Aktywny wypoczynek seniorów. Gdzie jechać?

Coraz więcej osób po 50 roku życia decyduje się na aktywny wypoczynek. Idzie to w parze ze zwiększeniem aktywności fizycznej oraz świadomością własnego ciała. Seniorzy chodzą na jogę, chodzą na siłownie, a na wyjazdach uprawiają nordic walking. Przedstawimy kilka miejsc, do których warto wybrać się na krótki wypoczynek.
Aktywny wypoczynek seniorów - grafika

Zakopane

Stolica polskich tatr to miejsce, w którym znajdzie coś dla siebie zarówno osoba starsza, jak i młodzież. Jest to więc doskonałe miejsce, aby pojechać również na rodzinny wypoczynek. Zakopane serwuje nam atrakcje zarówno górskie: góra Gubałówka, Morskie Oko, liczne doliny czy skocznia narciarska, jak i ciekawe miejsca pod względem towarzyskim karczmy, restauracje, muzea czy piękną architekturę (np. kościoły).

Krynica – Zdrój

Położona w Beskidzie Sądeckim miejscowość, otoczona jest przez dolinę potoku Kryniczanka oraz wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej i Jasiennika. W Krynicy można udać się do Pijalni Głównej po wody mineralne, są też Nowe łazienki mineralne, Łazienki borowinowe czy Stare Łazienki.

Busko – Zdrój

Kolejne uzdrowiskowe miasto, tym razem województwo świętokrzyskie. Znajdziemy w nim piękny Park zdrojowy, który zapewni aktywną atrakcje dla seniora.

seniorzy - grafik2

Łeba

Czas na północ kraju, w województwie pomorskim znajdziemy miasto, które rok w rok przyciąga masę turystów. W Łebie znajdziemy port jachtowy, ruchome wydmy i piękne piaszczyste plaże. Dodatkowo masa restauracji i kawiarni.

Każda z tych miejscowości oferuje seniorom inne atrakcje, jednak wspólną cechą jest to, że mogą aktywnie spędzać tam czas. Wyjazd dla seniorów nie musi być standardowy, lecz może zawierać w sobie elementy aktywne. Narty, jogging czy jazda na rowerze to tylko trzy spośród wielu, które mogą wybrać seniorzy. Warto zdecydować się na aktywny wypoczynek organizowany z danego ośrodka czy biura podróży. Nie tylko ze względów bezpieczeństwa, lecz także przez to, że w towarzystwie lepiej spędza się czas.

Obecnie biura podróży oferują wiele wycieczek zaplanowanych jako „aktywne”. Daje to możliwość seniorom na poprawienie kondycji i świetną zabawę. Kilkudniowe wycieczki zarówno w Polsce, jak i za granicą, zaplanowane od A do Z. Taka forma spędzania czasu jest coraz chętniej wybierana, ponieważ zawiera w sobie dodatkowo aktywności fizyczne.

Dlatego jeśli planujecie wyjazd lub chcecie zrobić prezent babci czy dziadkowi, warto sprawdzić oferty biur podróży. Najchętniej wybierane kierunki to: Lwów, Kijów, Berlin, Wrocław, Kraków, miasta nadmorskie i miasta uzdrowiskowe górskie.

...