materac grafika

Jaki materac wybrać, kiedy bolą plecy?

Wiele osób skarży się na bóle kręgosłupa i różnego rodzaju dolegliwości z nimi związane. Niestety, są to osoby również w młodym wieku. Kiedy pojawiają się bóle kręgosłupa i głowy, może być to sygnał, że materac 180×200 został niewłaściwie dopasowany do sylwetki użytkownika. Taki materac może sprawić wiele problemów i powodować kłopoty ze zdrowiem, dlatego powinien zostać zmieniony. Oczywiście, trzeba najpierw wykluczyć inne potencjalne przyczyny takiego stanu rzeczy, a może być ich wiele.

Jaki materac jest najlepszy na kręgosłup?

Kiedyś osobom cierpiącym na dolegliwości ze strony pleców i karku polecano przede wszystkim materace 180×200 twarde. Uważano, że tylko taki materac zapewnia odpowiednią stabilizację. Dzisiaj wiemy już jednak, że materac musi być dopasowany indywidualnie do osoby. Najważniejszym jego parametrem jest oczywiście twardość, a tę dobiera się w oparciu o wagę ciała i jego wzrost. Im cięższy użytkownik materaca, tym twardszy należy wybrać model. W innym razie pojawiają się uciski, które są groźne dla zdrowia, a kręgosłup nie jest w stanie przybrać ergonomicznej pozycji i zrelaksować się. Ważne jest, aby dyski się rozsunęły, a przestrzenie między nimi wypełniły płynem.

Dopasuj indywidualnie swój materac do spania

Wielu producentów, jak na przykład Godre oferuje możliwość samodzielnego zaprojektowania własnego materaca. Można wybrać jego poszczególne parametry, takie jak:

  • stopień twardości,
  • rozmiar,
  • wysokość,
  • rodzaj użytych surowców.

Warto zastosować się do zaleceń konkretnego producenta, ponieważ każdy może wskazywać nieco inne przedziały wagowe osoby śpiącej na danej twardości. Zamawiając materac w firmie takiej jak godre.pl można liczyć na to, że materac będzie dostarczony w najbezpieczniejszej dla niego pozycji. Przewoźnik zawsze transportuje go na płasko, aby nie uszkodzić poszczególnych elementów konstrukcyjnych materaca. Nie może być też narażany na uciski z góry, które obciążają sprężyny lub pianki i mogą je odkształcać, jeśli siła nacisku jest zbyt duża.

...

Aktualnie posiadamy

+1000 ciekawostek o zwierzętach

  • +73 ciekawostki o psach,
  • +32 ciekawostki o koniach,
  • +31 ciekawostek o pingwinach,
  • +22 ciekawostki o tygrysach
  • i wiele innych zwierzaków...

Paczki wiedzy o zwierzętach strzałka

Wszystkie kraje świata


Zwierzęta światazwierzęta


Anatomia
paczka wiedzy