Czarter katamaranów na Seszelach – najlepsze wczasy w 2022 roku

podróż - porady, Seszele, wczasy

seszele

Wakacje na Seszelach to wyjątkowy pomysł na niezapomniany urlop. Przepiękna roślinność, niespotykane nigdzie indziej gatunki zwierząt i czysta woda Oceanu Indyjskiego co roku zachwycają rzesze turystów. Jeśli chcesz podziwiać te wyjątkowe wyspy z daleka od tłumów, zastanów się nad czarterem katamaranów na Seszelach. Co warto wiedzieć o samych Seszelach i rejsie katamaranem po Seszelach?

Wakacje na Seszelach katamaranem – dlaczego warto?

Seszele to wyjątkowej urody archipelag na Oceanie Indyjskim, który składa się ze 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego. Warto wybrać się tam nie tylko wtedy, gdy w Polsce panuje lato. Klimat na Seszelach pozwala cieszyć się piękną pogodą przez cały rok. Najchłodniej jest w lipcu i sierpniu, kiedy średnia temperatura wynosi 21-22 stopnie Celsjusza, a najcieplej w marcu i kwietniu – wtedy przekracza 30 stopni Celsjusza.

Wynajem katamaranów na Seszelach to zatem doskonały pomysł niezależnie od pory roku. Obecność skippera na pokładzie ułatwia przemieszczanie się pomiędzy wyspami pełnymi atrakcji. Najważniejszą z nich stanowi wyjątkowa przyroda. Na archipelagu żyje wiele endemicznych gatunków zwierząt, w tym m.in. niespotykane nigdzie indziej ptaki, płazy i ślimaki. Około 1/10 Seszeli porastają tropikalne lasy, przepełnione endemicznymi gatunkami roślin.

Przed wylotem na archipelag dobrze znaleźć własny pomysł na jego zwiedzanie. Na liście najciekawszych atrakcji możesz umieścić miejsca zlokalizowane na wielu wyspach i wysepkach. Plaża Anse Union na wyspie La Digue, uznawana za jedną z najpiękniejszych na świecie, najpewniej zachwyci Cię tak samo jak wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Praslin (na wyspie Praslin), który obejmuje kilkaset hektarów dziewiczych lasów równikowych. To tylko dwa z setek miejsc na Seszelach, które zapierają dech w piersiach.

Uwielbiasz podziwiać wyjątkową przyrodę tak samo jak poznawać historię i kulturę odwiedzanych krajów? Przepełniona zabytkami i muzeami jest stolica Seszeli Victoria, zlokalizowana na wyspie Mahé. Czarter katamaranów ze skipperem na Seszelach pozwoli Ci w trakcie jednego urlopu odhaczyć na liście z wakacyjnymi planami wiele oddalonych od siebie miejsc.

Wynajem katamaranów na Seszelach – co warto wiedzieć?

Podziwianie Seszeli z katamaranu to bez wątpienia świetny pomysł na szybkie poznanie archipelagu na własnych zasadach. W krótkim czasie razem z towarzyszami wyprawy możecie odpocząć od tłumów na najpopularniejszych plażach i w luksusowych hotelach, a jednocześnie zobaczyć wiele ciekawych, odległych od siebie wysp. Żadna z osób, z którymi podróżujesz, nie musi mieć patentu sternika. Czarter katamaranów ze skipperem na Seszelach to łatwo dostępny i popularny pomysł na urlop w tym wyjątkowym zakątku świata.

Katamarany do wynajęcia na Seszelach pod względem standardu noclegu nie ustępują hotelom. Wynajem katamaranów najczęściej dotyczy jednostek o długości kilkunastu metrów z kilkoma kajutami, kojami nawet dla 10 osób, prysznicem pokładowym, lodówką i piekarnikiem.

W zależności od wybranego katamaranu na liście jego wyposażenia znajdują się jeszcze np. grill, kajak, sprzęt do snorklingu i wędkarski. Wśród dodatkowych opcji warto wyróżnić także możliwość wynajęcia kucharza albo wykupienie pełnego wyżywienia.

Marzysz o wakacjach na fali? Chcesz podziwiać wyjątkową przyrodę, patrząc na nią z Oceanu Indyjskiego? Planujesz poznanie oddalonych od siebie zakątków archipelagu? Zdecyduj się na rejs katamaranem po Seszelach!

materiał zewnętrzny

Wycieczki SUPER LAST MINUTE – Turcja, Egipt, Francja, Bułgaria

Wycieczki SUPER LAST MINUTE – Turcja, Egipt, Francja, Bułgaria

Niezależnie od pory roku, wiele osób decyduje się na możliwość wyjazdu za granicę. Jest to związane z możliwością zakupu wycieczek typu Last Minute bez konieczności wychodzenia z domu. Portal trigodi.com zapewnia możliwość skorzystania z innowacyjnej wyszukiwarki wczasów, z możliwością sprawdzenia aktualnych propozycji w różnych kurortach i miejscach na świecie. Bez względu na swoje oczekiwania można znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Wycieczki na ostatnią chwilę pozwalają na zaoszczędzenie zarówno pieniędzy, jak i czasu.

Wypoczynek w hotelach na Mazurach

Wypoczynek w hotelach na Mazurach

Kiedy marzymy o ucieczce od zgiełku codziennego życia, malownicze krajobrazy Mazur stają się miejscem, które zapewnia niezapomniany odpoczynek. Hotele na Mazurach to oazy spokoju, gdzie luksus łączy się z naturalnym pięknem, tworząc idealne warunki dla wyjątkowego wypoczynku. Odkryjmy, dlaczego hotele na Mazurach stają się coraz bardziej atrakcyjnym celem dla tych, którzy pragną zanurzyć się w harmonii przyrody, jednocześnie czerpiąc z komfortu nowoczesnych rezydencji.

Wycieczka do USA

Wycieczka do USA

Wycieczka do USA jest wspaniałą przygodą, więc warto wybrać się do Los Angeles, San Francisco, Miami Beach, San Diego, Arizona czy na Alaskę. Z Prestige Tours można zwiedzać wyjątkowe miejsca z polskim przewodnikiem, w małych grupach. Dodatkowym atutem jest pokonywanie sporych odległości w komfortowych warunkach.

Jaki są korzyści grupowych biletów lotniczych?

Jaki są korzyści grupowych biletów lotniczych?

Podróżowanie grupowe zawsze wiąże się z wieloma wyzwaniami organizacyjnymi, a jednym z kluczowych aspektów jest znalezienie efektywnego i ekonomicznego środka transportu. Grupowe bilety lotnicze stanowią doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy podróżują w większym gronie, oferując szereg korzyści zarówno finansowych, jak i logistycznych. Dlaczego grupowe bilety lotnicze są atrakcyjną opcją dla podróżujących? Jakie korzyści dają i dlaczego warto zdecydować się na taki sposób podróży? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.