Czarter katamaranów na Seszelach – najlepsze wczasy w 2022 roku

podróż - porady, Seszele, wczasy

seszele

Wakacje na Seszelach to wyjątkowy pomysł na niezapomniany urlop. Przepiękna roślinność, niespotykane nigdzie indziej gatunki zwierząt i czysta woda Oceanu Indyjskiego co roku zachwycają rzesze turystów. Jeśli chcesz podziwiać te wyjątkowe wyspy z daleka od tłumów, zastanów się nad czarterem katamaranów na Seszelach. Co warto wiedzieć o samych Seszelach i rejsie katamaranem po Seszelach?

Wakacje na Seszelach katamaranem – dlaczego warto?

Seszele to wyjątkowej urody archipelag na Oceanie Indyjskim, który składa się ze 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego. Warto wybrać się tam nie tylko wtedy, gdy w Polsce panuje lato. Klimat na Seszelach pozwala cieszyć się piękną pogodą przez cały rok. Najchłodniej jest w lipcu i sierpniu, kiedy średnia temperatura wynosi 21-22 stopnie Celsjusza, a najcieplej w marcu i kwietniu – wtedy przekracza 30 stopni Celsjusza.

Wynajem katamaranów na Seszelach to zatem doskonały pomysł niezależnie od pory roku. Obecność skippera na pokładzie ułatwia przemieszczanie się pomiędzy wyspami pełnymi atrakcji. Najważniejszą z nich stanowi wyjątkowa przyroda. Na archipelagu żyje wiele endemicznych gatunków zwierząt, w tym m.in. niespotykane nigdzie indziej ptaki, płazy i ślimaki. Około 1/10 Seszeli porastają tropikalne lasy, przepełnione endemicznymi gatunkami roślin.

Przed wylotem na archipelag dobrze znaleźć własny pomysł na jego zwiedzanie. Na liście najciekawszych atrakcji możesz umieścić miejsca zlokalizowane na wielu wyspach i wysepkach. Plaża Anse Union na wyspie La Digue, uznawana za jedną z najpiękniejszych na świecie, najpewniej zachwyci Cię tak samo jak wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Praslin (na wyspie Praslin), który obejmuje kilkaset hektarów dziewiczych lasów równikowych. To tylko dwa z setek miejsc na Seszelach, które zapierają dech w piersiach.

Uwielbiasz podziwiać wyjątkową przyrodę tak samo jak poznawać historię i kulturę odwiedzanych krajów? Przepełniona zabytkami i muzeami jest stolica Seszeli Victoria, zlokalizowana na wyspie Mahé. Czarter katamaranów ze skipperem na Seszelach pozwoli Ci w trakcie jednego urlopu odhaczyć na liście z wakacyjnymi planami wiele oddalonych od siebie miejsc.

Wynajem katamaranów na Seszelach – co warto wiedzieć?

Podziwianie Seszeli z katamaranu to bez wątpienia świetny pomysł na szybkie poznanie archipelagu na własnych zasadach. W krótkim czasie razem z towarzyszami wyprawy możecie odpocząć od tłumów na najpopularniejszych plażach i w luksusowych hotelach, a jednocześnie zobaczyć wiele ciekawych, odległych od siebie wysp. Żadna z osób, z którymi podróżujesz, nie musi mieć patentu sternika. Czarter katamaranów ze skipperem na Seszelach to łatwo dostępny i popularny pomysł na urlop w tym wyjątkowym zakątku świata.

Katamarany do wynajęcia na Seszelach pod względem standardu noclegu nie ustępują hotelom. Wynajem katamaranów najczęściej dotyczy jednostek o długości kilkunastu metrów z kilkoma kajutami, kojami nawet dla 10 osób, prysznicem pokładowym, lodówką i piekarnikiem.

W zależności od wybranego katamaranu na liście jego wyposażenia znajdują się jeszcze np. grill, kajak, sprzęt do snorklingu i wędkarski. Wśród dodatkowych opcji warto wyróżnić także możliwość wynajęcia kucharza albo wykupienie pełnego wyżywienia.

Marzysz o wakacjach na fali? Chcesz podziwiać wyjątkową przyrodę, patrząc na nią z Oceanu Indyjskiego? Planujesz poznanie oddalonych od siebie zakątków archipelagu? Zdecyduj się na rejs katamaranem po Seszelach!

materiał zewnętrzny

Jak zdrowo jeść w czasie wakacji?

Jak zdrowo jeść w czasie wakacji?

Wakacje za pasem, a jak wakacje to i urlop! Słońce, czas wolny, pyszne jedzenie i zimne picie to właśnie to co kojarzy nam się z latem. Nie po to jednak dbamy o naszą sylwetkę cały rok, by w okresie wakacyjnym zaprzepaścić to objadaniem się bez umiaru niezdrowym jedzeniem.

Beskid – niezapomniane wakacje

Beskid – niezapomniane wakacje

Często mówi się o tym, że uwielbiamy cudze chwalić, a swego nie znamy. To znane przysłowie jest w wielu przypadkach adekwatne, choć przyznać trzeba, że Polacy w kwestii wakacji mocno zmieniają swoje przyzwyczajenia i chętnie wybierają się na wakacje również na naszym krajowym podwórku. Zwłaszcza, że zobaczyć można wspaniałe miejsca i zdobyć cudowne wspomnienia za znacznie mniejsze pieniądze, aniżeli w przypadku wielu znanych zagranicznych kurortów.

Co zabrać na narty

Co zabrać na narty

Nim postawisz pierwsze kroki na stok narciarski, sprawdź co zabrać na narty. Warto odbyć kursy przygotowawcze do niezapomnianych chwil.