5 europejskich miast idealnych na krótki wyjazd i zwiedzanie

ciekawe miejsca, podróż - porady

Wiedeń

Kilkudniowe wypady na zwiedzanie najpiękniejszych europejskich miast zyskują na popularności. Zwłaszcza od jesieni do późnej wiosny, kiedy podczas eksplorowania zabytków i atrakcji nie towarzyszą nam upały. Niezawodny Paryż, włoski Mediolan, wspaniały Wiedeń, zachwycająca Barcelona czy przepiękna Lizbona to zdecydowanie najpopularniejsze kierunki na City Break w Europie.

Czym są City Breaki?

City Breaki to krótkie wycieczki, trwające najczęściej od 3 do 5 dni. Turyści wybierają się na nie do popularnych miast lub stolic, jak Paryż, Wiedeń czy Barcelona, aby poznać zabytki, kulturę i najważniejsze atrakcje wybranego miejsca. Są też tacy, którzy spędzają City Breaki  odpoczywając, buszując po sklepach lub rozkoszując się lokalną kuchnią. Na wariant wycieczki nastawionej na zakupy idealnym miejscem jest choćby Mediolan słynący z przepięknych galerii handlowych, pełnych sklepów znanych i lubianych marek. Na zwiedzanie i rozkoszowanie się wyborną kuchnią świetnym miejscem jest Lizbona ze swoimi zabytkami i restauracjami serwującymi kuchnie portugalską – owoce morza, lokalne sery, warzywne gulasze czy przepyszne ciasteczka pasteis de nata.

Wycieczki typu City Break mogą być realizowane samolotem lub autokarem. W pierwszym przypadku grupa zbiera się na określonym lotnisku i podróżuje do kraju docelowego, a stamtąd transferem turyści jadą do swojego hotelu. W drugim – autokar zabiera podróżnych z różnych miejsc w Polsce, aby następnie ruszyć we wspólną drogę do celu. Kiedy jesteśmy już w wybranym mieście, zameldowaliśmy się w hotelu, przychodzi czas na wyruszenie we wspólną podróż.

Jak wygląda zwiedzanie podczas City Breaku? To zależy. Niektóre biura stawiają na zagospodarowanie turyście całego pobytu. Mamy określony program, punkty, które zobaczymy i określone pory, w których będziemy mieć przerwy lub czas wolny. Brakuje tylko odrobiny elastyczności. Druga opcja to skorzystanie z przelotów lub dojazdu do miasta docelowego, transfer do hotelu, a później samodzielne zwiedzanie na własną rękę. Ty decydujesz, co robisz, kiedy i jakie atrakcje odwiedzisz. Nie ma jednej dobrej formy takiej wycieczki, każdy z nas lubi coś innego, dlatego np. biuro podróży ITAKA posiada w swojej ofercie wycieczki, w których możesz postawić na samodzielność, ale i takie pilotowane przez przewodników z biura.

Lizbona

Gdzie warto się wybrać na City Break?

Najpopularniejsze miasta na wyjazdy typu City Break w Europie to aktualnie:

  • Barcelona z niezwykłymi zabytkami Gaudiego w tym secesyjną Sagrada Familia,
  • magiczna Lizbona z historycznym centrum i pięknym ujściem Tagu do Atlantyku,
  • stolica mody – Mediolan, doskonałe miejsce na zakupy i zwiedzanie, 
  • Wiedeń – światowa stolica muzyki klasycznej,
  • Paryż – romantyczna stolica Francji pełna wspaniałych zabytków.

Każde z tych miejsc to nie tylko świetna propozycja na krótkie zwiedzanie czy szybkie wakacje. To także idealna propozycja na romantyczny wyjazd we dwoje, np. na Walentynki, czy spontaniczną wycieczkę z przyjaciółmi np. na długi weekend, Majówkę lub urlop last minute.

Barcelona

Jak przygotować się do wyjazdu na City Break?

Krótki wyjazd nastawiony na zwiedzanie nie wymaga wielkiej walizki i wielu rzeczy. Warto postawić na minimalizm i spakować się do małej walizki, najlepiej takiej, która mieści się w rozmiarach i wadze bagażu podręcznego. Zamiast dużych kosmetyków weź ich mniejsze odpowiedniki. Nie zapomnij tylko o umieszczeniu ich w woreczku strunowym. Czysta bielizna, zapasowa para butów i kilka koszulek z łatwością zmieści się do małej walizki. Dobrym pomysłem jest rolowanie ubrań, dzięki czemu do niewielkiego bagażu zmieścimy ich więcej, tak, by w podręcznej walizce zmieściły się jeszcze takie rzeczy, jak aparat fotograficzny, plecak, w którym będziesz trzymać swoje rzeczy podczas zwiedzania, a także odrobina wolnej przestrzeni na pamiątki z podróży. 

Aby dobrze przygotować się do zwiedzania, możesz samodzielnie przestudiować przewodniki i wyznaczyć sobie trasę zwiedzania w wybranym przez siebie mieście lub postawić zorganizowaną formę. W ofertach biura podróży jest wiele propozycji wypadów na krótkie zwiedzanie do najciekawszych miast świata i Starego Kontynentu, m.in. Paryża, Rzymu, Mediolanu, Neapolu, Madrytu, Barcelony, Lizbony, Porto, Pragi czy Wiednia. Specjaliści nie tylko zaplanują dla Ciebie transport do i z wybranego miasta oraz zarezerwują hotel. W opcji z przewodnikiem masz także ułożoną trasę zwiedzania i towarzystwo osoby, która posiada ogromną wiedzę o lokalnej kulturze, zwyczajach i zabytkach. Jeśli szukasz profesjonalnie przygotowanego wypadu na kilkudniowe zwiedzanie miast, to szeroki wybór ofert City Breaków w Europie znajdziesz w ITACE.

materiał zewnętrzny

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Włoska Wenecja to bez wątpienia miasto piękne i z wielu powodów fascynujące. Także z uwagi na swoją bogatą historię. Ulotne piękno polega na tym, że ze względu na swoją wyjątkową architekturę narażona jest na liczne podtopienia. Wielokrotnie słyszeliśmy o niszczycielskich skutkach tak zwanej wielkiej (wysokiej) wody.

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Wycieczka objazdowa pozwala zwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie. W jej trakcie sporo czasu spędza się w ruchu, a hotel odwiedza się jedynie na czas noclegu i śniadania. Z tego względu na wycieczkę objazdową nie powinno się zabierać tych samych rzeczy co na wyjazd all inclusive. Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Co spakować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Wyjazdy nad Bałtyk cieszą się największym zainteresowaniem w okresie letnim, jednak nad polskie morze warto wybrać się poza sezonem. Jest to czas, w którym można odpocząć z dala od tłumów turystów i hałasu. Koniec zimy to znakomity okres, by podreperować zdrowie, zrelaksować się w ciszy i oderwać się od miejskiego zgiełku. Plaże poza sezonem są puste, a do najważniejszych atrakcji nie ma praktycznie żadnych kolejek. Dlaczego jeszcze warto wybrać się na urlop nad Bałtyk, zanim rozpocznie się lato?

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo