Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

dom, porady, wystrój wnętrz

Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

W każdej instalacji wodnej znajdują się zawory. Jest to jej niezbędny element. Dzięki zaworom można w sposób bezpieczny oraz komfortowy korzystać nie tylko z baterii umywalkowej, ale i każdej innej, która znajduje się w danym gospodarstwie domowym. Dzięki zaworom w przypadku nagłej awarii czy remontu można natychmiast odciąć dopływ wody. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat doboru oraz rodzajów zaworów do baterii umywalkowych – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Szeroki wybór armatury i baterii umywalkowych znajdziesz na https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-umywalkowe-c11

 

bateria łazienkowa

 

Zawór do baterii umywalkowej – czym kierować się podczas wyboru?

Wydawać, by się mogło, że wybór zawora do baterii umywalkowej nie jest zadaniem trudnym. A jednak na rynku znajduje się wiele ich rodzajów. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale także funkcjonalnością czy ceną. Zazwyczaj jednak do baterii umywalkowe oferowane są dwa rodzaje, czyli zawory kulowe lub grzybkowe. Tak naprawdę zawory grzybkowe były popularne wiele lat temu. Obecnie są rzadkością, chociaż oczywiście można się z nimi również spotkać.

Zawory kulowe wypierają skutecznie zawory grzybkowe. Posiadają bowiem znacznie więcej zalet. Są one bowiem dużo bardziej wydajne. Posiadają mniej skomplikowaną budowę, a także i prostsze działanie. Czym wyróżniają się zawory kulowe do baterii umywalkowych? Otóż wyróżnikiem ich jest wyjątkowa szczelność, a także różne kombinacje przepływu. W sklepach spotkać się można z zaworami kulowymi do baterii trójrożnymi oraz dwudrożnymi.

 

Jak dobrać zawór do baterii umywalkowej?

W przypadku uszkodzeń, zużycia niezbędna jest wymiana zaworu do baterii umywalkowej. W tym celu należy zmierzyć jakie wymiary posiada ten, który był do tej pory. Zazwyczaj wymiar gwintu to M24x1 lub M22x1. Jeśli szukasz nowej baterii, to powinieneś wybrać baterię z odpowiednim rodzajem zaworu, w zależności od rodzaju instalacji w łazience. Najczęściej stosowanym rodzajem zaworu w Polsce jest zawór kulowy 1/2″, ale w zależności od kraju i standardów istnieją różne rodzaje zaworów, które będą pasować do danej instalacji.

W przypadku baterii kuchennych najczęściej stosuje się zawory kulowy kątowe. Podczas wyboru zaworu do baterii powinno zwrócić się szczególną uwagę na jakość ich wykonania. Jak nietrudno się domyślić, spotkać się można bowiem w sklepach, marketach budowlanych z zaworami lepszej, jak i gorszej jakości. Korzystniej jest wybrać zawory kute a nie odlewane. Są to produkty, które zazwyczaj kosztują trochę więcej od odlewanych. Posiadają jednak jedną bardzo ważną zaletę, mianowicie są odporne na powstawania korozji. Poza tym są odporne na pękanie.

 

Z jakiego materiału powinien być wykonany zawór do baterii umywalkowej?

Niezwykle ważną kwestią jest także sam materiał, z którego ma być wykonany zawór do baterii umywalkowej. Najlepszy będzie zawór wykonany z trwałego, odpornego na korozję mosiądzu. Niestety jest wiele zaworów, które wykonywane są z niskiej jakości materialu – znal, czyli styopy cynku z aluminium. Tego typu zaworu są bardzo awaryjne. Cena ich jest oczywiście konkurencyjna i producenci ich zachwalają ich właściwości, jednak to właśnie one mogą doprowadzić do zalania łazienki. Jeśli zawór ma znajdować się w widocznym miejscu, to dobrze jest wybrać produkt, który jest pokryty chromem, czy w przypadku baterii czarnych, złotych – w kolorze pasującym do armatury.

materiał zewnętrzny

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Wspólny rodzinny wyjazd z pociechami wspaniale prezentuje się na kartach powieści i zdjęciach. Nie zawsze rzeczywistość maluje się tak różowo. Aby do maksimum wpłynąć na to, na co można wpływać i do minimum ograniczyć stres, jaki daje się przewidzieć przygotowaliśmy kilka wskazówek dla podróżnych.

Dlaczego huśtawka jest kluczowym elementem wyposażenia klatki papugi?

Dlaczego huśtawka jest kluczowym elementem wyposażenia klatki papugi?

Papugi to aktywne ptaki, dlatego decydując się na zakup takiego pupila, koniecznie trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki. Oprócz przestronnej klatki warto zadbać także o atrakcyjne dla ptaka zabawki, dzięki którym będzie mógł harmonijnie się rozwijać i miło spędzać czas. Huśtawka dla papug jest jednym z obowiązkowych elementów pojawiających się w klatce, który umożliwia zabawę i stymulację umysłową ptaka.

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo