Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

dom, porady, wystrój wnętrz

Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

W każdej instalacji wodnej znajdują się zawory. Jest to jej niezbędny element. Dzięki zaworom można w sposób bezpieczny oraz komfortowy korzystać nie tylko z baterii umywalkowej, ale i każdej innej, która znajduje się w danym gospodarstwie domowym. Dzięki zaworom w przypadku nagłej awarii czy remontu można natychmiast odciąć dopływ wody. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat doboru oraz rodzajów zaworów do baterii umywalkowych – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Szeroki wybór armatury i baterii umywalkowych znajdziesz na https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-umywalkowe-c11

 

bateria łazienkowa

 

Zawór do baterii umywalkowej – czym kierować się podczas wyboru?

Wydawać, by się mogło, że wybór zawora do baterii umywalkowej nie jest zadaniem trudnym. A jednak na rynku znajduje się wiele ich rodzajów. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale także funkcjonalnością czy ceną. Zazwyczaj jednak do baterii umywalkowe oferowane są dwa rodzaje, czyli zawory kulowe lub grzybkowe. Tak naprawdę zawory grzybkowe były popularne wiele lat temu. Obecnie są rzadkością, chociaż oczywiście można się z nimi również spotkać.

Zawory kulowe wypierają skutecznie zawory grzybkowe. Posiadają bowiem znacznie więcej zalet. Są one bowiem dużo bardziej wydajne. Posiadają mniej skomplikowaną budowę, a także i prostsze działanie. Czym wyróżniają się zawory kulowe do baterii umywalkowych? Otóż wyróżnikiem ich jest wyjątkowa szczelność, a także różne kombinacje przepływu. W sklepach spotkać się można z zaworami kulowymi do baterii trójrożnymi oraz dwudrożnymi.

 

Jak dobrać zawór do baterii umywalkowej?

W przypadku uszkodzeń, zużycia niezbędna jest wymiana zaworu do baterii umywalkowej. W tym celu należy zmierzyć jakie wymiary posiada ten, który był do tej pory. Zazwyczaj wymiar gwintu to M24x1 lub M22x1. Jeśli szukasz nowej baterii, to powinieneś wybrać baterię z odpowiednim rodzajem zaworu, w zależności od rodzaju instalacji w łazience. Najczęściej stosowanym rodzajem zaworu w Polsce jest zawór kulowy 1/2″, ale w zależności od kraju i standardów istnieją różne rodzaje zaworów, które będą pasować do danej instalacji.

W przypadku baterii kuchennych najczęściej stosuje się zawory kulowy kątowe. Podczas wyboru zaworu do baterii powinno zwrócić się szczególną uwagę na jakość ich wykonania. Jak nietrudno się domyślić, spotkać się można bowiem w sklepach, marketach budowlanych z zaworami lepszej, jak i gorszej jakości. Korzystniej jest wybrać zawory kute a nie odlewane. Są to produkty, które zazwyczaj kosztują trochę więcej od odlewanych. Posiadają jednak jedną bardzo ważną zaletę, mianowicie są odporne na powstawania korozji. Poza tym są odporne na pękanie.

 

Z jakiego materiału powinien być wykonany zawór do baterii umywalkowej?

Niezwykle ważną kwestią jest także sam materiał, z którego ma być wykonany zawór do baterii umywalkowej. Najlepszy będzie zawór wykonany z trwałego, odpornego na korozję mosiądzu. Niestety jest wiele zaworów, które wykonywane są z niskiej jakości materialu – znal, czyli styopy cynku z aluminium. Tego typu zaworu są bardzo awaryjne. Cena ich jest oczywiście konkurencyjna i producenci ich zachwalają ich właściwości, jednak to właśnie one mogą doprowadzić do zalania łazienki. Jeśli zawór ma znajdować się w widocznym miejscu, to dobrze jest wybrać produkt, który jest pokryty chromem, czy w przypadku baterii czarnych, złotych – w kolorze pasującym do armatury.

materiał zewnętrzny

Średnie walizki podróżne – warto je mieć, by podróżować komfortowo

Średnie walizki podróżne – warto je mieć, by podróżować komfortowo

Coraz częściej ludzie na całym świecie, w tym także i w Polsce, podróżują dalej i dalej. Prym wiedzie tutaj transport lotniczy oraz kolejowy, choć wiele osób lubi korzystać z własnych samochodów albo przewozów autokarowych. Warto tutaj z pewnością zainwestować w dobrej jakości torby podróżne np. walizki średniej wielkości.

Pasta do butów − jaką wybrać i jak jej używać?

Pasta do butów − jaką wybrać i jak jej używać?

Najbardziej tradycyjnym, najpopularniejszym i kluczowym preparatem do pielęgnacji obuwia jest pasta do butów. W szczególności, jeśli chodzi o buty ze skóry naturalnej, obuwie eleganckie, tzw. wizytowe. Na gładkiej, błyszczącej powierzchni skóry widać każde zabrudzenie, zmatowienie i zadrapanie, więc niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja, by wybrane buty stanowiły wartościowe uzupełnienie stylizacji na wyjście do teatru, szkolną uroczystość czy jubileuszową galę w pracy.