jacht grafika3

Czarter jachtów na Mazurach

Szukasz sposobu na odpoczynek po ciężkim tygodniu pracy? Czarter jachtu na Mazurach to idealna opcja na weekendowy relaks. Obserwacja lądu z innej perspektywy, najlepiej w gronie przyjaciół, zagwarantuje niezapomniane wrażenia oraz będzie doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu wolnego.

Jeżeli uważasz, że taka forma relaksu jest dla Ciebie odpowiednia odwiedź stronę czarter4u.pl – znajdziesz tam informacje na temat dostępności jachtów oraz dostępnych terminów. Jest to znakomita opcja na zwiedzanie okolicy, a także rozkoszowania się wiatrem w żaglach, słońcem i wodą. Firma w swojej ofercie posiada kilka jachtów żeglownych, które zostały zaprojektowane i wybudowane w stoczni Northman Węgorzewo, a obecnie stacjonują w Porcie Giżycko. 

Do wyboru mamy kilka modeli łodzi żaglowych:

– Jacht Maxus 26 Najemnik Maxus 26 – wyróżnia go szczególny styl pokładu, a okna i nakładki mają subtelnie wydłużoną powierzchnię oraz wyraźnie zaznaczony kant. Specjalnie zaprojektowana budowa i dodatkowe wzmocnienie konstrukcyjne zwiększa bezpieczeństwo poruszania się po podkładzie. Wnętrze zostało także zabezpieczone przed niekontrolowanym dostaniem się do niego wody.

– Jacht Maxus 28 Partyzant – jest on wersją najbardziej luksusową.

jacht grafika2

Charakteryzuje się nowoczesną linią pokładu oraz dużym kokpitem. Jest to bardzo bezpieczna i bardzo wygodna łódź, posiadająca w pełni wyposażony kambuz i wygodną kabinę na wc oraz WI-FI.

– Jacht Maxus 28 Autsajder – jest młodszą wersją Maxusa 28 Partyzanta.

jacht grafika

Jego zaletą jest szybkość, która oczywiście idzie w parze z bezpieczeństwem. Łódź posiada nowoczesne okna oraz dwa dodatkowe bulaje. Podobnie jak jego poprzednim posiada WI-FI oraz w pełni wyposażony kambuz, a dodatkowo telewizor LCD.

Kiedy wybierzemy już odpowiednią łódź, pozostaje nam jedynie zaplanowanie podróży. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich daje nam możliwość wyboru kilku szlaków żeglownych i każdy z nich z pewnością jest warty zobaczenia.

Pierwszy, bardzo malowniczy położony jest na trasie Giżycko – Węgorzewo. Trasa ta przebiega przez północną część Wielkich Jezior Mazurskich. Atrakcją turystyczną na którą warto zwrócić uwagę jest most obrotowy nad Kanałem Giżyckim. Trasa obfituje w atrakcje turystyczne oraz piękne krajobrazy. Początek podróży ma miejsce na jednym z najpopularniejszych wśród turystów mazurskich jezior – jeziorze Niegocin. Przez Jezioro Niegocin biegnie szlak żeglarski z Giżycka do , Węgorzewa, Mikołajek, Rucianego-Nidy i do Pisza. Niegocin ma połączenie z Kanałem Łuczańskim, Jeziorem Kisajno oraz Jeziorem Bocznym.

Drugi szlak, w kierunku południowym to trasa Giżycko – Mikołajki. Przebiega on przez środkową część Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i daje możliwość podziwiania zarówno panoramy miasta jak i przyrody.

Będą w Mikołajkach, mamy dwie drogi do wyboru. Pierwsza z nich to Szlak żeglowny Mikołajki-Pisz – w kierunku południowo-wschodnim przez jezioro Śniardwy – będące największym jeziorem w Polsce. Druga natomiast to Szlak Żeglowny Mikołajki-Ryn – trasa w kierunku północno-zachodnim biegnie w zasadzie jednym jeziorem wypełniającym długą rynnę jeziorną pomiędzy Rynem – Mikołajkami i Rucianem-Nida.

Decydując się na wynajem jachtu możemy poczuć się niezależni, gdyż są one wyposażone we wszystko czego potrzebujemy podczas wycieczki. W takim wypadku pozostaje nam jedynie cieszyć się widokami, towarzystwem bliskich i planować kolejną podróż.

...