to zdecydowanie się od niej odcina, bo Brytyjczycy skupiają się dziś przede wszystkim na hazardzie online, który jest dla nich bardzo istotny.

Powodem tego jest fakt, że hazard przez internet jest tutaj dozwolony od bardzo dawna, bo rząd ma w tej kwestii dość liberalne podejście i nie ogranicza mieszkańcom dostępu do tej formy hazardu. Praktycznie od samego początku, gdy pojawiły się pierwsze kasyna internetowe, Brytyjczycy mieli do nich dostęp bez żadnych problemów i mogli z nich korzystać bez potencjalnych negatywnych konsekwencji prawnych. Ponadto kraj ten cechuje się dostępem do bardzo szybkiego internetu niemal w każdym regionie, co sprawia, że bez względu na lokalizację, gra w wirtualnym kasynie jest płynna i wygodna.

To sprawiło, że gracze z Wielkiej Brytanii bardzo chętnie zaczęli wybierać innowacyjną rozgrywką, porzucając tradycyjny hazard i pozbywając się barier z nim związanych. To, co zwróciło ich największą uwagę to oczywiście automaty online, bo Brytyjczycy uwielbiają elastyczność, emocje i losowość. Inne popularne formy hazardu online w Wielkiej Brytanii to:

  • bingo,
  • poker,
  • blackjack,
  • baccarat.

Hazard przez internet to dziś ogromny biznes w Wielkiej Brytanii, bo dochody z kasyn internetowych stanowią blisko połowę dochodu, jaki generuje w tym kraju cały, szeroko pojęty hazard. Wszystko wskazuje, że będzie jeszcze większy, bo rynek kasyn online jest tu niezwykle aktywny.

Japonia

Japonia to kolejny dość unikalny i charakterystyczny kraj pod względem hazardu, bo tradycje i praktyki z nim związane, są tu zdecydowanie inne niż w innych zakątkach świata. Przede wszystkim bezpośredni hazard, czyli taki, w którym wygrywa się pieniądze, jest tutaj zakazany i nie spotkamy się z legalnymi kasynami, w których można zagrać na automatach lub w gry stołowe i karciane, takie jak blackjack czy ruletka. Zamiast tego mamy tutaj salony Pachinko, którą pełnią rolę japońskich kasyn.

Pachinko to unikalna japońska gra hazardowa, która oficjalnie jest uznawana za formę rozrywki, a nie hazardu. Jest połączeniem pinballa, bilarda i automatów do gier. Gra jest dość prosta i ma charakter losowy — wszystko polega na wrzuceniu do maszyny metalowej kulki, która spada do jednej z kieszeni. Jako że hazard jest nielegalny, w Pachinko wygrywa się kolejne kulki, które można wymienić na różne nagrody rzeczowe, w zależności od tego, do jakiej kieszeni wpadła kulka — może to być np. nowy telewizor, telefon lub konsola. Istnieje też pośredni sposób na spieniężenie wygranych w Pachinko kulek, czyli opcja wymiany ich na realne pieniądze. Jeśli chcemy to zrobić, to musimy wymienić uzyskane kulki na specjalne żetony, które następnie można wymienić na gotówkę w dedykowanych punktach.

Gra ta jest tak naprawdę jedyną formą „hazardu” praktykowaną w Japonii i cieszy się olbrzymią popularnością w każdej grupie wiekowej. Przechadzając się ulicami Tokio, można co chwile natknąć się na salony z maszynami do Pachinko, które w większości przypadków są przepełnione ludźmi, którzy próbują swojego szczęścia, polując na wartościowe nagrody i wygrane pieniężne.


“Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w tym artykule mają charakter wyłącznie informacyjny.”

materiał zewnętrzny