Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

dom, porady, wystrój wnętrz

Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

W każdej instalacji wodnej znajdują się zawory. Jest to jej niezbędny element. Dzięki zaworom można w sposób bezpieczny oraz komfortowy korzystać nie tylko z baterii umywalkowej, ale i każdej innej, która znajduje się w danym gospodarstwie domowym. Dzięki zaworom w przypadku nagłej awarii czy remontu można natychmiast odciąć dopływ wody. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat doboru oraz rodzajów zaworów do baterii umywalkowych – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Szeroki wybór armatury i baterii umywalkowych znajdziesz na https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-umywalkowe-c11

 

bateria łazienkowa

 

Zawór do baterii umywalkowej – czym kierować się podczas wyboru?

Wydawać, by się mogło, że wybór zawora do baterii umywalkowej nie jest zadaniem trudnym. A jednak na rynku znajduje się wiele ich rodzajów. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale także funkcjonalnością czy ceną. Zazwyczaj jednak do baterii umywalkowe oferowane są dwa rodzaje, czyli zawory kulowe lub grzybkowe. Tak naprawdę zawory grzybkowe były popularne wiele lat temu. Obecnie są rzadkością, chociaż oczywiście można się z nimi również spotkać.

Zawory kulowe wypierają skutecznie zawory grzybkowe. Posiadają bowiem znacznie więcej zalet. Są one bowiem dużo bardziej wydajne. Posiadają mniej skomplikowaną budowę, a także i prostsze działanie. Czym wyróżniają się zawory kulowe do baterii umywalkowych? Otóż wyróżnikiem ich jest wyjątkowa szczelność, a także różne kombinacje przepływu. W sklepach spotkać się można z zaworami kulowymi do baterii trójrożnymi oraz dwudrożnymi.

 

Jak dobrać zawór do baterii umywalkowej?

W przypadku uszkodzeń, zużycia niezbędna jest wymiana zaworu do baterii umywalkowej. W tym celu należy zmierzyć jakie wymiary posiada ten, który był do tej pory. Zazwyczaj wymiar gwintu to M24x1 lub M22x1. Jeśli szukasz nowej baterii, to powinieneś wybrać baterię z odpowiednim rodzajem zaworu, w zależności od rodzaju instalacji w łazience. Najczęściej stosowanym rodzajem zaworu w Polsce jest zawór kulowy 1/2″, ale w zależności od kraju i standardów istnieją różne rodzaje zaworów, które będą pasować do danej instalacji.

W przypadku baterii kuchennych najczęściej stosuje się zawory kulowy kątowe. Podczas wyboru zaworu do baterii powinno zwrócić się szczególną uwagę na jakość ich wykonania. Jak nietrudno się domyślić, spotkać się można bowiem w sklepach, marketach budowlanych z zaworami lepszej, jak i gorszej jakości. Korzystniej jest wybrać zawory kute a nie odlewane. Są to produkty, które zazwyczaj kosztują trochę więcej od odlewanych. Posiadają jednak jedną bardzo ważną zaletę, mianowicie są odporne na powstawania korozji. Poza tym są odporne na pękanie.

 

Z jakiego materiału powinien być wykonany zawór do baterii umywalkowej?

Niezwykle ważną kwestią jest także sam materiał, z którego ma być wykonany zawór do baterii umywalkowej. Najlepszy będzie zawór wykonany z trwałego, odpornego na korozję mosiądzu. Niestety jest wiele zaworów, które wykonywane są z niskiej jakości materialu – znal, czyli styopy cynku z aluminium. Tego typu zaworu są bardzo awaryjne. Cena ich jest oczywiście konkurencyjna i producenci ich zachwalają ich właściwości, jednak to właśnie one mogą doprowadzić do zalania łazienki. Jeśli zawór ma znajdować się w widocznym miejscu, to dobrze jest wybrać produkt, który jest pokryty chromem, czy w przypadku baterii czarnych, złotych – w kolorze pasującym do armatury.

materiał zewnętrzny

Strój dla prawdziwego gracza. Co ubrać do tenisa stołowego?

Strój dla prawdziwego gracza. Co ubrać do tenisa stołowego?

Tenis stołowy traktowany jest z pewnym lekceważeniem. Nie to co tenis ziemny. Trzeba jednak przyznać, że wzrasta liczba osób, które chcą poznać tenis stołowy, który sprawia, że grać można tak naprawdę wszędzie. Do tego niepotrzebna dużo miejsca do tego, aby grać. W każdym domu można tak naprawdę stworzyć idealne warunki dla siebie. Zawodowi gracze w tenisa stołowego wiedzą, że wygodę i komfort podczas gry jest w stanie zapewnić odpowiedni strój.

Domowa Hodowla Grzybów: Na Przykładzie Growkit Golden Teacher

Domowa Hodowla Grzybów: Na Przykładzie Growkit Golden Teacher

Hodowla grzybów w domu to zjawisko, które w ostatnich latach zdobyło sporo uwagi. Dostępność zestawów do samodzielnej hodowli, jak Golden Teacher Growkit, ułatwia tę czynność, sprawiając, że stała się ona dostępna dla każdego, niezależnie od doświadczenia. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu trendowi oraz zestawowi Golden Teacher Growkit.

10 TOP atrakcji w Łebie

10 TOP atrakcji w Łebie

W okresie wakacyjnym w głowach przyszłych turystów pojawia się dobrze znane pytanie: góry czy morze? Każdy z tych kierunków ma swoje kultowe lokalizacje, najczęściej polecane miejsca i sprawdzone wskazówki dla przyszłych odwiedzających. W artykule tym przyjrzymy się dziesięciu atrakcjom, oferowanym, przez Łebę.