Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!
Kredyt konsolidacyjny — najważniejsze informacje
Dla niektórych osób kredyt konsolidacyjny to dość enigmatycznie brzmiące pojęcie. Najprościej mówiąc, kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie wszystkich naszych zobowiązań w jedno. Możliwe jest więc płacenie jednej raty zamiast kilku rat. Niestety, należy mieć świadomość tego, że nie zawsze bank udziela zgody na udzielenie kredytu konsolidacyjnego. Bardzo często należy spełnić dość wymagające kryteria.
Wiele zależy tak naprawdę od banku, w którym staramy się o konsolidację. Każda instytucja finansowa udziela bowiem tego typu kredytów na nieco innych zasadach. Jeżeli bank wyrazi zgodę na kredyt, przed nami podpisanie umowy. Trzeba mieć także świadomość tego, aby systematycznie spłacać zaciągnięte zobowiązania. W przeciwnym bowiem razie po raz kolejny będziemy zmagać się z problemem.
Poznaj zalety kredytu konsolidacyjnego
Zanim zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny, warto byłoby poznać zalety takiego rozwiązania. Okazuje się bowiem, że jest ich całkiem sporo. Otóż przede wszystkim, dzięki konsolidacji zyskujemy możliwość płacenia jednej raty zamiast kilku. Dla zdecydowanej większości klientów jest to niezwykle korzystne.
Ponadto, łączna wysokość raty jest niższa niż łączna wysokość wszystkich płaconych rat. Możliwość połączenia wszystkich zobowiązań w jedno wiąże się również z wyjątkowo dużym komfortem psychicznym.
Ponadto, zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego i regularne jego spłacanie wiąże się z budowaniem historii kredytowej. To bardzo istotne, jeżeli będziemy chcieli w przyszłości zaciągnąć innego rodzaju zobowiązania kredytowe. Mowa tu na przykład o kredycie hipotecznym bądź gotówkowym.
Co jeszcze warto wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym?
Kredyt konsolidacyjny nie jest związany z samymi zaletami. Wiąże się on także z pewnymi wadami. Przede wszystkim, podstawową wadę konsolidacji stanowi wydłużenie okresu spłaty kredytu. Niestety, jeżeli decydujemy się na konsolidację, dłużej będzie ciążyło nad nami widmo zobowiązania.
Ponadto, za udzielenie prowizji trzeba będzie zapłacić prowizję. Należy mieć także świadomość tego, że wyróżnia się pewne rodzaje kredytów konsolidacyjnych. Przede wszystkim, wyróżnia się kredyt konsolidacyjny hipoteczny oraz kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Należy więc dobrze zastanowić się nad tym, na którym rodzaju zobowiązania nam zależy.
Przed podpisaniem umowy z bankiem, należy starannie ją przeczytać i przeanalizować wszystkie jej punkty. Wszystkie wątpliwości należy omawiać z doradcą kredytowym jeszcze przed podpisaniem umowy. Ponadto, trzeba pamiętać o tym, aby systematycznie spłacać zaciągnięcie zobowiązanie finansowe.
Więcej informacji znajdziesz na https://intuum.pl/
17 ciekawostek o historii Czarnogóry
Zbiór informacji i ciekawostek o historii Czarnogóry (uzyskanie niepodległości, najważniejsze bitwy i wydarzenia). Nazwa „Czarnogóra” (Crna Gora) zaczęła być używana w XIII wieku w odniesieniu do górzystego regionu w serbskiej prowincji Zeta.
21 ciekawostek o edukacji w Finlandii
Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji w Finlandii (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). W fińskich szkołach stosuje się system ocen w skali od 4 do 10, gdzie 10 to ocena najwyższa, a 4 oznacza niezaliczenie przedmiotu.
22 ciekawostki o społeczeństwie Nowej Zelandii
Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Nowej Zelandii (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).
25 ciekawostek o społeczeństwie Norwegii
Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Norwegii (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).
10 ciekawostek o armii Bangladeszu
Zbiór informacji i ciekawostek o armii Bangladeszu (sprzęt wojskowy, ilość żołnierzy itd.). Armia Bangladeszu powstała w 1971 roku, po wywalczeniu niepodległości.
13 ciekawostek o edukacji na Dominikanie
Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji na Dominikanie (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). Dominikana korzysta z systemu oceniania od 1 do 100, gdzie 70% jest minimalnym wynikiem zaliczającym.