Czy można uczyć się z tabletu zamiast książki tradycyjnej? Tak!

nauka, porady

tablet grafika

Obecny świat charakteryzuje się szybkością. Nieustannie gdzieś biegniemy, czy to w pracy czy w szkole. W tym wszystkim od przedmiotów wokół nas wymagamy, aby za nami nadążały i pomagały nam w codziennej pracy. Obecnie technika i jej rozwiązania są na bardzo wysokim poziomie, jednak specjaliści cały czas unowocześniają i tworzą nową technologię, aby jak najbardziej sprostać oczekiwaniom naszego świata. Klienci mają coraz większe potrzeby. Na co dzień korzystają ze smart domów, każdy ma przy sobie smartfona, popularne stały się również smartwatche, a także z szeregu innych narzędzi. Z kolei jeżeli chodzi o edukację, tutaj stopniowo tablet wypiera tradycyjne książki. Czy jest to dobre dla uczniów i czy ten trend zostanie z nami na dłużej?

Czemu zamieniamy tradycyjną książkę na tablet?

Preferencje ludzi nieustannie się zmieniają, dostosowując się do zmieniającego się z dnia na dzień świata. Każdy dzień zaskakuje nas nowymi wyzwaniami, wśród których musimy być elastyczni, a także mobilni. Technologia tutaj to postawa, w końcu nasze życie opiera się teraz znacznie na wykorzystaniu internetu. Twórcy multimediów muszą cały czas je rozwijać, dostarczając nam nowych bodźców i możliwości. Jest to kluczowe zarówno dla dorosłych jak i dla uczniów. Cały czas jesteśmy w ruchu, nie mając niekiedy czasu na sen czy zjedzenie obiadu, o’pójściu do biblioteki nawet nie wspominając. I tutaj kluczową kwestię może odegrać tablet. Jest to urządzenie, które każdy z nas ma pod ręką i może zabrać je wszędzie. W ten sposób po wgraniu na  niego książki możemy z niej korzystać wszędzie. Trend ten również wprowadzony został dla uczniów w szkołach, zastępując tradycyjne podręczniki. 

Jakie korzyści otrzymujemy?

Tablet jest pewnym rodzajem komputera, na którym posiadamy różnego rodzaju pliki. Mogą wśród nich znajdować się również książki. Jest to taka nasza prywatna biblioteczka, do której możemy zajrzeć zawsze i wszędzie. Tablet umożliwia nam przechowywanie naszych ulubionych tytułów, bez zajmowania miejsca na półkach. W internecie znajdziemy wiele wirtualnych bibliotek i księgarni z pozycjami zarówno płatnymi jak i darmowymi. Łatwe, szybkie i przyjazne środowisku. Czego chcieć więcej? Dla uczniów i studentów, a także osób pracujących, takie wydanie książki ma jeszcze jedną zaletę -możliwość edycji. Coraz częściej w wersji elektronicznej mamy książki szkolne, akademickie czy po prostu materiały na zajęcia. Ich dobre opracowanie jest kluczowe, a dzięki tabletowi nie musimy ich nawet drukować, żeby zrobić na ich podstawie ładne notatki. 

Dodatkowe możliwości

Gdy porównujemy książkę tradycyjną i elektroniczną, ich treści są identyczne, zmienia się jedynie nośnik informacji. Jeśli jednak pomyślimy o dodatkowych możliwościach, tutaj tablet oferuje nam znacznie więcej. Coraz częściej dla danej pozycji przeznaczone są materiały dodatkowe w postaci filmów, zdjęć i gier. Jest to doskonałe zachęcenie czytelnika do lektury, a także wzbogacenie treści. Jeśli chodzi o podręczniki szkolne, często zawierają one dostęp do dodatkowych materiałów na stronie internetowej lub w aplikacji. Przykładem takiego działania jest na przykład platforma edukacyjna dlaucznia.pl. Znajdziemy tam szereg powiązanych z tematem na lekcji informacji, quizów czy próbnych testów, co może być przydatne zarówno na co dzień, jak i podczas powtórek.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo