Czartery jachtów w Grecji

Grecja, podróż - porady

greckie plaże

Czasy, kiedy żeglarstwo było formą rekreacji dostępną tylko dla osób zamożnych już dawno minęły. Posiadanie własnego jachtu nie jest konieczne, aby móc w otoczeniu fal miło spędzać wolny czas. Szacuje się, że około 70% mieszkańców naszego kraju chociaż raz w życiu miało styczność z żeglarstwem, a ponad 4,3 mln osób czynnie uprawia ten sport.

Co sprawia, że żeglarstwo przyciąga tak wiele osób?

Żeglarstwo to nie tylko bezczynne leżenie na słońcu, które szybko staje się nużące. To idealne połączenie aktywności fizycznej z wypoczynkiem. To od nas zależy, czy walczymy z falami, starając się zapanować nad potężnym żywiołem, czy będąc przyjemne kołysanym przez fale, dajemy się ponieść w nieznane. Niekończące się poczucie wolności i niezależności. Żeglarstwo jest wspaniałą formą relaksu dla ciała i duszy. Mimo ciężkich chwil, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, na koniec zawsze pojawia się uśmiech i ogromna satysfakcja. Daliśmy radę!

Żadne słowa nie są w stanie w pełni odzwierciedlić odczuć jakie towarzyszą nam podczas żeglugi. To trzeba przeżyć samemu. Dzięki firmom oferującym czarter jachtów, żeglarstwo stało się dostępne dla wszystkich. Warto chociaż raz spróbować. Kto wie, może również w Was drzemie uśpiony wilk morski i żeglarstwo stanie się ważną częścią życia.

Wraz z nadejściem jesieni kończy się sezon żeglugowy w Polsce. Nie znaczy to jednak, że musimy czekać wiele miesięcy, aby móc znowu poczuć wiatr w żaglach. Udając się na południe Europy można liczyć na korzystne warunki do żeglugi przez cały rok. Bardzo popularnym wyborem jest Grecja.

Grecja skały

Żeglowanie w Grecji, dlaczego warto wybrać ten kraj?

Jednym z najciekawszych miejsc w Europie do żeglugi jest Grecja. 15 tysięcy kilometrów granicy morskiej, tysiące dzikich wysp i wysepek oblewanych przez krystalicznie czystą wodę, dużo słońca i przyjemne temperatury przez większą część roku. Dodajmy do tego niezliczoną ilość przepięknych miejsc i mamy przepis na udane wakacje.

Żegluga pozwala nam poznać dany kraj z innego punktu widzenia. To jedyna okazja, aby z bliska obserwować skaliste krajobrazy porośnięte śródziemnomorską roślinnością. Daje nam możliwość postawić stopę na dzikich, piaszczystych plażach, na które dostać się można tylko od strony morza.

Jest to idealny pomysł na spędzenie wakacji z rodziną, udany wypoczynek w gronie znajomych, czy romantyczną podróż z ukochaną osobą. Chcesz miło i przyjemnie spędzić czas, tworząc wspomnienia na całe życie, sprawdź ofertę czarter jachtów Grecja https:/www.sailor.pl/pl/czartery-jachtow-w-grecji/.

jacht w Grecji

Na czym polega czarter jachtów?

Krótko mówiąc, jest to umowa wynajmu jachtu, zawarta między klientem, a wybraną firmą na określony czas. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania rynek dynamicznie się rozwija. Istnieje wiele firm, które zajmują się wynajmowaniem jachtów w Polsce i zagranicą. Na szczególną uwagę m.in. ze względu na długie, ponad 25 letnie doświadczenie zasługuje firma sailor.pl. Na ich stronie znajdziecie opis jak dopełnić wszystkich formalności, aby móc wyruszyć w niezapomnianą podróż oraz macie możliwość skontaktować się z osobą, którą w razie jakichś wątpliwości, chętnie odpowie na Wasze pytania.

Jakie wymagania trzeba spełnić?

Aby móc samodzielnie żeglować potrzebny jest patent sternika jachtowego oraz radiooperatora fal krótkich (UKF). Jeżeli nie posiadacie takich uprawnień, istnieje możliwość skorzystania z pomocy doświadczonych, zawodowych skipperów, którzy w pełni zadbają o Wasze bezpieczeństwo.

jachty Grecja

Kiedy najlepiej wybrać się na wyprawę żaglową do Grecji?

Najlepsze warunki do żeglowania są od kwietnia do października. Długie, słoneczne dni pozwalają cieszyć się panującą pogoda. Pamiętajcie o tym, że w sezonie letnim jest duże zainteresowanie i z odpowiednim wyprzedzeniem, trzeba planować rezerwację.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać się na żagle do Grecji w późniejszym okresie. Mniej ludzi, więcej spokoju, bardziej wymagające warunki, kosztem niewielkiego spadku temperatury.

Aby dowiedzieć się więcej o wolnych terminach i aktualnych cenach zapraszamy na stronę: https://www.sailor.pl/pl/czartery-jachtow-w-grecji.