Atrakcje turystyczne dla dzieci w Łodzi

Łódź niemal na każdym kroku oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci. Poniżej podpowiadamy warto się wybrać.

Jeśli chcesz aktywnie i twórczo spędzić czas ze swoim dzieckiem zabierz je na wycieczkę do Łodzi. Zobacz jak rodzinnie możesz spędzić tu czas?

atrakcje dla dzieci w Łodzi

Pasaż Róży, czyli kamienica luster

Przepięknie ozdobiona kamienica położona właściwie na samym początku ulicy Piotrkowskiej. Spacer przez podwórze kamienicy obłożonej tysiącami kawałków luster robi wrażenie, o każdej porze dnia i przy każdej pogodzie.

Rodzinny Szlak Turystyczny – Bajkowa Łódź

Rodzinny szlak turystyczny stworzony jest w ramach projektu Łódź Bajkowa. Jego celem jest odnalezienie zlokalizowanych w mieście pomników bohaterów bajek, które powstały w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For, między innymi:

• Misia Uszatka (ul. Piotrkowska 87),

• Pingwina Pik Poka (Aleja Unii Lubelskiej 4, przed Aquaparkiem Fala),

• Kota Filemona i Bonifacego (Plac Zwycięstwa 1, przed wejściem do Muzeum Kinematografii),

• Bohaterów filmu Zaczarowany Ołówek (ul. Traugutta 18, przed wejściem do Łódzkiego Domu Kultury),

• Plastusia (Park im. Henryka Sienkiewicza),

• Trzech Misiów (Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, od strony ul. Milionowej),

• Wróbla Ćwirka (Aleja Piłsudskiego 61, w Parku Źródliska, przed wejściem do Palmiarni Łódzkiej),

• Maurycego i Hawranka (ul. Konstantynowska 8/10, przed wejściem do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego),

• Ferdynanda Wspaniałego (Aleja Piłsudskiego 15/23, przed wejściem do Galerii Łódzkiej).

Muzeum Kinematografii

Miłośnicy kina odnajdą tutaj bogatą kolekcję pamiątek związanych z kinematografią: plakaty, filmy, elementy scenografii, urządzenia techniczne, a także wystawy, w tym zbiór zatytułowany „60 lat animacji polskiej”. Tutaj można również znaleźć oryginalny, działający fotoplastykon. Jednak prócz wspomnianych atrakcji w tym Muzeum powstał również Pałac Pełen Bajek. Można tu, między innymi biegać, malować, oglądać bajki, wejść do budy Reksia, zajrzeć do igloo Pingwina Pik Poka….. A na tyłach Muzeum można oglądać elementy scenografii z filmu „Kingsize”.

Manufaktura

Manufaktura to prawdziwy raj dla dzieci. Znajduje się tu Experymentarium, czyli interaktywna wystawa, na której przez samodzielne wykonywanie doświadczeń poznaje się różne prawa fizyki.

Ponadto w Manufakturze mieści się Przestrzeń do zabawy w Wirtualnej Rzeczywistości, sala zabaw Jupi Park, ścianka wspinaczkowa Stratosfera, Centrum Gier Laserowych „Arena Laser Games” oraz Centrum Rozrywki Jazda!Park i Kręgielnia.

Planetarium i centrum nauki EC 1

Dzieci mogą tutaj obejrzeć bajki, w których ważną rolę odgrywają gwiazdozbiory. Uwaga, minimalny wiek dziecka to 5 lat. Teraz w EC1 powstało bardzo ciekawe Centrum Nauki. Na odwiedzających czeka tutaj wiele instalacji, gier z wykorzystaniem nowych technologii i wymagających współdziałania z innymi osobami.

Łódzkie ZOO

Tutejsze ZOO ma długą historię i z pewnością każdy znajdzie tutaj jakiś ciekawy okaz, który go zachwyci.

Aquapark FALA

W Aquapark Fala czeka na gości basen rekreacyjny, basen z falą, zjeżdżalnie, dzika rzeka, wodny plac zabaw, brodzik dla maluchów, widoczny na zdjęciu statek i kilka innych atrakcji.

Inne atrakcje dla dzieci

Ponadto w Łodzi jest jeszcze mnóstwo miejsc do odwiedzenia. W zależności od wieku i zainteresowań dzieci możecie jeszcze wybrać się do: Palmiarni, Ogrodu Botanicznego czy Centralnego Muzeum Włókiennictwa.

Hotele w Łodzi

W Łodzi bez problemu znajdziecie wiele obiektów noclegowych, między innymi ibis Łódź Centrum czy Hotel Novotel Łódź Centrum.

...