Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

finanse, porady

kredyt konsolidacyjnyBardzo wiele osób jest zmuszonych do zaciągnięcia pożyczki. Nie ma się temu, co dziwić, bo praca na etacie nie każdemu daje wystarczający zarobek. Nie zawsze więc mamy z czego odłożyć na nasze potrzeby. Wówczas z pomocą przyjść nam mogą wspomniane już pożyczki. Czasami tracimy nad nimi kontrolę, ale nawet wtedy istnieje rozwiązanie. Jest nim kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny — najważniejsze informacje

Dla niektórych osób kredyt konsolidacyjny to dość enigmatycznie brzmiące pojęcie. Najprościej mówiąc, kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie wszystkich naszych zobowiązań w jedno. Możliwe jest więc płacenie jednej raty zamiast kilku rat. Niestety, należy mieć świadomość tego, że nie zawsze bank udziela zgody na udzielenie kredytu konsolidacyjnego. Bardzo często należy spełnić dość wymagające kryteria.

Wiele zależy tak naprawdę od banku, w którym staramy się o konsolidację. Każda instytucja finansowa udziela bowiem tego typu kredytów na nieco innych zasadach. Jeżeli bank wyrazi zgodę na kredyt, przed nami podpisanie umowy. Trzeba mieć także świadomość tego, aby systematycznie spłacać zaciągnięte zobowiązania. W przeciwnym bowiem razie po raz kolejny będziemy zmagać się z problemem.

Poznaj zalety kredytu konsolidacyjnego

Zanim zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny, warto byłoby poznać zalety takiego rozwiązania. Okazuje się bowiem, że jest ich całkiem sporo. Otóż przede wszystkim, dzięki konsolidacji zyskujemy możliwość płacenia jednej raty zamiast kilku. Dla zdecydowanej większości klientów jest to niezwykle korzystne.

Ponadto, łączna wysokość raty jest niższa niż łączna wysokość wszystkich płaconych rat. Możliwość połączenia wszystkich zobowiązań w jedno wiąże się również z wyjątkowo dużym komfortem psychicznym.

Ponadto, zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego i regularne jego spłacanie wiąże się z budowaniem historii kredytowej. To bardzo istotne, jeżeli będziemy chcieli w przyszłości zaciągnąć innego rodzaju zobowiązania kredytowe. Mowa tu na przykład o kredycie hipotecznym bądź gotówkowym.

Co jeszcze warto wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym?

Kredyt konsolidacyjny nie jest związany z samymi zaletami. Wiąże się on także z pewnymi wadami. Przede wszystkim, podstawową wadę konsolidacji stanowi wydłużenie okresu spłaty kredytu. Niestety, jeżeli decydujemy się na konsolidację, dłużej będzie ciążyło nad nami widmo zobowiązania.

Ponadto, za udzielenie prowizji trzeba będzie zapłacić prowizję. Należy mieć także świadomość tego, że wyróżnia się pewne rodzaje kredytów konsolidacyjnych. Przede wszystkim, wyróżnia się kredyt konsolidacyjny hipoteczny oraz kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Należy więc dobrze zastanowić się nad tym, na którym rodzaju zobowiązania nam zależy.

Przed podpisaniem umowy z bankiem, należy starannie ją przeczytać i przeanalizować wszystkie jej punkty. Wszystkie wątpliwości należy omawiać z doradcą kredytowym jeszcze przed podpisaniem umowy. Ponadto, trzeba pamiętać o tym, aby systematycznie spłacać zaciągnięcie zobowiązanie finansowe.

Więcej informacji znajdziesz na https://intuum.pl/

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Letnie dni to czas radości, słońca i beztroskich przygód na świeżym powietrzu. Aby zapewnić naszym maluchom odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi i dodatkowo podkreślić ich styl, warto postawić na niezwykle praktyczny i modny dodatek — kapelusz chłopięcy. W tym artykule odkryjemy, dlaczego kapelusz dla chłopca to must-have każdego małego gentlemana na lato, jakie są najmodniejsze warianty tego dodatku oraz jak nosić go z klasą i swobodą, dzięki poradom dla stylowych mam.

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Multicooker to idealne urządzenie właściwie dla każdego – sprawdza się w małych i większych kuchniach. W mniejszych pomieszczeniach nie zabiera miejsca, zastępując kilka urządzeń, niezbędnych w kuchni. Wyposażony w intuicyjny wyświetlacz multicooker wprowadzi Cię w świat kuchni, jakiego jeszcze nie znasz.