morze grafika

Co warto zobaczyć w Świnoujściu? Atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi

Lato w pełni, początek wakacji, piękna, słoneczna pogoda… Idealne warunki na spędzenie długo wyczekiwanego urlopu nad polskim morzem. Wybierając się z rodziną nad bałtyckie wybrzeże, jednym z ciekawszym kierunków jest Świnoujście.

Jest to niezwykłe miasto w województwie zachodniopomorskim położone na 44 wyspach i wysepkach. Wyjątkowo bezpieczna plaża i setki najróżniejszych atrakcji rokrocznie przyciąga turystów z najdalszych zakątków Polski.

Najbezpieczniejsza plaża w Polsce

Świnoujście jako jedyne miasto w Polsce po raz 15. z rzędu otrzymało międzynarodowe wyróżnienie – Błękitną Flagę (wysokie wymogi jakości i bezpieczeństwa na plaży). Woda jest płytka, czysta i wyjątkowo ciepła jak na Bałtyk (latem do 25 stopni Celsjusza). Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają wyposażeni w nowoczesny sprzęt ratownicy. Plaża w Świnoujściu mimo, że jest najszersza w Polsce (do 200 metrów), w sezonie wypełniona jest po same brzegi.

Kolejną ciekawą atrakcją jest rejs statkiem białej floty po porcie w Świnoujściu. Organizowane są również codzienne kursy do Międzyzdrojów oraz pobliskich niemieckich miast.

Świnoujście z lotu ptaka

fot. Ralf Roletschek

Promenada

Po wyjściu z plaży warto udać się na spacer po nadmorskiej Promenadzie. Znajduje się przy niej dużo punktów gastronomicznych, kawiarni, barów oraz niewielkie oceanarium. We wrześniu 2019 roku ukończona została budowa Promenady Zdrowia, przy której znajdują się place zabaw, siłownie, parki rekreacji.

Stawa Młyny

Stawa Młyny grafika

fot. Hanc.tomasz / wikipedia.org (CC BY-SA 3.0)

Głównym symboli Świnoujścia jest Stawa Młyny. Jest to znak nawigacyjny w kształcie wiatraka znajdujący się przy ujściu Świny do Bałtyku. Jedna z legend głosi, że dotknięcie murów Stawy Młyny da nam wieczną młodość. Będąc w Świnoujściu koniecznie trzeba tu zajrzeć. Jest to niezwykle urokliwe miejsce na długo zapadające w pamięć.

Latarnia Morska Świnoujście

latarnia morska Świnoujście

fot. Tomasz Lerczak / wikipedia.org (CC BY-SA 4.0)

Kolejnym obowiązkowym miejscem, które trzeba odwiedzić jest latarnia Morska Świnoujście. Jest to jedna z najwyższych tego typu budowli na świecie. Aby dostać się na taras widokowy znajdujący się na wysokości 64 metrów musimy pokonać ponad 300 schodków. Widoki w pełni zrekompensują nam poniesiony wysiłek.

Podziemne miasto wyspy Wolin

Kolejną atrakcję znajdziemy na wyspie Wolin. Podziemne miasto jest to kompleks pięciu wielkich schronów połączonych kilometrem korytarzy. Wybudowane zostały w 1938 roku. Do 2013 roku było to miejsce ściśle tajne. Zwiedzanie kompleksu trwa około 90 minut. Na szczególną uwagę zasługuje w pełni wyposażony schron maszynowy. Jest to ciekawa lekcja historii nie tylko dla dorosłych, ale różniej dla dzieci.

Świnoujście hotel SPA

hotel SPA Delfin

fot. hotel-delfin.pl

Po wypełnionym atrakcjami dniu pora na zasłużony relaks. Odpoczynek w komfortowych warunkach w połączeniu z odnową biologiczną to gwarancja miło spędzonego czasu. Wybierając hotel SPA w Świnoujściu warto zwrócić uwagę na zakres oferowanych usług, odległość od morza, wyposażenie pokojów i jakość podawanych posiłków w restauracji. Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, na szczególną uwagę zasługuje hotel Delfin. Znajduje się 100 metrów od nadmorskiej promenady (600 metrów od morza). Pokoje są doskonale wyposażone, bez względu na to, jaki wybierzemy, mamy pewność, że niczego nam nie zabraknie.

Najważniejszym punktem hotelu jest SPA. Duży zakres oferowanych usług pozwoli nam idealnie dopasować zabiegi pod własne potrzeby. Różnego rodzaju kąpiele, masaże, fizykoterapia przy użyciu lasera, ultradźwięków, okłady borowinowe zregenerują najbardziej zmęczony organizm.

Więcej informacji o hotelu Delfin SPA – Villa Świnoujście znajdziecie na stronie: https://hotel-delfin.pl/