Najnowsze artykuły

Wycieczka za granice

Od czasu do czasu każdy lubi się wyrwać z domu, zapomnieć o problemach i cieszyć się poznawaniem nowych miejsc. Jest tyle wspaniałych miejsc na świecie, które warto chociaż raz w życiu odwiedzić, że szkoda marnować czas na siedzenie w domu. Podróżowanie po świecie może być bardzo przyjemne i dawać wiele satysfakcji, ale każdą podróż zagraniczną trzeba przede wszystkim dobrze zorganizować.

czytaj dalej

Fantastyczny weekend nad morzem zimą

Fantastyczny weekend nad morzem zimą to okazja do spędzenia w wyjątkowy sposób chwil we dwoje lub możliwość aktywnego wypoczynku z rodziną. Warto na tę okazję wybrać dobry hotel, który zapewni nam relaksujący odpoczynek i zadba o to, byśmy czuli się komfortowo.

czytaj dalej

Czy wiecie

Czy wiecie, że... Zapraszamy na naszą nową stronę na której znajdziecie najlepsze ciekawostki ze strony poznajnieznane.pl i paczka-wiedzy.pl. Dodawane są w losowej kolejności co godzinę 24h/7. Przykładowe ciekawostki: Przejdź na stronę...

czytaj dalej

Komercyjny przewóz osób i wynajem busów

Transport od tysiącleci miał ogromny wpływ na stopień komunikacji społeczeństw, ich rozwój, jak również przemiany w przemyśle i handlu. Intensywność zmian ma odzwierciedlenie w formach i technikach podróżowania. Oczywiście największym i fundamentalnym wynalazkiem było koło. Oprócz tego w dawnych czasach do przemieszczania się wykorzystywano głównie naturalne siły, takie jak nurty rzek czy prądy morskie, jak również siłę pociągową zwierząt. Olbrzymią rolę odegrali Rzymianie, budując tysiące kilometrów kamiennych dróg, które są uważane za najwytrzymalsze dukty, a ich wspomnienie zostało zachowane w powiedzeniu „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”.

czytaj dalej

Lubuskie atrakcje turystyczne

Przy bliższym poznaniu okazuje się, że lubuskie to nie tylko region tranzytowy, ale może być również docelowy dla wielu turystów. Nadal jest to jednak region mało znany i wielu turystów nie zdaje sobie sprawy z licznych atrakcji województwa.

czytaj dalej

Kupujemy rower MTB!

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, idealna pora na rower. Dni stają się coraz dłuższe, przyroda budzi się do życia, robi się coraz cieplej. Wszystko to pozytywnie nastraja do działania. Pora ruszyć w nieznane!

czytaj dalej

Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Stolica Wielkopolski jest świadectwem różnorodności naszego narodowego dziedzictwa i umiłowania tradycji. Mieszają się tu wielowiekowa historia, różne style architektoniczne, bogata kultura i smaczna regionalna kuchnia. Warto spróbować rogali świętomarcińskich i zobaczyć trykające się na wieży koziołki.

czytaj dalej

W dobrych butach dojdziesz, dokąd chcesz

Nic tak nie popycha do działania, jak zwykła ciekawość. To właśnie przez ciekawość planujemy podróże i krótkie wycieczki, to ciekawość zmusza do wejścia na górę, zwiedzenia równin, do wypraw w nieznane i całkiem bliskie miejsca. Zaspokojenie ciekawości często jest jednak trudne, bo wymaga odpowiedniego sprzętu, w tym przede wszystkim obuwia. Komu w drogę, temu… dobre buty.

czytaj dalej

Loga, znaki firmowe i dodatki

Oryginalne i kreatywne logo jest doskonałym wyborem dla tych firm, które chcą wyróżnić się z tłumu i zwrócić na siebie uwagę. Bez pozytywnego wizerunku marki w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest odnieść sukces praktycznie w każdej branży, dlatego też warto skorzystać z usług rzetelnej firmy (np. robimylogo.pl), która wykonuje logo na indywidualne zamówienie.

czytaj dalej

Jai Alai

Jai Alai jest to jeden z najszybszych, a zarazem najniebezpieczniejszych sportów na świecie. Wywodzi się z kultury greckiej

czytaj dalej

Derby na wrotkach

Derby na wrotkach (Roller Derby) – nieznany w Polsce sport uprawiany przez miliony ludzi na świecie. Ewoluował on z tradycyjnej jazdy na wrotkach, łącząc w sobie elementy hokeja i futbolu amerykańskiego. Informacje, zasady gry, ciekawostki

czytaj dalej

Najgroźniejsze zwierzęta – część 1 – niebezpieczne ryby

Świat zwierząt jest piękny, fascynujący, ale również często śmiertelnie niebezpieczny. W tym artykule przyjrzymy się kilku najgroźniejszym rybom na świecie. Sprawdź, na co poluje największa pirania na świecie. Ile ważyła najgroźniejsza prehistoryczna ryba. Jaka ryba zabija najwięcej osób rocznie….

czytaj dalej

Apartament na wynajem – poznaj wspaniałą alternatywę dla hotelu!

Aktualne czasy wymuszają na wielu osobach podróżowanie. Niektórzy robią to z zamiłowania, inni z powodu pracy, jeszcze inni się uczą w obcym mieście. Powody są różne, ale wszystkie wymuszają potrzebę noclegu poza domem, który nie zawsze jest komfortowy. Oferta noclegu przedstawiona na stronie internetowej czasami prezentuje się wspaniale, a w rzeczywistości pokój w hotelu jest już okropnie wysłużony, łóżko niewygodne i brakuje podstawowego wyposażenia albo sprawnego prysznica. Z kolei doba w eleganckim i ekskluzywnym miejscu jest bardzo droga. Nie tak dawno Małgorzata Rozenek prowadziła program telewizyjny “Piekielny hotel”, w którym ujawniała opłakany stan pokoi i niski poziom obsługi gości w wielu hotelach w Polsce. Czy istnieje złoty środek? Czy można liczyć na zadbane miejsce noclegowe w rozsądnej cenie? Można! Aby połączyć kwestię przystępnej ceny i wysokiej jakości świadczonych usług, powstały apartamenty na wynajem.

czytaj dalej

Czy istnieją dobre wypożyczalnie samochodów?

Wypożyczalnie samochodów stały się na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularnym modelem biznesowym. Polega on na udostępnianiu samochodów użytkownikom za odpowiednią opłatą. Auta w takich wypożyczalniach można wynająć zarówno na krótki okres czasu (nawet na godziny) lub na dłuższy czas. Natomiast najemcą mogą być zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa czy instytucje

czytaj dalej

Kategorie: