Atrakcje turystyczne dla dzieci w Łodzi

Polska

atrakcje dla dzieci w Łodzi

Łódź niemal na każdym kroku oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci. Poniżej podpowiadamy warto się wybrać.

Jeśli chcesz aktywnie i twórczo spędzić czas ze swoim dzieckiem zabierz je na wycieczkę do Łodzi. Zobacz jak rodzinnie możesz spędzić tu czas?

Pasaż Róży, czyli kamienica luster

Przepięknie ozdobiona kamienica położona właściwie na samym początku ulicy Piotrkowskiej. Spacer przez podwórze kamienicy obłożonej tysiącami kawałków luster robi wrażenie, o każdej porze dnia i przy każdej pogodzie.

Rodzinny Szlak Turystyczny – Bajkowa Łódź

Rodzinny szlak turystyczny stworzony jest w ramach projektu Łódź Bajkowa. Jego celem jest odnalezienie zlokalizowanych w mieście pomników bohaterów bajek, które powstały w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For, między innymi:

• Misia Uszatka (ul. Piotrkowska 87),

• Pingwina Pik Poka (Aleja Unii Lubelskiej 4, przed Aquaparkiem Fala),

• Kota Filemona i Bonifacego (Plac Zwycięstwa 1, przed wejściem do Muzeum Kinematografii),

• Bohaterów filmu Zaczarowany Ołówek (ul. Traugutta 18, przed wejściem do Łódzkiego Domu Kultury),

• Plastusia (Park im. Henryka Sienkiewicza),

• Trzech Misiów (Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, od strony ul. Milionowej),

• Wróbla Ćwirka (Aleja Piłsudskiego 61, w Parku Źródliska, przed wejściem do Palmiarni Łódzkiej),

• Maurycego i Hawranka (ul. Konstantynowska 8/10, przed wejściem do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego),

• Ferdynanda Wspaniałego (Aleja Piłsudskiego 15/23, przed wejściem do Galerii Łódzkiej).

Muzeum Kinematografii

Miłośnicy kina odnajdą tutaj bogatą kolekcję pamiątek związanych z kinematografią: plakaty, filmy, elementy scenografii, urządzenia techniczne, a także wystawy, w tym zbiór zatytułowany „60 lat animacji polskiej”. Tutaj można również znaleźć oryginalny, działający fotoplastykon. Jednak prócz wspomnianych atrakcji w tym Muzeum powstał również Pałac Pełen Bajek. Można tu, między innymi biegać, malować, oglądać bajki, wejść do budy Reksia, zajrzeć do igloo Pingwina Pik Poka….. A na tyłach Muzeum można oglądać elementy scenografii z filmu „Kingsize”.

Manufaktura

Manufaktura to prawdziwy raj dla dzieci. Znajduje się tu Experymentarium, czyli interaktywna wystawa, na której przez samodzielne wykonywanie doświadczeń poznaje się różne prawa fizyki.

Ponadto w Manufakturze mieści się Przestrzeń do zabawy w Wirtualnej Rzeczywistości, sala zabaw Jupi Park, ścianka wspinaczkowa Stratosfera, Centrum Gier Laserowych „Arena Laser Games” oraz Centrum Rozrywki Jazda!Park i Kręgielnia.

Planetarium i centrum nauki EC 1

Dzieci mogą tutaj obejrzeć bajki, w których ważną rolę odgrywają gwiazdozbiory. Uwaga, minimalny wiek dziecka to 5 lat. Teraz w EC1 powstało bardzo ciekawe Centrum Nauki. Na odwiedzających czeka tutaj wiele instalacji, gier z wykorzystaniem nowych technologii i wymagających współdziałania z innymi osobami.

Łódzkie ZOO

Tutejsze ZOO ma długą historię i z pewnością każdy znajdzie tutaj jakiś ciekawy okaz, który go zachwyci.

Aquapark FALA

W Aquapark Fala czeka na gości basen rekreacyjny, basen z falą, zjeżdżalnie, dzika rzeka, wodny plac zabaw, brodzik dla maluchów, widoczny na zdjęciu statek i kilka innych atrakcji.

Inne atrakcje dla dzieci

Ponadto w Łodzi jest jeszcze mnóstwo miejsc do odwiedzenia. W zależności od wieku i zainteresowań dzieci możecie jeszcze wybrać się do: Palmiarni, Ogrodu Botanicznego czy Centralnego Muzeum Włókiennictwa.

Hotele w Łodzi

W Łodzi bez problemu znajdziecie wiele obiektów noclegowych, między innymi ibis Łódź Centrum czy Hotel Novotel Łódź Centrum.

materiał zewnętrzny

...