Czym się kierować, kupując nowe auto od dealera?

artykuły, porady, samochody

nowe auto

Myślisz o kupnie nowego samochodu, lecz nie dokonałeś jeszcze ostatecznego wyboru? Nie masz wystarczającej wiedzy, a na wymarzone auto nie starczy Ci pieniędzy? Rozumiemy to doskonale, bo wybór nowego auta to decyzja na lata, więc musi być bardzo dobrze przemyślana. Nie wiesz, jaki model wybrać i czym się kierować przy zakupie nowego samochodu? Razem na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

Jak kupić nowe auto?

Punkt pierwszy – Przeanalizuj własne potrzeby!

Chcesz dokonać ostatecznego wyboru, ale nadal nie wiesz, jak się zabrać do kupna samochodu? Choć cały proces wydaje się skomplikowany, z odpowiednim podejściem może być przyjemny i bardzo łatwy. Wybierając nowe auto, szukamy takiego modelu, który sprosta wymaganiom i naszym potrzebom. Masz przed oczami obraz idealnego samochodu? Jest bezawaryjny, niezawodny, ekonomiczny, bezpieczny, szybki i komfortowy? Zastanawiasz się, czy taki model w ogóle istnieje? Zapewne tak, ale w ten sposób go nie znajdziemy… Żeby zacząć szukać, potrzebujemy więcej konkretów! Musisz przemyśleć kilka aspektów.

Przede wszystkim zastanów się, jakiego auta poszukujesz i czego tak naprawdę od niego oczekujesz. Czy kupujesz samochód, którym będziesz jeździć w długie trasy? Czy może wystarczy Ci małe, ekonomiczne auto, którym można wygodnie przemierzać miasto? Czy szukasz samochodu, którym będziesz codziennie dojeżdżać do pracy? Czy może planujesz częste rodzinne wyjazdy? Wolisz praktyczne i funkcjonalne kombi? Piękne, sportowe i szybkie coupé? Czy marzy Ci się nowe Volvo XC60, które jest zawsze dobrym wyborem?

Najważniejsze, co musisz zrobić, to dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i możliwości. Koniecznie określ interesujący Cię model i markę samochodu. Zastanów się nad skrzynią biegów i rodzajem nadwozia. Następnie wybierz wyposażenie i wersję silnikową. Postaraj się jak najdokładniej skonfigurować wymarzone auto, uwzględniając wszystko, co jest dla Ciebie ważne. Pamiętaj, że im dokładniej określisz swoje potrzeby i oczekiwania, tym większy zyskasz komfort i jeszcze większą satysfakcję.

Jak kupić nowe auto?

Punkt drugi – Określ swój budżet

Wybór wyposażenia, konkretnej marki i modelu, w dużej mierze zależy od wysokości Twojego budżetu. Zakup nowego auta jest zawsze najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem, lecz wiąże się także z większym wydatkiem. Marzy Ci się nowe Volvo XC60? Już postanowiłeś, ale Twój portfel nawet nie chce o tym słyszeć? Nie przejmuj się, nic straconego! Są różne opcje, do których nie potrzeba portfela spasionego!

Jeśli nie masz wystarczającej gotówki na wymarzone Volvo XC60 w idealnej konfiguracji, dobrym pomysłem będzie wynajem lub inne finansowanie. Formy finansowania zewnętrznego pozwolą Ci uzyskać dostęp do bezpiecznych, komfortowych i dobrze wyposażonych samochodów, bez ryzyka i utraty płynności finansowej. Zbyt piękne, aby mogło być możliwe? A jednak specjalnie dla Ciebie i Twojej wygody w salonach Volvo czeka szereg usług finansowych. Jakie opcje masz do wyboru?

  • Najem konsumencki, czyli nowoczesny program finansowania nowych samochodów, który łączy w sobie niskie raty i możliwość częstej wymiany pojazdów;
  • Wynajem długoterminowy to program finansowania nowego auta, który zapewnia niską ratę przez cały okres użytkowania;
  • Abonament z miesięczną opłatą daje dostęp do nowych pojazdów i usług dodatkowych. Abonament pokrywa też koszty serwisów i przeglądów, łącznie z ubezpieczeniem i pomocą drogową.

O czym jeszcze warto pamiętać przy zakupie nowego auta z salonu?

O czym jeszcze warto pamiętać przy zakupie auta z salonu? Co jeszcze warto sprawdzić? Na co jeszcze zwrócić uwagę? Wszystko zależy od tego, czy kupujemy auto używane, czy nowe z rynku pierwotnego. Jeśli wybierasz nowy samochód z salonu, koniecznie skorzystaj z przejazdu testowego. Jazda próbna wybranym modelem lub podobnym autem ze zbliżonym wyposażeniem pozwoli Ci sprawdzić, czy auto jest wygodne i dobrze się prowadzi. Wykorzystaj tę możliwość po to, by sprawdzić, czy dobrze się czujesz i czy auto Ci pasuje. Jeśli zechcesz coś zmienić, to masz jeszcze szansę. To ostatni moment na to, by wprowadzić poprawkę.

Po podjęciu decyzji i dokonaniu wyboru upewnij się, czy wszystko się zgadza – dla własnego spokoju. Na wszelki wypadek, możesz zweryfikować stan techniczny i historię odbieranego samochodu. Salony firmowe marki Volvo oferują tylko sprawdzone auta, w pełni wartościowe, więc nie jest to konieczne, ale jeśli chcesz, to możesz się upewnić. Jeśli wszystko gra, to szerokiej drogi! Możesz wyruszać!

materiał zewnętrzny

Zasady wjazdu do Norwegii

Zasady wjazdu do Norwegii

Nie tylko przepisy, ale i ostatnie wydarzenia związane z pandemią regulowały zasady wjazdu do Norwegii. Przed każdym wyjazdem warto sprawdzić, czy sytuacja nie uległa zmianie.

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

Posiadanie kilku kredytów jednocześnie może być bardzo problematyczne. Z jednej strony pojawiają się bowiem kłopoty natury finansowej, gdyż każde zobowiązanie trzeba spłacać w ustalonym terminie, z drugiej zaś kredytobiorca może zwyczajnie zapomnieć o konieczności zapłaty kolejnej raty, gdy ma ich do uregulowania kilka. Rozwiązaniem okazuje się być kredyt konsolidacyjny. Czym dokładnie jest?

Odkryj uroki Dolnego Śląska i wypocznij w Spa otoczonym górami

Odkryj uroki Dolnego Śląska i wypocznij w Spa otoczonym górami

Współcześni ludzie potrzebują więcej czasu na naładowanie baterii. Stres gromadzi się w ich życiu jak nadprogramowy bagaż – magazynuje się, narasta, staje się wszechobecny. Popularnym pomysłem na odpoczynek i odskocznię od codziennych trudów jest kontakt z naturą. Jednak dla pokoleń hołdujących zasadzie multitaskingu, łączenie “przyjemnego z pożytecznym” jest ogromną wartością. Sprawdźmy, jak można tworzyć wypoczynkowe kombinacje ku pokrzepieniu ducha i ciała!

Lubisz sport? Sprawdź, dlaczego warto kupić damską bieliznę termoaktywną

Lubisz sport? Sprawdź, dlaczego warto kupić damską bieliznę termoaktywną

Sport to nieodłączny element życia wielu kobiet. Odpowiednio dobrany ubiór, sprzęt i wybór aktywności fizycznej przyczyniają się do poprawy samopoczucia. Chcąc jeszcze bardziej poprawić swój komfort podczas wysiłku, coraz częściej sięgamy po bieliznę termoaktywną. Dziś przyjrzymy się bliżej damskiej bieliźnie termoaktywnej – dlaczego jest tak ważna, na co zwrócić uwagę podczas wyboru oraz czym różni się od odzieży termicznej?