Daleka podróż z dzieckiem

podróż - porady

Podróż z dzieckiem

Wielogodzinna podróż jest męczą zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mijane pola, lasy, miasteczka z każdą chwilą stają się coraz bardziej nużące. Zmienia się postrzeganie czasu, minuty ciągną się godzinami, siedzenie staje się coraz mniej wygodne… Będąc osobą dorosłą nie wypada narzekać. Zaciskamy zęby i odliczamy brakujące kilometry do celu.

Sytuacja przedstawia się gorzej, gdy podróżujemy z dziećmi. Ciężko im wysiedzieć tak długi czas w tym samym miejscu. Jedynym wyjściem, aby uniknąć marudzenia jest znalezienie im ciekawej rozrywki. Dzięki temu, zanim się obejrzymy w przyjemnej i wesołej atmosferze dotrzemy do celu.

Przygotowanie się do podróży z dzieckiem

Jedną z podstawowych czynności o których trzeba pamiętać jest zabranie ulubionej zabawki dziecka. Gdy o tym zapomnimy, czasem lepiej jest po nią zawrócić, niż usilnie próbować uspokoić naszą pociechę.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest zabranie jakiejś nowej zabawki, której dziecko jeszcze nie widziało. Przyciągnie ona uwagę dziecka, pozwalając zapomnieć o nudzie. Fajne, niedrogie zabawki idealnie sprawdzające się podczas długiej podróży można znaleźć w sklepie internetowym odpustowe.pl

Gry i zabawy podczas podróży

Możemy również spróbować zachęcić dziecko do wspólnych gier słownych. Różnego typu zgadywanki, szukanie rymów, układanie opowiadań nie tylko zabija czas, ale również rozwija kreatywność. W natłoku codziennych obowiązków, nie zawsze mamy okazję tyle czasu i uwagi poświęcić dziecku jak podczas podróży.

Kolejnym pomysłem na umilenie dziecku wielogodzinnej podróży jest puszczenie bajek. Najlepiej w wersji audio, do słuchania. Wpływają one pozytywnie na wyobraźnię dziecka.

Należy pamiętać również o robieniu postojów, najlepiej w pobliżu lasu. Świeże powietrze i dużo zieleni pozytywnie wpływa na samopoczucie. Niech dziecko ma chwilę czasu żeby się „wyszaleć”. Nam, dorosłym również przyda się rozprostowanie kości.

Bardzo ważne jest również zabranie poduszki i kocyka. Podczas wielogodzinnej podróży wcześniej czy później dzieciak zaśnie. Warto zadbać o jego komfort snu, aby wstał wypoczęty i zadowolony.

Byliście już w dalekiej podróży z dziećmi? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

Czy to normalne, że moje dziecko zaczyna marudzić nawet podczas krótkiego wyjazdu?

Dzieci inaczej postrzegają czas. Dla nich nawet pierwsze samodzielne wyjście do sklepu jest wielka wyprawą, a pierwszy wyjazd za miasto podróżą na drugi koniec świata. Jest zupełnie czymś normalnym, że dziecko ma problem wysiedzieć w samochodzie nawet godzinę.


Co zrobić, gdy moje dziecko nie chce się bawić zabawkami podczas jazdy, tylko marudzi?

Dziecko może próbować w ten sposób zwrócić na siebie uwagę. Jeżeli jedziecie w więcej osób, warto zaproponować mu jakąś wspólną zabawę.


Jakie gry i zabawki najlepiej kupić na długą podróż z dzieckiem pociągiem?

Ciężko udzielić konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Każde dziecko ma inne upodobania, zainteresowania. Najlepiej wybrać takie gry, w które można pograć razem. Warto odwiedzić stronę odpustowe.pl, na pewno znajdziecie coś ciekawego w przystępnej cenie.

materiał zewnętrzny

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

A gdyby tak pojechać na wakacje wiosną? Bardziej kameralna atmosfera, zwiedzanie i plażowanie bez tłumów, a do tego niższe ceny… urlop w kwietniu czy maju zdecydowanie kusi! Pozostaje tylko jedno pytanie: dokąd się wybrać? Oto kilka miejsc, w których pogoda i fantastyczne wrażenia są gwarantowane.

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Wolny weekend? To doskonała okazja, by wybrać się na krótki wypad do jednego z większych miast w Polsce. Często, planując wyjazdy, poszukujemy dalszych kierunków, zupełnie lekceważąc bogactwo atrakcji turystycznych, jakie do zaproponowania mają nasze rodzime miejsce. Gdzie w Polsce warto wybrać się na city break?