Daleka podróż z dzieckiem

podróż - porady

Podróż z dzieckiem

Wielogodzinna podróż jest męczą zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mijane pola, lasy, miasteczka z każdą chwilą stają się coraz bardziej nużące. Zmienia się postrzeganie czasu, minuty ciągną się godzinami, siedzenie staje się coraz mniej wygodne… Będąc osobą dorosłą nie wypada narzekać. Zaciskamy zęby i odliczamy brakujące kilometry do celu.

Sytuacja przedstawia się gorzej, gdy podróżujemy z dziećmi. Ciężko im wysiedzieć tak długi czas w tym samym miejscu. Jedynym wyjściem, aby uniknąć marudzenia jest znalezienie im ciekawej rozrywki. Dzięki temu, zanim się obejrzymy w przyjemnej i wesołej atmosferze dotrzemy do celu.

Przygotowanie się do podróży z dzieckiem

Jedną z podstawowych czynności o których trzeba pamiętać jest zabranie ulubionej zabawki dziecka. Gdy o tym zapomnimy, czasem lepiej jest po nią zawrócić, niż usilnie próbować uspokoić naszą pociechę.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest zabranie jakiejś nowej zabawki, której dziecko jeszcze nie widziało. Przyciągnie ona uwagę dziecka, pozwalając zapomnieć o nudzie. Fajne, niedrogie zabawki idealnie sprawdzające się podczas długiej podróży można znaleźć w sklepie internetowym odpustowe.pl

Gry i zabawy podczas podróży

Możemy również spróbować zachęcić dziecko do wspólnych gier słownych. Różnego typu zgadywanki, szukanie rymów, układanie opowiadań nie tylko zabija czas, ale również rozwija kreatywność. W natłoku codziennych obowiązków, nie zawsze mamy okazję tyle czasu i uwagi poświęcić dziecku jak podczas podróży.

Kolejnym pomysłem na umilenie dziecku wielogodzinnej podróży jest puszczenie bajek. Najlepiej w wersji audio, do słuchania. Wpływają one pozytywnie na wyobraźnię dziecka.

Należy pamiętać również o robieniu postojów, najlepiej w pobliżu lasu. Świeże powietrze i dużo zieleni pozytywnie wpływa na samopoczucie. Niech dziecko ma chwilę czasu żeby się „wyszaleć”. Nam, dorosłym również przyda się rozprostowanie kości.

Bardzo ważne jest również zabranie poduszki i kocyka. Podczas wielogodzinnej podróży wcześniej czy później dzieciak zaśnie. Warto zadbać o jego komfort snu, aby wstał wypoczęty i zadowolony.

Byliście już w dalekiej podróży z dziećmi? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

Czy to normalne, że moje dziecko zaczyna marudzić nawet podczas krótkiego wyjazdu?

Dzieci inaczej postrzegają czas. Dla nich nawet pierwsze samodzielne wyjście do sklepu jest wielka wyprawą, a pierwszy wyjazd za miasto podróżą na drugi koniec świata. Jest zupełnie czymś normalnym, że dziecko ma problem wysiedzieć w samochodzie nawet godzinę.


Co zrobić, gdy moje dziecko nie chce się bawić zabawkami podczas jazdy, tylko marudzi?

Dziecko może próbować w ten sposób zwrócić na siebie uwagę. Jeżeli jedziecie w więcej osób, warto zaproponować mu jakąś wspólną zabawę.


Jakie gry i zabawki najlepiej kupić na długą podróż z dzieckiem pociągiem?

Ciężko udzielić konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Każde dziecko ma inne upodobania, zainteresowania. Najlepiej wybrać takie gry, w które można pograć razem. Warto odwiedzić stronę odpustowe.pl, na pewno znajdziecie coś ciekawego w przystępnej cenie.

materiał zewnętrzny

Tykocin – miasto, które warto odwiedzić!

Tykocin – miasto, które warto odwiedzić!

Jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych województwa podlaskiego jest Tykocin. To niewielkie miasteczko bywa nazywane turystyczną perłą Podlasia. Czy faktycznie zasłużyło na tak zaszczytne miano? Oto najważniejsze atrakcje i zabytki w Tykocinie!

Dlaczego tyle ludzi ciągnie na Mazury?

Dlaczego tyle ludzi ciągnie na Mazury?

Rokrocznie ogromna liczba osób odwiedza Mazury. Kuszą one nie tylko żeglarzy i wędkarzy, ale również osoby spragnione spacerów na świeżym powietrzu i wędrówek po leśnych ostępach. Co takiego wyjątkowego jest w tym regionie Polski, że co roku ściąga tam tyle ludzi?

Podróż za granicę – o czym warto pamiętać?

Podróż za granicę – o czym warto pamiętać?

Dlaczego warto pojechać na wakacje za granicę? Istnieje wiele powodów, dla których warto podjąć taką decyzję. Polska posiada co prawda wiele ciekawych opcji na wyjazd, jednak zagraniczna podróż to więcej możliwości. Można poznać nowe kultury, spróbować różnych potraw, poznać nowych ludzi, zwiedzić nowe miejsca, nauczyć się nowego języka. Zwiększyć swoją elastyczność i zdolność do radzenia sobie z sytuacjami nieznanymi, a także po prostu odpocząć i zrelaksować się.

Jakie akcesoria są przydatne w podróży samochodem.

Jakie akcesoria są przydatne w podróży samochodem.

Akcesoria do samochodu mogą znacznie poprawić wrażenia z jazdy. Niektóre z nich są niezbędne podczas każdej podróży, inne mogą sprawić, że podróżowanie z dodatkowym bagażem, zwierzętami domowymi lub dziećmi będzie o wiele bardziej komfortowe. Dodatkowo, niektóre akcesoria mogą pomóc podczas złej pogody lub silnego zabrudzenia. Niezależnie od sytuacji, zawsze można znaleźć odpowiednie akcesoria, które spełnią Twoje potrzeby.