majówka w Międzyzdrojach

10 pomysłów na udaną majówkę w Międzyzdrojach

Jednym z najpiękniejszych kurortów nadmorskich w Polsce są Międzyzdroje, które leżą na wyspie Wolin, około 15 km od Świnoujścia. Blisko zatem stąd nie tylko do malowniczej plaży, ale też do Wolińskiego Parku Narodowego. To niezwykłe miejsce zaprasza do siebie zarówno w sezonie letnim, jak i poza nim. Jeśli więc planujemy wyjazd na majówkę, warto wziąć pod uwagę Międzyzdroje.

Majówka Międzyzdroje

Jeśli marzy nam się udana majówka z przyjaciółką czy inna bliską osoba, koniecznie wybierzmy się do Międzyzdrojów. Na turystów czeka tutaj mnóstwo atrakcji, zarówno tych przyrodniczych jak i kulturalnych. Oto 10 naszym zdaniem najlepszych pomysłów na spędzenie udanej majówki w Międzyzdrojach.

 1. Plaża i molo
  Główną atrakcją w Międzyzdrojów jest oczywiście przepiękna plaża, która otoczona jest niezwykle malowniczymi krajobrazami, jak i bardzo dobrą infrastrukturą, w tym bogatym zapleczem gastronomicznym. Gdy dodamy do tego drobny piasek, zachwycające wzgórza klifowe i bardzo ładne molo, to otrzymamy wszystko czego turystyka wybierający się nad morze potrzebuje.
 2. Planetarium
  Znajduje się ono blisko molo, warto zatem po relaksacyjnym spacerze wybrać się na edukacyjną wycieczkę.
 3. Woliński Park Narodowy i Zagroda Żubrów
  W Wolińskim Parku Narodowym znajduje się niezwykle piękny odcinek polskiego wybrzeża klifowego, przez który wiedzie szlak turystyczny. Na terenie Parku, poza plażą, podziwiać możemy również latarnię morską, a także Jezioro Turkusowe. Warto też podejść do zagrody żubrów, w której mieszkają żubry, jelenie i dziki.
 4. Kawcza Góra
  Jest to idealny punkt widokowy w Międzyzdrojach. Można z niego podziwiać panoramę na Zatokę Pomorską.
 5. Muzeum Muszli i Minerałów
  Warto wybrać się do tego muzeum, aby zobaczyć niezwykłe okazy bursztynów, muszli, minerałów i kamieni.
 6. Oceanarium
  Znajduje się naprzeciwko wejścia na molo. Ten nowy obiekt ma powierzchnię 3000 m2 i składa się z 3 poziomów, na których podziwiać możemy wyjątkowe okazy z mórz oraz oceanów całego świata. Co ciekawe, 9 z nich znajduje się tuż pod ziemią.
 7. Muzeum Figur Woskowych
  Zobaczymy tutaj gwiazdy show, sportu, polityków, ale też postaci z bajek, takie jak chociażby Asterix i Obelix, Shreka czy bohaterów Epoki Lodowcowej.
 8. Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach
  Jest to główna atrakcja dla miłośników kina i teatru. Można tutaj zobaczyć odciski dłoni znanych aktorów, reżyserów oraz osób związanych z branżą filmową.
 9. Dom do góry nogami, czyli „Domek na dachu”
  Domek ten znajduje się między amfiteatrem a hotelem Amber Baltic. Stanowi on niezwykle ciekawą atrakcję, która przypadnie do gustu nie tylko dzieciom.
 10. Bałtycki Park Miniatur
  Znajdziemy tutaj miniatury najciekawszych zabytków państw, które leżą nad Morzem Bałtyckim. Wszystkie wykonane są w skali 1:25.

Majówka Międzyzdroje – nocleg

Międzyzdroje posiadają doskonałą bazę noclegową, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Miejscem godnym polecenia jest z pewnością Willa Martini. Jest to obiekt położonym nad morzem w Międzyzdrojach, który słynie z wysokiego standardu obsługi.

...

Aktualnie posiadamy

+1000 ciekawostek o zwierzętach

 • +73 ciekawostki o psach,
 • +32 ciekawostki o koniach,
 • +31 ciekawostek o pingwinach,
 • +22 ciekawostki o tygrysach
 • i wiele innych zwierzaków...

Paczki wiedzy o zwierzętach strzałka

Wszystkie kraje świata


Zwierzęta światazwierzęta


Anatomia
paczka wiedzy