Jak podróżuje się minivanem?

podróż - porady

Podróżowanie minivanem
Trend na duże, rodzinne auta nie wychodzi z mody. Nadal popularne są miejskie, ekonomiczne hatchbacki, jednak rodzice gromadki dzieci, mieszkańcy prowincji i zwolennicy rekreacji częściej wybierają duże samochody – w wersji kombi lub z nadwoziem typu VAN i SUV. Czy tego typu pojazdy mogą połączyć w sobie oszczędną jazdę hatchbackiem, komfort podróży sedanem, bezpieczeństwo crossoverów i elegancję służbowych limuzyn? Sprawdźmy, jak podróżuje się minivanem.
1. Bezpiecznie do celu

 

To najważniejsze kryterium wyboru samochodu – w szczególności w przypadku dłuższych tras. Minivany, ze względu na wysoką masę i dużą powierzchnię strefy zgniotu, znacznie lepiej wypadają podczas testów zderzeniowych niż małe auta. Dodatkowo przedstawiciele tej kategorii, segmentu premium (np. Mercedes-Benz klasy V), wyróżniają się bogatym systemem wspomagania oraz licznymi poduszkami powietrznymi, chroniącymi podczas zderzenia czołowego i bocznego.

 

2. Komfortowo i z przyjemnością

 

Większy samochód to więcej miejsca dla pasażerów i ładunków. Miniwany są przystosowane do przewozu nawet 7 lub 8 osób. Każdy z podróżnych ma własny fotel lub miejsce na wygodnej kanapie. Zaletą pojedynczych siedzeń instalowanych na szynach jest ich błyskawiczny montaż i demontaż – w zależności od aktualnych potrzeb. Dzięki temu minivan może w zaledwie kilka minut zmienić się z auta rodzinnego w pojazd służbowy lub rekreacyjny, i odwrotnie. Zmieszczą się w nim rowery, akcesoria narciarskie, perełki z wyprzedaży w markecie ogrodniczo-budowlanym, czy walizki na długi urlop w gronie rodziny lub przyjaciół. Wszystko to w bardzo komfortowym otoczeniu, sprzyjającym relaksowi i czerpaniu radości z podróży.

 

3. Stylowo i z klasą

 

Nowoczesne minivany wyróżnia połączenie funkcjonalności – typowej dla tego typu pojazdów – z niekwestionowaną elegancją – zarezerwowaną dotychczas głównie dla limuzyn. W Mercedesach-Benz klasy V nie tylko nadwozie sprawia wrażenie szlachetnego. Wnętrze samochodu także zaprojektowano z dużą dbałością o detale. Minivany spod znaku gwiazdy doskonale sprawdzają się więc także jako auta biznesowe i  reprezentacyjne.

 

4. Oszczędnie, ale nie skromnie

 

Większość kierowców utożsamia określenie ekonomiczne auto z małymi pojazdami o niewielkiej mocy. Chociaż trudno porównywać drobne hatchbacki ze znacznie większymi vanami, to samochody te można na swój sposób nazwać oszczędnymi. Bezsprzecznie przewagą minivanów jest liczba miejsc dla pasażerów. Nawet przy średnim spalaniu paliwa, jazda samochodem 7- lub 8-osobowym staje się wyjątkowo ekonomiczna. 1 miniwan to 1 tankowanie baku paliwa i miejsce dla tylu pasażerów, ilu pomieściłyby 2 klasyczne osobówki. Zamiast podróżować dwoma autami, lepiej wybrać jedno, pakowne.

 

Podjęcie decyzji o wyborze pojazdu nie jest proste. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z zalet kompaktowych, miejskich samochodów i jednocześnie podróżować komfortowymi miniwanami. W razie potrzeby wystarczy wypożyczyć jednego z Mercedesów-Benz klasy V z https://ccars.pl/!

materiał zewnętrzny

...