Kolorado, czyli najlepsze miejsca do życia w Stanach Zjednoczonych

porady, Stany Zjednoczone

Kolorado

Gdzie w USA żyje się najlepiej? Jaką lokalizację brać pod uwagę w kontekście ewentualnej wyprowadzki za ocean? Analiza rankingu US News&World pokazuje, jak bardzo zmieniają się w tym kontekście upodobania samych Amerykanów.

Kiedy poproszono ich o wskazanie, gdzie chcieliby żyć, wcale nie wskazywali na to, co kojarzy się z USA. Nie ma więc drapaczy chmur w Nowym Jorku. Nie ma – co zaskoczenie – plaż Kalifornii. Nie ma również wiejskich klimatów rancza. Tysiące osób odpowiadało na to pytanie nieco inaczej. Jak twierdzą analitycy – to efekt m.in. pandemii COVID-19 i tego, jak codzienność zawodową zmienił internet.

Kolorado kusi młodych Amerykanów

W rankingu zwyciężyło niespodziewanie Boulder. To 300-tysięczne miasto ok. 50 km od Denver. Stanowi część tej 3-milionowej metropolii. Doceniane są m.in. naturalny krajobraz, pobliże Gór Skalistych i możliwości rynku pracy. Co ciekawe, drugie miejsce w tym zestawieniu zajęło samo Denver. W najlepszej piątce są również Colorado Springs i Fort Collins. W ten sposób samo Kolorado całkowicie zdominowało ranking – ku zaskoczeniu jego twórców.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć planując przenosiny do pierwszego w rankingu Boulder? Prawie 150-metrowy dom przy Mountain Meadows – z widokiem na góry i wyposażony w trzy sypialnie i dwie łazienki – to koszt 625 tys. dolarów. Cena zaskakująca biorąc pod uwagę, że koszt 2 mln zł odpowiada np. nieruchomościom w Polsce. Sama wysyłka do USA np. swoich bagaży pochłonęłaby kilka tys. zł. Jak pokazuje analiza platformy KurJerzy.pl, przesłanie 70-kilogramowej paczki to wydatek ok. 1050 zł brutto.

Gdzie warto zamieszkać w USA?

Jedyną lokalizacją, która w czołowej piątce rozdzieliła miasta z Kolorado jest Austin w Teksasie. Dotychczas, w trzech poprzednich rankingach był to niekwestionowany lider zestawień. Bardzo ciekawy jest z kolei spadek w rankingu Nowego Jorku. Paradoksalnie i tak dotychczas Big Apple nie cieszyło się w tym kontekście szczególną popularnością. Nowy Jork zajmował bowiem dopiero 31 pozycję na liście najbardziej pożądanych lokalizacji w USA. Pandemia i ograniczenia – np. trend do wyprowadzki z dala od metropolii i praca zdalna przez internet – sprawiły, że w tegorocznym rankingu spadł aż na 131 lokatę. Podobnie stało się – choć w mniejszym zakresie – z Waszyngtonem. W ubiegłorocznym rankingu był na 11 miejscu. Obecnie klasyfikuje się go na dopiero 30 pozycji.

Jeśli patrzeć na amerykańskie miasta pod kątem wzrostu ich popularności w kontekście oceny warunków do życia, ciekawym przypadkiem jest Myrtle Beach w Południowej Karolinie. To 30-tysięczny ośrodek turystyczny nad Atlantykiem – w rankingu wzrósł o 49 pozycji. Nieco mniejsza dynamika cechuje Charlotte w Północnej Karolinie – to jedna z lokalizacji, które cieszą się szczególną popularnością wśród osób z młodego pokolenia. Warto zauważyć również, że nie wszystkie duże miasta postrzegane są gorzej niż dotychczas. Boston – również metropolia – znalazł się na 18 pozycji, co dało mu wzrost o dziewięć miejsc. To efekt bardzo atrakcyjnego rynku pracy. Niewątpliwie widać więc, że najlepsze miasta do życia w USA postrzegane są dziś głównie przez pryzmat natury, swoistej ucieczki od klimatu metropolitalnego – głównym atutem dużych miast pozostają atrakcyjne możliwości zatrudnienia.

Dlaczego warto wysyłać dzieci na obozy zimowe?

Dlaczego warto wysyłać dzieci na obozy zimowe?

Pamiętasz mroźne, śnieżne zimy? Z uśmiechem wspominasz lepienie bałwana, kuligi i bitwy na śnieżki? Nasze dzieci mają coraz mniejsze szanse na to, żeby bawić się w 20-centymetrowym śniegu. Na szczęście są miejsca, w których zima nie daje za wygraną. Dlatego organizowane są obozy zimowe dla dzieci – by każdy mógł zakosztować uroków tej pory roku, dobrze się przy tym bawiąc. A dlaczego warto postawić akurat na taki wyjazd zorganizowany? Sprawdź!

Patent żeglarza jachtowego – jak go zdobyć?

Patent żeglarza jachtowego – jak go zdobyć?

Żegluga jest bardzo popularną dyscypliną, jaka z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Widać to chociażby po zwiększającej się ilości wypożyczalni, jakie powstają m.in. na Mazurach, czy też nad Morzem Bałtyckim. Coraz większa ilość osób wykorzystuje również czarter jachtów, aby móc spędzić wolne chwile na jeziorach, czy też na innych akwenach wodnych.

Chłodziarka na wino – obowiązkowy sprzęt dla konesera wina

Chłodziarka na wino – obowiązkowy sprzęt dla konesera wina

Wino, jak niemalże każdy napój alkoholowy, powinno być podawane w odpowiedniej temperaturze, która zapewnia najlepsze doznania smakowe. Problemem w tym wypadku będzie odpowiednie schłodzenie trunku, gdyż lodówki służące do przechowywania żywności, nie są najlepszym miejscem do trzymania wina. Temperatura, która się tam utrzymuje jest najczęściej za niska zarówno dla czerwonej jak i białej odmiany, tego epickiego napoju. W takim razie co powinniśmy zrobić, aby móc kosztować wino optymalnie ciepłe? Koniecznie powinniśmy zainwestować w chłodziarkę do wina.

Jak zacząć żeglować turystycznie? Czego potrzebujesz?

Jak zacząć żeglować turystycznie? Czego potrzebujesz?

Każdy może mieć ochotę rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem turystycznym. Ta dyscyplina może nieść wiele radości, zwłaszcza że w Polsce nie brakuje miejsc, w których można żeglować. Zanim jednak wsiądziemy na pokład, trzeba się dobrze przygotować do tej wyprawy. Odpowiedni sprzęt to podstawa i nie może zabraknąć takich rzeczy jak kapok dla dziecka.