Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

finanse, porady

kredyt konsolidacyjnyBardzo wiele osób jest zmuszonych do zaciągnięcia pożyczki. Nie ma się temu, co dziwić, bo praca na etacie nie każdemu daje wystarczający zarobek. Nie zawsze więc mamy z czego odłożyć na nasze potrzeby. Wówczas z pomocą przyjść nam mogą wspomniane już pożyczki. Czasami tracimy nad nimi kontrolę, ale nawet wtedy istnieje rozwiązanie. Jest nim kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny — najważniejsze informacje

Dla niektórych osób kredyt konsolidacyjny to dość enigmatycznie brzmiące pojęcie. Najprościej mówiąc, kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie wszystkich naszych zobowiązań w jedno. Możliwe jest więc płacenie jednej raty zamiast kilku rat. Niestety, należy mieć świadomość tego, że nie zawsze bank udziela zgody na udzielenie kredytu konsolidacyjnego. Bardzo często należy spełnić dość wymagające kryteria.

Wiele zależy tak naprawdę od banku, w którym staramy się o konsolidację. Każda instytucja finansowa udziela bowiem tego typu kredytów na nieco innych zasadach. Jeżeli bank wyrazi zgodę na kredyt, przed nami podpisanie umowy. Trzeba mieć także świadomość tego, aby systematycznie spłacać zaciągnięte zobowiązania. W przeciwnym bowiem razie po raz kolejny będziemy zmagać się z problemem.

Poznaj zalety kredytu konsolidacyjnego

Zanim zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny, warto byłoby poznać zalety takiego rozwiązania. Okazuje się bowiem, że jest ich całkiem sporo. Otóż przede wszystkim, dzięki konsolidacji zyskujemy możliwość płacenia jednej raty zamiast kilku. Dla zdecydowanej większości klientów jest to niezwykle korzystne.

Ponadto, łączna wysokość raty jest niższa niż łączna wysokość wszystkich płaconych rat. Możliwość połączenia wszystkich zobowiązań w jedno wiąże się również z wyjątkowo dużym komfortem psychicznym.

Ponadto, zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego i regularne jego spłacanie wiąże się z budowaniem historii kredytowej. To bardzo istotne, jeżeli będziemy chcieli w przyszłości zaciągnąć innego rodzaju zobowiązania kredytowe. Mowa tu na przykład o kredycie hipotecznym bądź gotówkowym.

Co jeszcze warto wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym?

Kredyt konsolidacyjny nie jest związany z samymi zaletami. Wiąże się on także z pewnymi wadami. Przede wszystkim, podstawową wadę konsolidacji stanowi wydłużenie okresu spłaty kredytu. Niestety, jeżeli decydujemy się na konsolidację, dłużej będzie ciążyło nad nami widmo zobowiązania.

Ponadto, za udzielenie prowizji trzeba będzie zapłacić prowizję. Należy mieć także świadomość tego, że wyróżnia się pewne rodzaje kredytów konsolidacyjnych. Przede wszystkim, wyróżnia się kredyt konsolidacyjny hipoteczny oraz kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Należy więc dobrze zastanowić się nad tym, na którym rodzaju zobowiązania nam zależy.

Przed podpisaniem umowy z bankiem, należy starannie ją przeczytać i przeanalizować wszystkie jej punkty. Wszystkie wątpliwości należy omawiać z doradcą kredytowym jeszcze przed podpisaniem umowy. Ponadto, trzeba pamiętać o tym, aby systematycznie spłacać zaciągnięcie zobowiązanie finansowe.

Więcej informacji znajdziesz na https://intuum.pl/

Czy za błąd lekarza w UK mogę dostać odszkodowanie?

Czy za błąd lekarza w UK mogę dostać odszkodowanie?

Chyba każdemu zdarzyło się czasem doświadczyć lub chociaż słyszeć o sytuacji, gdy lekarz zdiagnozował pacjenta jako zdrowego, podczas gdy było odwrotnie lub, gdy orzekł chorobę, której w gruncie rzeczy nie było. Można też usłyszeć o leczeniu zdrowego zęba tylko dlatego, że został pomylony z tym obok z próchnicą. Bywa i gorzej, jeśli operuje się zdrowe organy.

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Gdy lato dobiega końca, wiele popularnych europejskich miast robi się o wiele mniej zatłoczonych. Można swobodnie zwiedzać najciekawsze zabytki, w spokoju odpoczywać nad wciąż ciepłym jeszcze morzem lub spacerować po górskich szczytach, podziwiając zmieniające kolory lasy. Zagraniczne wakacje jesienią będą równie ekscytujące, co letni wypoczynek, a przy tym mniej kosztowne. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dotyczących przygotowań do takiego wyjazdu. Obejmują one kompletowanie bagażu, planowanie zwiedzania i wybór ubezpieczenia turystycznego.

10 najbogatszych ludzi w Europie

10 najbogatszych ludzi w Europie

10. Alexey Mordashov & family (szacowany majątek w 2021 roku: $29 100 000 000),
8. Gerard Wertheimer (szacowany majątek w 2021 roku: $34 500 000 000),
8. Alain Wertheimer (szacowany majątek w 2021 roku: $34 500 000 000)

Czarter jachtów – jak to działa?

Czarter jachtów – jak to działa?

Mało kto posiada własny jacht. Nie oznacza to jednak, że nie możemy z nich korzystać – czarter jachtów to rozwiązanie, które umożliwi nam wypożyczenie jachtu i odbycie wspaniałego rejsu. Jak działa taki wynajem jachtów i o czym warto wiedzieć, zanim się na to zdecydujemy?