Zakłady bukmacherskie w Polsce – nie taki diabeł straszny

rozrywka, wolny czas

zakład

Obalamy mity na temat zakładów bukmacherskich i rzucamy światło na to, jak naprawdę działają bukmacherzy w Polsce. Czy obstawianie zakładów w naszym kraju jest legalne, a firmy świadczące takie usługi uczciwe? Prześwietlamy zakłady bukmacherskie, by raz na zawsze powiedzieć: nie taki diabeł straszny, jak go malują!

Na czym polegają zakłady bukmacherskie?

Jak sama nazwa wskazuje, w zakładach bukmacherskich chodzi o zakładanie się z bukmacherem. Dokonać tego można na wielu płaszczyznach i w związku z rozlicznymi tematami, jednak najpopularniejsze na świecie są zakłady sportowe. Gracz wybiera wskazaną przez siebie opcję rozstrzygnięcia dla danego zdarzenia, a jeśli ma rację, może liczyć na wygraną pieniężną.

Podobnie jak z innymi zajęciami, gdzie w grę wchodzą pieniądze, również wokół bukmacherki narosło sporo mitów. Praktyka pokazuje jednak, że zakładów bukmacherskich nie należy się obawiać, gdyż są one w pełni bezpieczne. Tym bardziej, że w Polsce pozostają one pod kontrolą Ministerstwa Finansów.

Jeżeli dana spółka chce świadczyć w naszym kraju usługi bukmacherskie, musi ubiegać się o stosowną licencję Ministra Finansów. Dopiero po jej uzyskaniu staje się legalnym polskim bukmacherem, który oferuje zakłady przez Internet lub w punktach stacjonarnych. Gracze mogą bez obaw powierzać swoje finanse legalnym bukmacherom bez obaw o ewentualne oszustwa.

Listę legalnych polskich bukmacherów można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów, a także na specjalistycznych portalach poświęconych bukmacherce. Jednym z najbardziej rozbudowanych w kraju jest portal internetowy Herobet o bukmacherach. Znaleźć tam można wszystkie najważniejsze informacje dotyczące bukmacherów, zasad działania, rynków zakładów, a także promocji i bonusów.

W zakładach bukmacherskich chodzi też o to, by wygrywać atrakcyjne sumy pieniężne. Jest to możliwe, pod warunkiem, że gra się odpowiedzialnie. Warto również podkreślić, że wybór zakładów u legalnych polskich bukmacherów jest niezwykle szeroki. W związku z tym, sprawdźmy kilka najciekawszych pojęć, bez których nie sposób poruszać się po bukmacherce.

Zakłady bukmacherskie – kilka pojęć na dobry start

wygrana

Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, powinieneś poznać kilka najpopularniejszych pojęć. Bez podstawowej znajomości kluczowego nazewnictwa może Ci być trudno poruszać się po ofercie bukmacherów. Sprawdźmy, z jakimi hasłami możesz się spotkać podczas obstawiania zakładów sportowych w Polsce:

  • Zakłady dwu- i trzydrogowe: najczęściej obstawia się zwycięzcę (lub remis) w meczu danej dyscypliny sportowej. Wówczas spotkać się można z zakładami dwu- oraz trzydrogowymi oznaczonymi „12” lub „1X2”. 1 to wygrana gospodarzy, X to remis, a 2 wygrana gości.
  • Kupon SOLO i AKO: sposób obstawiania zakładów, przy czym kupon SOLO dotyczy typowania tylko jednego zdarzenia, a kupon AKO składa się z kilku zakładów.
  • Zakłady przedmeczowe i live: typować możesz wydarzenia przed ich rozpoczęciem lub w trakcie trwania.
  • Kurs bukmacherski: wyrażone liczbowo szanse na ziszczenie się danego wydarzenia. Im niższy kurs, tym wyższe szanse, że zdarzenie będzie miało miejsce.
  • Stawka: kwota pieniężna, którą gracz przeznacza na obstawienie kuponu bukmacherskiego.
  • Cashout: możliwość zamknięcia postawionego kuponu przed rozstrzygnięciem wszystkich zdarzeń i w przypadku niekorzystnej zmiany kursów.
  • Cashback: promocja polegająca na zabezpieczeniu kuponu – w przypadku przegranej bukmacher zwraca postawioną stawkę na konto bonusowe.
  • Freebet: darmowy zakład, który nie wymaga wpłaty depozytu na konto główne, a środki te służyć mogą do obstawiania kuponów.

Na tym oczywiście nie koniec, ponieważ słowniczek bukmacherski jest o wiele bardziej rozbudowany. Zachęcamy do skorzystania z artykułów na stronie Herobet, gdzie dowiesz się więcej na temat najważniejszych pojęć bukmacherskich. Tymczasem wróćmy do obalania mitów na temat bukmacherki.

Czy bukmacherzy w Polsce działają uczciwie i legalnie?

boisko

Jak już wcześniej pisaliśmy, spółki bukmacherskie potrzebują uzyskać licencję Ministra Finansów, by legalnie działać w naszym kraju. Muszą mieć też zarejestrowaną siedzibę w Polsce i kapitał zakładowy minimum 2 mln złotych. Oprócz tego, firma powinna świadczyć usługi przez Internet na domenie z polskim adresem .pl.

Obecnie w Polsce działa 19 legalnych bukmacherów, z czego tylko kilku funkcjonuje jeszcze przy pomocy punktów stacjonarnych. Zakłady przenoszą się do sieci i to właśnie przez Internet obstawiać je można u każdego legalnego polskiego bukmachera.

Natomiast kwestia uczciwości to zupełnie inny temat, choć niemniej istotny dla wszystkich graczy. Mitem jest, jakoby bukmacherzy w Polsce oszukiwali klientów i okradali ich z pieniędzy. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że każdy sport może być niezwykle nieprzewidywalny. Stąd też nigdy nie ma pewności, czy „pewniak” będzie wszystko wygrywał.

Dlatego, jeżeli planujesz rozpocząć przygodę z zakładami bukmacherskimi, pamiętaj, by grać odpowiedzialnie. Obstawianie meczów to w końcu rodzaj hazardu, który wiąże się z ryzykiem przegranej oraz utraty środków finansowych. Zawsze graj tylko za tyle, na ile jesteś sobie w stanie pozwolić.

Jak memy zmieniają sposób, w jaki komunikujemy się online

Jak memy zmieniają sposób, w jaki komunikujemy się online

Memy, te krótkie, zabawne obrazki lub filmy, stały się nieodłącznym elementem współczesnej kultury internetowej. Ich wpływ na sposób, w jaki komunikujemy się online, jest nie do przecenienia. W tym artykule przyjrzymy się, jak memy zmieniają nasze codzienne rozmowy w sieci, ich rolę w wyrażaniu emocji i opinii, oraz jakie są ich potencjalne korzyści i zagrożenia.