Jak mądrze podróżować?

podróż - porady

podróżowanie grafika

Podróżowanie bez konkretnego planu może być urokliwe, jednak w rzeczywistości często okazuje się, że wcześniejszy plan wyprawy to wcale nie taki zły pomysł. Szczególnie wtedy, gdy nasz urlop jest krótki. Dlaczego namawiamy Cię do planowania swoich wojaży? Dzięki temu urlop wykorzystasz na 100% i pozbędziesz się wielu nieprzyjemnych niespodzianek.

Jeśli:

  • tuż po powrocie do domu, dowiadujesz się, iż nie odwiedziłeś wyjątkowych, zapierających dech w piersi miejsc, tylko dlatego, że nie poświęciłeś wystarczająco dużo czasu na wyszukanie informacji o własnej destynacji,
  • w stresie wyrabiałeś dokumenty tuż przed podróżą, ponieważ nie dopilnowałeś lub kompletnie zapomniałeś sprawdzić ich ważności na kilka miesięcy przed wyjazdem,
  • po dotarciu na miejscu okazało się, że połowa Twojej walizki wypełniona jest nieprzydatnymi rzeczami, za to brakuje w niej naprawdę istotnych produktów…

to powinieneś zapoznać się z tym tekstem oraz Planerem Podróży Make It Easy!

Jak zacząć planowanie podróży?

Po pierwsze, zdefiniuj cel swojej podróży. Marzysz o intensywnym plażowaniu na rajskim wybrzeżu? Nastawiasz się na uprawiania sportów i kursy nurkowania? A może jesteś typem podróżnika, który zamierza odwiedzić jak największą liczbę miejsc i poznać jak najlepiej obcą kulturę i obyczaje? Cel podróży nakieruje Twój wyjazd na konkretne tory, dzięki czemu będziesz mógł czerpać satysfakcję z wyprawy.

Kiedy ustalisz już swoje oczekiwania względem podróży, zajmij się harmonogramem zadań, by jak najlepiej przygotować się do wyprawy. Sprawdź, czy posiadasz potrzebne dokumenty i czy nie kończy się ich termin ważności. Zapoznaj się dokładnie z obowiązującym czasem wyrabiania dokumentów, obligatoryjnymi szczepieniami, lekami profilaktycznymi. Te zadania mogą okazać się kluczowe, jeśli Twoją destynacją są kraje egzotyczne.

Najciekawsze miejsca na wyciągnięcie ręki

A teraz najciekawsze! Czas na zapoznanie się z miejscem destynacji i jego najpiękniejszymi stronami. Sprawdź, czego nie może zabraknąć na Twojej liście miejsc do zobaczenia i dowiedz się, ile czasu potrzebujesz, by na spokojnie zwiedzić wyznaczone punkty. Poszperaj w przewodnikach, na blogach podróżniczych, zapytaj o doświadczenia kolegów i koleżanek na licznych grupach social media, z których można czerpać nieograniczoną wiedzę praktyczną! Zapisz to wszystko w Plannerze Podróżniczym, aby nie zgubić i nie pominąć najważniejszych informacji.

Zapoznaj się z tym, jak funkcjonuje na miejscu komunikacja miejska. Ile kosztuje? Czy jest łatwo dostępna? Sprawdź miejscowe zakwaterowania i związany z nimi koszt. Ustal, czy miejsce noclegowe zamierzasz zarezerwować przed wyjazdem, czy może na miejscu zawężając tym samym budżet? Wszystkie te informacje przenieś na poszczególne dni Twojej podróży. Zaplanuj każdy dzień. Nie musisz tego robić szczegółowo! Ale będzie to potrzebne, aby móc na spokojnie zwiedzać i cieszyć się podróżą. Nie zapomnij również o budżecie! Bardzo łatwo ponieść się emocjom i „przestać liczyć”. A wakacje można zaplanować i pod kątem!

By ułatwić Wam cały proces planowania, stworzyliśmy Planner Podróżniczy. Swoją wyprawę marzeń zaplanujesz krok po kroku, a planowanie Twoich wojaży stanie się przygoda samą w sobie!

Zostaw miejsce na niespodzianki!

Pamiętaj, że Twoje wakacje to miejsce na spokój, relaks i spędzenie czasu dokładnie tak jak Ty tego chcesz. Dlatego nie martw się, jeśli Twoje plany się nieco pokrzyżują. Zabierz ze sobą planner podróżniczy i w razie nagłych zmian, dostosuj się do nowej sytuacji. To ważne, byś znalazł w swoim organizerze miejsce na niezaplanowane niespodzianki, które mogą tylko udoskonalić Twoje wakacje.

materiał zewnętrzny