Czy warto spędzić urlop na kempingu?

Czy myśleliście kiedyś o wakacjach na kempingu? Czy urlop spędzony na łonie natury to dobra opcja?

O tym jak wyglądają współczesne kempingi i czy warto wybrać taki rodzaj wypoczynku zapytaliśmy ekspertów w tym temacie – Olę, Tomka i Michasia Dudków, autorów bloga www.globtroterek.com, którzy właśnie wrócili z dwumiesięcznej podróży po południowej Europie.

Większość Polaków zazwyczaj podchodzi do campingów jak do przysłowiowego „jeża”, mając w głowie obraz starego pola namiotowego, kawałka ubitej trawy, brak jakichkolwiek atrakcji i sporo komarów. A tymczasem współczesne kempingi to genialne parki wakacyjne, idealne na wakacje z rodziną. Oto 5 powodów, które udowadniają, że kempingi są fajne. Po pierwsze na kempingach jest bardzo duży wybór zakwaterowania. Najpopularniejszym są domki wakacyjne, szerzej znane w Polsce pod nazwą domki holenderskie, które posiadają, kuchnię, jadalnię, łazienkę, wc, taras oraz w zależności od wielkości określoną ilość sypialni.

wakacje na kempingu grafika2

Domki są wyposażone w potrzebny sprzęt, meble i akcesoria kuchenne tj. sztućce, talerze czy garnki. Innym typem zakwaterowania są namioty willowe. To sporych rozmiarów domek z materiału, który posiada zazwyczaj w pełni wyposażaną kuchnię, jadalnię i dwie sypialnie, w których znajdziecie standardowe, wygodne łóżka z materacami. Dla osób posiadających swój namiot, kampera lub przyczepę kempingową, przygotowane są parcele. Parcele są zazwyczaj ogrodzone zielenią, posiadają podłączony prąd, wodę i drenaż. Są podzielone ze względu na& wielkość i położenie np. można zarezerwować parcelę tuż przy plaży lub z widokiem na góry.

Pięć argumentów za

Nowością ostatnich lat są domki i namioty glampingowe, które są połączeniem luksusu z wypoczynkiem na łonie natury. Namioty glampingowe to ogromne, drewniane konstrukcje, z ;sypialniami, łazienką, salonem, łazienką, toaletą i klimatyzacją. Domki glampingowe mają swoje prywatne baseny czy jacuzzi na tarasie.

wakacje na kempingu grafika3

Po drugie na kempingach jest wiele udogodnień takich jak sklepy, markety, bary, restauracje, punkty informacji turystycznej, bankomaty, sejfy, punkty pierwszej pomocy czy myjnie samochodowe. Wszystko po to by ułatwić kempingowiczom pobyt na campingu. Jeśli spędzacie urlop pod namiotem, na campingach znajdują się również sanitariaty, w których są prysznice, toalety, umywalki, pralki, suszarki, miejsca do mycia naczyń czy łazienki dla dzieci.

Po trzecie na kempingach nie brakuje wielu atrakcji w postaci basenów, boisk do gry, wypożyczalni sprzętu wodnego czy rowerów, siłowni, sprzętu fitness, organizowanych zajęć sportowych i tanecznych. Są animacje dla dzieci i dorosłych, spektakle, mini kluby, gdzie dzieci mogą kreatywnie spędzić czas, parki linowe, dmuchańce czy place zabaw. Dla dorosłych są centra SPA, usługi kosmetyczne czy fryzjerskie. Warto skorzystać z szerokiej gamy oferowanych atrakcji, na kempingach nikt nie będzie się nudzić. My polecamy gorąco wspólne, rodzinne spędzanie czasu – szaleństwa w wodzie, wyścigi na hulajnogach, rozgrywki sportowe czy wieczór z planszówkami, grając w bilard czy kręgle.

wakacje na kempingu grafika4

Po czwarte, kempingi znajdują się w bardzo dobrych lokalizacjach, blisko wielu atrakcji turystycznych. Tak więc kempingi warto traktować jako świetne bazy wypadowe. Są kempingi położone w górach, blisko szlaków turystycznych, nad jeziorami i morzami, z prywatnymi plażami zapewniające relaks całej rodzinie. Znajdziecie też kempingi zlokalizowane wokół największych europejskich metropolii – w Rzymie, Barcelonie, Lizbonie, Paryżu czy Pradze. To świetne miejsca na kilkudniowe wypady, city tripy czy majówkę.

Po piąte, kempingi są świetne dla całej rodziny, wliczając to czworonogi, które można zabrać pod na kempingowe wakacje. Nie ma problemu komu oddać w opiekę psa czy jak przeżyć rozłąkę. Na kempingach przyjaznych psom czworonogi mają wydzielone plaże, place zabaw, a na niektórych nawet baseny i lody. Gdy rodzina jest w komplecie, wakacje zawsze są super!

...

Aktualnie posiadamy

+1000 ciekawostek o zwierzętach

  • +73 ciekawostki o psach,
  • +32 ciekawostki o koniach,
  • +31 ciekawostek o pingwinach,
  • +22 ciekawostki o tygrysach
  • i wiele innych zwierzaków...

Paczki wiedzy o zwierzętach strzałka

Halloween

  • Gdzie i kiedy powstało Halloween?
  • Co oznacza słowo Halloween?
  • Dlaczego Kościół rzymskokatolicki potępia Halloween?
  • Czemu Halloween jest 31 października?

Zobacz odpowiedzistrzałka