Chłodziarka na wino – obowiązkowy sprzęt dla konesera wina

porady, wygoda

wino i kieliszek

Wino, jak niemalże każdy napój alkoholowy, powinno być podawane w odpowiedniej temperaturze, która zapewnia najlepsze doznania smakowe. Problemem w tym wypadku będzie odpowiednie schłodzenie trunku, gdyż lodówki służące do przechowywania żywności, nie są najlepszym miejscem do trzymania wina. Temperatura, która się tam utrzymuje jest najczęściej za niska zarówno dla czerwonej jak i białej odmiany, tego epickiego napoju. W takim razie co powinniśmy zrobić, aby móc kosztować wino optymalnie ciepłe? Koniecznie powinniśmy zainwestować w chłodziarkę do wina.

Dlaczego warto kupić chłodziarkę do wina?

Jeżeli jesteśmy koneserami wina to zdajemy sobie sprawę, że osiągnięcie temperatury 17°C dla czerwonego i 10 – 14°C dla białej odmiany tego trunku, jest niemalże niemożliwe nawet posiadając piwnicę w naszym domu. Lodówki spożywcze chłodzą napoje na poziomie 4 – 8°C i jest to zdecydowanie za niska temperatura dla dobrej jakości wina. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem będzie  chłodziarka do wina. Urządzenia tego typu możemy spotkać w dobrej jakości restauracjach oraz w domach smakoszy win na całym świecie.

Chłodziarki do wina do zabudowy oraz wolnostojące

Jeżeli planujemy wkomponować naszą chłodziarkę do wina tak aby pasowała do kuchennej aranżacji, to najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w lodówkę na wino do zabudowy. Sprzęt taki możemy umieścić pośród innych mebli podobnie jak piekarnik czy mikrofalówkę, a na jej wierzchu może spoczywać kuchenny blat. Zakup chłodziarki do wina w takiej wersji jest o tyle łatwy, że na rynku występuje wiele rozmiarów tego typu urządzeń np. 15, 30, 40 czy 60 cm o różnej pojemności, dzięki czemu łatwo dopasować tzw. winiarkę do naszych kuchennych preferencji. Warto również zwracać uwagę na pojemność lodówki na wino, najczęściej jest ona podawana w ilości mieszczących się butelek wina, ale czasem możemy również spotkać informacje w specyfikacji o tym ile litrów mieści urządzenie. Może to być o tyle mylące, że w przybliżeniu chłodziarka do wina o pojemności 65 litrów pomieści najprawdopodobniej 21 butelek trunku. Warto o tym pamiętać.

Polecane modele chłodziarek do zabudowy sprawdzisz na: https://www.ceneo.pl/Chlodziarki_do_wina_do_zabudowy

Wolnostojąca chłodziarka do wina to rozwiązanie raczej praktykowane w restauracjach, gdzie właściciele chcą eksponować swoje zasoby klientom, gdy Ci odwiedzają lokal. W domach, najczęściej używane są tego typu urządzenia, gdy chcemy je trzymać w spiżarni lub w piwnicy, gdzie po prostu mamy dużo miejsca na taki dodatkowy sprzęt.

Szeroką ofertę chłodziarek do wina znajdziesz na: https://www.ceneo.pl/Chlodziarki_do_wina

potrawy z winem

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie chłodziarki do wina?

  1. Wilgotność powietrza w chłodziarce do wina powinna się utrzymywać na poziomie minimum 50%
  2. Wino powinno być trzymane w zaciemnionym miejscu dlatego warto wybierać lodówkę na wino posiadającą szybę izolacyjną przyciemnianą
  3. Powietrze wewnątrz chłodziarki powinno być najwyżej jakości dlatego warto kupić chłodziarkę powinna wyposażoną w filtr węglowy
  4. Jeżeli chcemy utrzymywać różne temperatury dla innych rodzajów wina np. czerwonego i białego to warto zainwestować w chłodziarkę kilkustrefową 

chłodziarka na wino

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej lodówki do wina to kwestia naszych preferencji. Jeżeli interesuje nas niewielka chłodziarka domowa, w której nie planujemy trzymać setek butelek z trunkiem, to najlepszym wyborem będzie urządzenie do zabudowy, natomiast jeżeli planujemy zakup sprzętu przeznaczonego do lokalu gastronomicznego, albo chcemy trzymać na prawdę pokaźną kolekcję specjałów w naszej chłodziarce to warto pomyśleć o wolnostojącej wersji. Ponadto wybierając lodówkę do wina warto zwrócić uwagę na parametry w specyfikacji takie jak: pojemność, rodzaj filtru powietrza czy ilość stref chłodzenia. 

materiał partnera

Rejs statkiem – jak to zorganizować i kiedy warto się wybrać?

Rejs statkiem – jak to zorganizować i kiedy warto się wybrać?

Przygotowanie romantycznej randki, atrakcji dla znajomych lub rodziny albo po prostu wycieczki, która zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby, wcale nie jest takie trudne. Wystarczy, że zdecydujesz się na rejs statkiem. To wyjątkowo ciekawa forma spędzenia wolnego czasu, szczególnie w otoczeniu pięknej, wodnej okolicy.

Ochrona psa przed kleszczami – skuteczne metody

Ochrona psa przed kleszczami – skuteczne metody

Ochrona psa przed kleszczami należy do jednych z obowiązków każdego opiekuna. Choć samo ukąszenie przez pasożyta nie należy do szczególnie dotkliwych, prawdziwym problemem są choroby odkleszczowe. Co roku babeszjoza zbiera krwawe żniwa wśród czworonogów. Jak więc skutecznie zabezpieczyć psa przed kleszczami?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

pielgrzymka

Sprawdź: www.misjatravel.pl


Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo