Czy istnieją dobre wypożyczalnie samochodów?

Wypożyczalnie samochodów stały się na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularnym modelem biznesowym. Polega on na udostępnianiu samochodów użytkownikom za odpowiednią opłatą. Auta w takich wypożyczalniach można wynająć zarówno na krótki okres czasu (nawet na godziny) lub na dłuższy czas. Natomiast najemcą mogą być zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa czy instytucje.

wypożyczalnie samochodowe grafika

Rozwój wypożyczalni aut w Polsce i na świecie

Pierwsze pomysły i wizje wypożyczalni aut pojawiły się już w latach osiemdziesiątych. W roku 1971 we Francji firma Procotip stworzyła pomysł wypożyczania pojazdów, która to usługa płatna była w żetonach proporcjonalnie do pokonanego dystansu. Kolejne próby podejmowano również w Holandii przez markę Witkar. Po kilkuletniej przerwie podjęto kolejne działania w zakresie wynajmu aut, w Niemczech oraz USA. Od tego czasu wynajem aut powoli się rozwijał. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat pomysł ten zaczął cieszyć się dużym zainteresowaniem a branża przeżyła prawdziwy rozkwit również w Polsce.

Wypożyczalnie aut większość swoich punktów obsługi zakładają przy lotniskach. To właśnie tam najwięcej pasażerów korzysta z usług wypożyczalni. Pozostałe punkty ulokowane są w dużych miastach, gdzie zapotrzebowanie na wynajem pojazdów jest duże. Między innymi wypożyczalnia samochodów Łódź, czy wypożyczalnia samochodów Wrocław.

Na co zwrócić uwagę wybierając wypożyczalnię?

Przymierzając się do wynajmu samochodów powinniśmy zastanowić się nad kilkoma kwestiami, aby wybrać najbardziej korzystną dla nas ofertę. Jeżeli zależy nam na konkretnym modelu lub po prostu nowym aucie, powinniśmy zwrócić uwagę na posiadaną przez firmę flotę. Wypożyczalnie zazwyczaj aby nadążyć za potrzebami klientów zaopatrują się w nowe modele aut.

Dużo ważniejszą kwestią niż model auta jest ubezpieczenie. Warunki ubezpieczenia zazwyczaj są bezpieczne dla wynajmującego i nie sprawiają powodów do obaw. Niemniej jednak należy zapoznać się z jego zasadami.

Dostępność punktów obsługi klienta również jest niezmiernie ważna. Firmy posiadające ogólnokrajową sieć wypożyczalni wydają się nam bardziej bezpieczne i pewne. Takie sieciówki zazwyczaj posiadają dużo bardziej rozbudowaną sieć pomocy drogowej i serwisu. W razie problemów z autem czujemy więc większy komfort i pewność.

Ważną kwestią, często decydującą o ostatecznym wyborze firmy są programy lojalnościowe i promocje prowadzone przez firmę. Mogą być to na przykład karty na punkty lub powitalne rabaty i zniżki. W przypadku zapytania wypożyczalnia samochodów cena Warszawa, cena jest z pewnością bardzo ważnym kryterium wyboru.

Trend związany z wypożyczaniem aut stale się rozwija. Z usług wypożyczalni korzystają nie tylko osoby fizyczne, ale bardzo często przedsiębiorstwa wypożyczające auta na delegacje czy podróże służbowe oraz organizacje i instytucje publiczne. W przyszłości trend ten z pewnością będzie się utrzymywał, dotyczy to przede wszystkim wynajmu aut hybrydowych czy elektrycznych. Warto skorzystać z takiej usługi, zwłaszcza że ceny wynajmu nie są wygórowane.

...