Bali – kiedy jechać, żeby najlepiej wykorzystać wakacje?

Indonezja, podróż - porady, wczasy

Bali
Bali to indonezyjska wyspa, która stała się bardzo popularnym kierunkiem podróży dla turystów z całego świata. Mimo że ruch na niej jest bardzo duży, to nie brakuje również dzikich, nieskażonych ludzką ręką miejsc. Planując wyjazd na bali, można mieć pewność, że wakacje spędzimy na piaszczystych plażach, które okalają niezwykłe widoki oraz egzotyczna i bujna roślinność. Kiedy najlepiej jechać na Bali? Jaki klimat panuje w Indonezji? Czy warto jechać w porze deszczowej na Bali?

Bali – kiedy jechać?

Bali to wyspa indonezyjska, która leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego, co sprawia, że jest to fantastyczne miejsce do wypoczynku przez cały rok. Przez większość miesięcy panują tam wysokie temperatury powietrza. Klimat jest stały, czego efektem są minimalne wahania temperatur. To powoduje, że Bali jest wiecznie zieloną, ciepłą i przyjazną wyspą do spędzenia na niej wymarzonego urlopu.

Pogoda na Bali rozpieszcza turystów przez cały. Na bajecznej indonezyjskiej enklawie nie ma w zasadzie pór roku, a zmianom ulega tylko wilgotność powietrza. Dlatego wyróżnia się tam porę suchą i deszczową. Pierwsza z nich przypada na miesiące od maja do września, a średnia temperatura wynosi wtedy około 28 stopni Celsjusza, natomiast wilgotność jest na poziomie 60 procent. Jako najbardziej pogodny miesiąc wymienia się sierpień, aczkolwiek turyści wybierający się w innym okresie nie powinni narzekać.

Pora deszczowa przypada z kolei na miesiące od października do kwietnia. Co prawda, jest wtedy kilka stopni chłodniej, jednak dla wczasowiczów nie ma to większego znaczenia. Różnica między najcieplejszym a najchłodniejszym miesiącem wynosi zaledwie 2 stopnie Celsjusza. To, co jednak da się zauważy, to wzmożone opady deszczu. Dni deszczowych może być od 8 do 16 w ciągu miesiąca. Wtedy też wilgotność powietrza rośnie do 80 procent. Nie zmienia to jednak faktu, że Bali jest doskonałym wyborem na wyjazd na wczasy, którego ofertę można znaleźć na https://dreamgo.pl/gdzie/indonezja/bali/.

Bali – pora deszczowa – czy warto odwiedzić wyspę?

Co ciekawe, pora deszczowa na Bali ma swoje zalety. Równikowa ulewa dla Europejczyka może być nawet atrakcją samą w sobie, której nie doświadczy na greckich, włoskich czy hiszpańskich wyspach. Średnia temperatura powietrza wynosi tedy około 26 stopni Celsjusza, ale oczywiście zdarzają się cieplejsze dni. Wysoka wilgotność powietrza w połączeniu w temperaturami około 30 stopni mogą zniechęcać wczasowiczów, ale to świetna okazja do zwiedzania świątyń, a ruch na drogach jest zdecydowanie spokojniejszy.

Najwięcej deszczu spada w rejonach górzystych, natomiast najmniej u wybrzeży Bali. Jeśli ktoś nie może zaplanować sobie wyjazdy w okresie turystycznym, to może wybrać się na wyspę w porze wzmożonych opadów deszczu, ale ulokować się na jej północnych obszarach. Istnieje wtedy szansa, że podczas pobytu spadnie niewiele kropel deszczu, a może i nawet wcale nie będzie padać.

Bali pora sucha – jakie warunki tam panują?

W porze suchej wczasowicze mogą liczyć na wysokie temperatury wody w oceanie i mało dni deszczowych. W okresie słonecznej pogody panują świetne warunki do eksploracji wyspy oraz wspinaczki na wulkan Gunung Agung. Po takim wysiłku fizycznym świetnie sprawdzi się relaksująca kąpiel w oceanie. Na Bali panują także doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Na wyspie bywają dni, kiedy jest wyjątkowo duszno, dlatego do wędrówki należy się dobrze przygotować. Przyda się płaszcz przeciwdeszczowy, nakrycie głowy i butelka wody. Można także skorzystać z atrakcji, które oferuje hotel, w którym się spędza wakacje na Bali.

Jaka jest temperatura wody na Bali?

Bali otaczają wody Morza Balijskiego, a także przyjemne i zróżnicowane plaże, co zdecydowanie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Widoczność w wodzie, w porze suchej, jest naprawdę świetna, co zachęca do nurkowania i snorkelingu. Natomiast gdy padają ulewne deszcze monsunowe i woda staje się mętna, można skorzystać po prostu z kąpieli.

Maj i czerwiec są najlepszymi miesiącami do nurkowania. Od kwietnia do października panują idealne warunki do surfingu na zachodnim wybrzeżu, z kolei od listopada do marca lepszym wyborem do uprawiania tego sportu jest wschodnie wybrzeże. Temperatura wody w ciągu całego roku zmienia się nieznacznie. Oscyluje ona w granicach 28 – 30 stopni Celsjusza. Dlatego wybierając się na luksusowe wakacje na Bali, nie trzeba się tym przejmować.

Więcej o wakacjach na Bali można przeczytać na: https://dreamgo.pl/blog/bali-co-warto-wiedziec-przed-wyjazdem/

materiał zewnętrzny

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

A gdyby tak pojechać na wakacje wiosną? Bardziej kameralna atmosfera, zwiedzanie i plażowanie bez tłumów, a do tego niższe ceny… urlop w kwietniu czy maju zdecydowanie kusi! Pozostaje tylko jedno pytanie: dokąd się wybrać? Oto kilka miejsc, w których pogoda i fantastyczne wrażenia są gwarantowane.