Gdzie na wakacje wybrać się camperem?

Mazury, podróż - porady

camper

Wyjeżdżając na wakacje, zazwyczaj planujemy nocowanie w hotelu. Jednak wielu z nas woli zapewnić sobie nocleg na własną rękę, na własnych warunkach. Osoby o takim podejściu wybierają mieszkanie w camperze, które wiąże się z o wiele większą dowolnością w wybraniu miejsca do zatrzymania się. Ponadto nocleg w camperze w wielu przypadkach jest po prostu tańszy, aniżeli mieszkanie w hotelach lub kwaterach prywatnych.

Dokąd warto pojechać camperem?

Przyjmijmy zatem, że decydujemy, iż na wakacje zabieramy własny lub wypożyczony „dom na kółkach”. Dokąd zatem warto się wybrać? Cóż, dzięki temu, że mieszkamy w pojeździe, możemy w krótkim czasie zwiedzić większą część naszego kraju! Jeśli jednak nie chcemy pokonywać dziennie setek kilometrów, tylko szukamy miejsca idealnego na wycieczkę objazdową, powinniśmy pojechać na Mazury. Wspomniany obszar, nazywany również Krainą Tysiąca Jezior, przyciąga turystów swoją różnorodnością, piękną przyrodą oraz dużą ilością atrakcji czekających na przyjezdnych.

Gdzie zatrzymywać się na noc?

Mazury, na których terenie znajduje się wiele jezior, idealnie nadają się do wycieczki, którą odbędziemy camperem. Po pierwsze, co noc możemy nocować nad innym zbiornikiem! To oznacza, iż możemy poznać różnorodny krajobraz opisywanego regionu. Ponadto, zmieniając co noc miejsce pobytu, mamy możliwość przemieszczania się po o wiele większym obszarze. Dzięki temu możemy zobaczyć np. więcej okolicznych zabytków.

Ponadto, przemierzając Krainę Tysiąca Jezior, mamy szanse nocować w takich miejscach jak camping na Mazurach. Zatrzymując się na takim polu na nocleg, możemy uzupełnić wodę w zbiornikach naszego campera albo skorzystać z rozbudowanej infrastruktury sanitarnej, która została wybudowana na miejscu. Możemy także podłączyć się do tutejszej instalacji elektrycznej. Płacimy tylko za miejsce postojowe i korzystanie z mediów! Po przespaniu nocy i naładowaniu akumulatorów możemy ruszać w dalszą drogę! Camper Park dostępny jest w Hotelu St. Bruno, a szczegóły na stronie – https://www.hotelstbruno.pl/hotel/camperpark

Koniecznie odwiedź Giżycko!

Punkty działające według powyższego opisu są rozsiane po całych Mazurach. Jeśli jednak chcą Państwo dokładnie poznać Krainę Tysiąca jezior, zapraszamy do jej nieformalnej stolicy, którą jest Giżycko. To 30-tysięczne miasto, znajdujące się pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin, słynie ze swego malowniczego otoczenia i sławnych zabytków (np. Twierdza Boyen).

Ponadto Giżycko jest miastem o bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze żeglarskiej, przez co jest nazywane stolicą żeglarstwa w Polsce. Zatrzymując się tutaj, warto zajechać na znajdujący się w tym mieście camping na Mazurach. Wspomniane miejsce oferuje nocleg w jednym z najpiękniejszych mazurskich miast, przy jednoczesnym dostępie do nowoczesnej bazy sanitarnej i rozbudowanego zaplecza technicznego, które ułatwi pobyt wszystkim posiadaczy camperów.

Już wiesz, dokąd jechać w najbliższe wakacje!

Jak pokazuje powyższe przykłady, zwiedzanie Mazur za pomocą „domu na kółkach” jest świetnym pomysłem. Chcąc czerpać maksimum radości z tej formy spędzania urlopu, warto zatrzymywać się na camping i cieszyć się wyjazdem! Ale co z finansami? Ile kosztuje miejsce  w camper parku? Praktycznie nic! W Hotelu St. Bruno zrealizujesz Bon Turystyczny, a więcej informacji znajdziesz na stornie https://www.hotelstbruno.pl/bon-turystyczny