mazury grafika

Idealny wyjazd na Mazury. Warto wybrać tę krainę geograficzną w Wielkanoc!

Wielkanoc to idealny czas na spędzenie dobrych chwil z rodziną. Wiele osób zastanawia się, gdzie pojechać w te święta, by zapewnić sobie możliwość wypoczynku oraz zwiedzania. Idealnym pomysłem jest wyjazd na Mazury! Kraina tysiąca jezior spodoba się każdemu!

Mazury to bajkowa kraina geograficzna, zlokalizowana w południowo-wschodniej Polsce, obejmująca tereny Pojezierza Iławskiego oraz Pojezierza Mazurskiego. Wiele osób pragnie wyjechać na Mazury w Wielkanoc, by spędzić tam czas w rodzinnym gronie. Warto również sprawdzić, jakie chcemy zobaczyć wyjeżdżając na Mazury atrakcje. Ten region zwany jest potocznie krainą tysiąca jezior. Nie bez przyczyny. W tym regionie zlokalizowanych jest bardzo dużo zbiorników wodnych, które zachęcają do wspólnego spędzania czasu z rodziną. To właśnie tam znajduje się największe, bo mające aż 110 kilometrów kwadratowych jezioro Śniardwy, o których chyba każdy z nas uczył się w szkole. Ponadto na Mazurach zlokalizowanych jest wiele lasów, zamieszkałych przez liczne zwierzęta. Wybierając się na urlop w te rejony, nie sposób ominąć Augustowa. Jest to miejscowość z długą historią, bo prawa miejskie zdobyło już w 1795 roku. Turyści muszą odwiedzić Kanał Augustowski, który jest najważniejszym zabytkiem regionu, uznanym w 2007 roku za pomnik historii. Ponadto godną uwagi pozycją jest Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Kościół Matki Bożej Częstochowskiej, pierwotnie pełniący rolę cerkwi prawosławnej. Augustów założony został przez króla Zygmunta Augusta. Wybierając się na Mazury, powinniśmy odwiedzić również Ełk. Jest to miejscowość chętnie uczęszczana przez turystów ze względu na położenie wśród licznych lasów i jezior. Tam z całą pewnością poczujemy klimat Mazur. Połączenie Mazury święta wielkanocne wydaje się wprost idealne!

Wybierz miejsce z klasą

Szukając odpowiedniego miejsca na wielkanocny wyjazd w Mazury, warto wybrać ośrodek z klasą, doceniany przez najważniejsze osobistości w Polsce. Zlokalizowany w okolicach Augustowa i Ełku Masuria Arte. Właściciele tego obiektu oferują swoim gościom aż szesnaście luksusowo wyposażonych apartamentów z wygodnymi, podwójnymi łóżkami oraz idealnymi do wypoczynku kanapami. Goście będą mogli wybierać pomiędzy pokojami z tarasem i salonem. Każdy apartament posiada indywidualną łazienkę z prysznicem lub wanną. Ponadto na wyposażeniu znajdziemy minibarek, sejf oraz wysokiej klasy sprzęt audiowizualny. Do wyboru mamy apartamenty o powierzchni od 40 do 60 metrów kwadratowych. Ponadto goście wypoczywający w Masuria Arte mogą korzystać z usług SPA oraz restauracji, w której pracują wykwalifikowani, światowej klasy kucharze. Masuria Arte to również doskonałe miejsce na spotkania biznesowe – właściciele zadbali o stworzenie sali konferencyjnej, zaopatrzonej w sprzęt multimedialny i doskonałe nagłośnienie. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://masuriaarte.pl.

...

Aktualnie posiadamy

+1000 ciekawostek o zwierzętach

  • +73 ciekawostki o psach,
  • +32 ciekawostki o koniach,
  • +31 ciekawostek o pingwinach,
  • +22 ciekawostki o tygrysach
  • i wiele innych zwierzaków...

Paczki wiedzy o zwierzętach strzałka

Wszystkie kraje świata


Zwierzęta światazwierzęta


Anatomia
paczka wiedzy