Największe kinowe premiery 2022

rozrywka, wolny czas

kino

Rok 2021 już prawie za nami, więc wiele osób robi czas podsumowań, między innymi to, jak przydały im się darmowe gry jednoręki bandyta. My jednak chcemy przyjrzeć się temu, co dopiero nas czeka i to w świecie kinematografii. Z tego też powodu zapraszamy do zapoznania się z tymi filmami, na które według nas warto czekać.

Batman

Z filmowymi podejściami do Batmana mieliśmy już kilka razy do czynienia i zdaniem wielu ostatni raz, gdy to Ben Affleck wcielał się w Człowieka-Nietoperza, nie wyszedł zbyt dobrze. Z tego też powodu w 2022 roku obejrzymy kolejny film o Batmanie. Tym razem za reżyserię zabrał się Matt Reeves, który na swoim koncie ma między innymi dwie części z trylogii Planety Małp. W roli głównej ma wystąpić Robert Pattinson. Z zapowiedzi i zwiastunów możemy się domyśleć, że będzie to najbardziej mroczny ze wszystkich filmów o Batmanie.

Sherlock Holmes 3

Na ten film zapewne wiele osób czeka z niecierpliwością. Niestety przez pandemię jego premiera została opóźniona. Mamy jednak nadzieję, że w 2022 roku ostatecznie pojawi się on na ekranie. Nie możemy niestety w zasadzie nic więcej napisać o tym filmie, gdyż pozostaje on jedną, wielką niewiadomą.

Avatar 2

W 2022 roku powinniśmy się spodziewać drugiej części Avatara. Z tym filmem mamy jednak mieszane uczucia. Przede wszystkim od 2009 roku minęło już trochę czasu i magia samego Avatara wygasła. Ponadto widzowie za bardzo nie ekscytują się już technologią 3D. Wydaje się zatem, że film ten jest spóźniony o co najmniej 10 lat. Być może jednak James Cameron zaskoczy nas czymś nowym?

Top Gun: Maverick

Kolejny film, którego premiera była już kilkukrotnie przekładana. Pete „Maverick” Mitchell mimo wielu propozycji nie chciał piąć się po szczeblach kariery. Nadal jest w zasadzie zwykłym pilotem, który zajmuje się testowaniem nowych maszyn. Dostaje jednak zadanie przeszkolenia pilotów do specjalnej misji. Wśród nich znajduje się Bradley Bradshaw, który jest synem jego zmarłego przyjaciela. Maverick będzie musiał zmierzyć się z przeszłością oraz nowymi zadaniami.

Thor: Love and Thunder

Czekamy także na nowy film z Thorem w roli głównej. Z ostatnich scen w Endgame wiemy, że Thor wyruszył w podróż wraz ze Strażnikami Galaktyki. Jak zatem będą wyglądać następne przygody? Z przecieków wiemy, że znów w roli Jane ma wystąpić Natalie Portman, która tym razem ma zyskać o wiele więcej czasu na ekranie.

Śmierć na Nilu

Kolejny film, gdzie Hercules Poirot będzie musiał rozwiązać trudną zagadkę kryminalną. Podczas wycieczki po Nilu dochodzi do tragedii. Na całe szczęście wśród pasażerów znajduje się słynny detektyw, który zacznie szukać niezbędnych wskazówek. Jest to film, którego seria została zapoczątkowana przez Morderstwo w Orient Expressie, a w głównej roli występuje Kenneth Branagh.

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a

Kolejna część przygód Newta Scamandera, który musi stawić czoło Gellertowi Grindelwaldowi. Po dramatycznych wydarzeniach z końca poprzedniej części, bohaterowie muszą przełknąć gorycz porażki i ruszyć do walki, która zadecyduje o losach świata. Ogromne znaczenie w tym będzie miał młody Albus Dumbledore.

W 2022 roku na ekranach zobaczymy również takie filmy jak: Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa, Morbius, Uncharted, The Flash, Jurassic World: Dominion, John Wick: Chapter 4, Black Panther: Wakanda Forever, Moonfall czy też Spider-Man: Across the Spider-Verse.

materiał zewnętrzny