Bali – kiedy jechać, żeby najlepiej wykorzystać wakacje?

Indonezja, podróż - porady, wczasy

Bali
Bali to indonezyjska wyspa, która stała się bardzo popularnym kierunkiem podróży dla turystów z całego świata. Mimo że ruch na niej jest bardzo duży, to nie brakuje również dzikich, nieskażonych ludzką ręką miejsc. Planując wyjazd na bali, można mieć pewność, że wakacje spędzimy na piaszczystych plażach, które okalają niezwykłe widoki oraz egzotyczna i bujna roślinność. Kiedy najlepiej jechać na Bali? Jaki klimat panuje w Indonezji? Czy warto jechać w porze deszczowej na Bali?

Bali – kiedy jechać?

Bali to wyspa indonezyjska, która leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego, co sprawia, że jest to fantastyczne miejsce do wypoczynku przez cały rok. Przez większość miesięcy panują tam wysokie temperatury powietrza. Klimat jest stały, czego efektem są minimalne wahania temperatur. To powoduje, że Bali jest wiecznie zieloną, ciepłą i przyjazną wyspą do spędzenia na niej wymarzonego urlopu.

Pogoda na Bali rozpieszcza turystów przez cały. Na bajecznej indonezyjskiej enklawie nie ma w zasadzie pór roku, a zmianom ulega tylko wilgotność powietrza. Dlatego wyróżnia się tam porę suchą i deszczową. Pierwsza z nich przypada na miesiące od maja do września, a średnia temperatura wynosi wtedy około 28 stopni Celsjusza, natomiast wilgotność jest na poziomie 60 procent. Jako najbardziej pogodny miesiąc wymienia się sierpień, aczkolwiek turyści wybierający się w innym okresie nie powinni narzekać.

Pora deszczowa przypada z kolei na miesiące od października do kwietnia. Co prawda, jest wtedy kilka stopni chłodniej, jednak dla wczasowiczów nie ma to większego znaczenia. Różnica między najcieplejszym a najchłodniejszym miesiącem wynosi zaledwie 2 stopnie Celsjusza. To, co jednak da się zauważy, to wzmożone opady deszczu. Dni deszczowych może być od 8 do 16 w ciągu miesiąca. Wtedy też wilgotność powietrza rośnie do 80 procent. Nie zmienia to jednak faktu, że Bali jest doskonałym wyborem na wyjazd na wczasy, którego ofertę można znaleźć na https://dreamgo.pl/gdzie/indonezja/bali/.

Bali – pora deszczowa – czy warto odwiedzić wyspę?

Co ciekawe, pora deszczowa na Bali ma swoje zalety. Równikowa ulewa dla Europejczyka może być nawet atrakcją samą w sobie, której nie doświadczy na greckich, włoskich czy hiszpańskich wyspach. Średnia temperatura powietrza wynosi tedy około 26 stopni Celsjusza, ale oczywiście zdarzają się cieplejsze dni. Wysoka wilgotność powietrza w połączeniu w temperaturami około 30 stopni mogą zniechęcać wczasowiczów, ale to świetna okazja do zwiedzania świątyń, a ruch na drogach jest zdecydowanie spokojniejszy.

Najwięcej deszczu spada w rejonach górzystych, natomiast najmniej u wybrzeży Bali. Jeśli ktoś nie może zaplanować sobie wyjazdy w okresie turystycznym, to może wybrać się na wyspę w porze wzmożonych opadów deszczu, ale ulokować się na jej północnych obszarach. Istnieje wtedy szansa, że podczas pobytu spadnie niewiele kropel deszczu, a może i nawet wcale nie będzie padać.

Bali pora sucha – jakie warunki tam panują?

W porze suchej wczasowicze mogą liczyć na wysokie temperatury wody w oceanie i mało dni deszczowych. W okresie słonecznej pogody panują świetne warunki do eksploracji wyspy oraz wspinaczki na wulkan Gunung Agung. Po takim wysiłku fizycznym świetnie sprawdzi się relaksująca kąpiel w oceanie. Na Bali panują także doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Na wyspie bywają dni, kiedy jest wyjątkowo duszno, dlatego do wędrówki należy się dobrze przygotować. Przyda się płaszcz przeciwdeszczowy, nakrycie głowy i butelka wody. Można także skorzystać z atrakcji, które oferuje hotel, w którym się spędza wakacje na Bali.

Jaka jest temperatura wody na Bali?

Bali otaczają wody Morza Balijskiego, a także przyjemne i zróżnicowane plaże, co zdecydowanie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Widoczność w wodzie, w porze suchej, jest naprawdę świetna, co zachęca do nurkowania i snorkelingu. Natomiast gdy padają ulewne deszcze monsunowe i woda staje się mętna, można skorzystać po prostu z kąpieli.

Maj i czerwiec są najlepszymi miesiącami do nurkowania. Od kwietnia do października panują idealne warunki do surfingu na zachodnim wybrzeżu, z kolei od listopada do marca lepszym wyborem do uprawiania tego sportu jest wschodnie wybrzeże. Temperatura wody w ciągu całego roku zmienia się nieznacznie. Oscyluje ona w granicach 28 – 30 stopni Celsjusza. Dlatego wybierając się na luksusowe wakacje na Bali, nie trzeba się tym przejmować.

Więcej o wakacjach na Bali można przeczytać na: https://dreamgo.pl/blog/bali-co-warto-wiedziec-przed-wyjazdem/

materiał zewnętrzny

Tykocin – miasto, które warto odwiedzić!

Tykocin – miasto, które warto odwiedzić!

Jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych województwa podlaskiego jest Tykocin. To niewielkie miasteczko bywa nazywane turystyczną perłą Podlasia. Czy faktycznie zasłużyło na tak zaszczytne miano? Oto najważniejsze atrakcje i zabytki w Tykocinie!

Dlaczego tyle ludzi ciągnie na Mazury?

Dlaczego tyle ludzi ciągnie na Mazury?

Rokrocznie ogromna liczba osób odwiedza Mazury. Kuszą one nie tylko żeglarzy i wędkarzy, ale również osoby spragnione spacerów na świeżym powietrzu i wędrówek po leśnych ostępach. Co takiego wyjątkowego jest w tym regionie Polski, że co roku ściąga tam tyle ludzi?

Podróż za granicę – o czym warto pamiętać?

Podróż za granicę – o czym warto pamiętać?

Dlaczego warto pojechać na wakacje za granicę? Istnieje wiele powodów, dla których warto podjąć taką decyzję. Polska posiada co prawda wiele ciekawych opcji na wyjazd, jednak zagraniczna podróż to więcej możliwości. Można poznać nowe kultury, spróbować różnych potraw, poznać nowych ludzi, zwiedzić nowe miejsca, nauczyć się nowego języka. Zwiększyć swoją elastyczność i zdolność do radzenia sobie z sytuacjami nieznanymi, a także po prostu odpocząć i zrelaksować się.

Jakie akcesoria są przydatne w podróży samochodem.

Jakie akcesoria są przydatne w podróży samochodem.

Akcesoria do samochodu mogą znacznie poprawić wrażenia z jazdy. Niektóre z nich są niezbędne podczas każdej podróży, inne mogą sprawić, że podróżowanie z dodatkowym bagażem, zwierzętami domowymi lub dziećmi będzie o wiele bardziej komfortowe. Dodatkowo, niektóre akcesoria mogą pomóc podczas złej pogody lub silnego zabrudzenia. Niezależnie od sytuacji, zawsze można znaleźć odpowiednie akcesoria, które spełnią Twoje potrzeby.