Dlaczego domki letniskowe z drewna to doskonały pomysł na zagospodarowanie terenu rekreacyjnego?

pomysły, porady

domki letniskowe z drewna

Posiadasz ogródek działkowy, działkę rekreacyjną nad jeziorem lub w lesie? Możesz wypoczywać w każdy weekend, wystarczy zagospodarować przestrzeń wypoczynkową oraz wykonać instalacje, niezbędne do codziennego funkcjonowania. Domki letniskowe z drewna to najlepszy sposób na szybką, niedrogą i trwałą aranżację działki rekreacyjnej. Jak wybrać domek letniskowy, pomoże Ci zdecydować dyrektor wiodącego producenta domków z drewna, firmy Eko Architektura, pan Przemysław Balcewicz.

Panie dyrektorze, na co zwrócić uwagę przed wyborem wymarzonego domku letniskowego z drewna?

„Dzień dobry, domki letniskowe drewniane, które wykonujemy, charakteryzują się ogromnym zróżnicowaniem, zarówno pod względem powierzchni, stylistyki, jak i rodzaju wykonania. Domki drewniane letniskowe najczęściej są wykonywane ze ścian jednowarstwowych, które w naszej fabryce stosujemy, w zależności od wymagań klienta, w trzech wersjach grubości:

  • 34 mm
  • 44 mm
  • 58 mm

Warto więc zwrócić uwagę na grubość ścian. Jeśli domek ma służyć do letniego wypoczynku, nie wymaga ocieplenia styropianem, jeżeli chcą Państwo korzystać z niego przez cały rok, warto wybrać opcję ściany z izolacją. Proszę przed wyborem zwrócić uwagę na izolację podłoża, jakość drzwi i okien oraz zakres elementów, dostępnych w cenie domku.”

Jak długo czeka się na wykonanie domku letniskowego i ile trwa jego montaż?

„Na okres oczekiwania wpływa przede wszystkim model domku, który Państwo wybierzecie. Jeśli zdecydują się Państwo na domek letniskowy w wersji standardowej, dostępnej w formie wzoru oferty na naszej stronie internetowej, czas oczekiwania na realizację wyniesie od 2 do 6 tygodni, w zależności od wymagań oraz pory roku, wpływającej pozytywnie lub negatywnie na przebieg prac. Czas oczekiwania liczony jest od momentu zaksięgowania zaliczki na rachunku Eko Architektura.Projekty indywidualne lub wersje podstawowe, modyfikowane o Państwa pomysły, wymagają przeprowadzenia prac architekta, co może wpłynąć na wydłużenie terminu realizacji zamówienia.”

Czy domki letniskowe drewniane wymagają pozwolenia na budowę?

„W myśl obowiązujących przepisów budynki o łącznej powierzchni do 35 m² nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Wystarczy zgłoszenie budowy. Instalacja gazowa, która miałaby powstać w budynku, będzie wymagała pozwolenia na jej realizację. Domki letniskowe drewniane to doskonały pomysł na szybkie, niedrogie urozmaicenie działki rekreacyjnej, a samodzielny montaż w myśl instrukcji może stać się znakomitym sposobem na aktywny urlop.”

Dlaczego warto zainwestować w domek letniskowy z drewna?

„Drewno jest materiałem, wykorzystywanym w budownictwie od wielu,wielu lat i niezmiennie cieszy się ogromnym uznaniem. Z uwagi na swoje właściwości prozdrowotne, stanowi odpowiedni mikroklimat dla osób, cierpiących na schorzenia dróg oddechowych. W Eko Architektura zwracamy uwagę na szczegóły. Dobieramy najwyższej jakości drewno z rejonów północnych, odpowiednio suszymy, precyzyjnie wykańczamy. Domki letniskowe z drewna to niedroga inwestycja w możliwość cotygodniowego relaksu na własnej działce. Możliwość samodzielnego montażu lub skorzystania z naszej pomocy pozwala skorzystać z oferty osobom zapracowanym oraz takim, które cieszą się samodzielnym wykonaniem zadań. Wybierając domek letniskowy z przestrzenią dzienną, aneksem kuchennym, sypialnią oraz łazienką można komfortowo wypocząć zarówno na ogródku działkowym, jak i nad jeziorem lub w górach. Warto inwestować we własną przestrzeń, przecież nic nie cieszy tak samo, jak dbałość o własną przestrzeń.” 

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
https://chaletpro.fr/Produits/chalets
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE