Kolorado, czyli najlepsze miejsca do życia w Stanach Zjednoczonych

porady, Stany Zjednoczone

Kolorado

Gdzie w USA żyje się najlepiej? Jaką lokalizację brać pod uwagę w kontekście ewentualnej wyprowadzki za ocean? Analiza rankingu US News&World pokazuje, jak bardzo zmieniają się w tym kontekście upodobania samych Amerykanów.

Kiedy poproszono ich o wskazanie, gdzie chcieliby żyć, wcale nie wskazywali na to, co kojarzy się z USA. Nie ma więc drapaczy chmur w Nowym Jorku. Nie ma – co zaskoczenie – plaż Kalifornii. Nie ma również wiejskich klimatów rancza. Tysiące osób odpowiadało na to pytanie nieco inaczej. Jak twierdzą analitycy – to efekt m.in. pandemii COVID-19 i tego, jak codzienność zawodową zmienił internet.

Kolorado kusi młodych Amerykanów

W rankingu zwyciężyło niespodziewanie Boulder. To 300-tysięczne miasto ok. 50 km od Denver. Stanowi część tej 3-milionowej metropolii. Doceniane są m.in. naturalny krajobraz, pobliże Gór Skalistych i możliwości rynku pracy. Co ciekawe, drugie miejsce w tym zestawieniu zajęło samo Denver. W najlepszej piątce są również Colorado Springs i Fort Collins. W ten sposób samo Kolorado całkowicie zdominowało ranking – ku zaskoczeniu jego twórców.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć planując przenosiny do pierwszego w rankingu Boulder? Prawie 150-metrowy dom przy Mountain Meadows – z widokiem na góry i wyposażony w trzy sypialnie i dwie łazienki – to koszt 625 tys. dolarów. Cena zaskakująca biorąc pod uwagę, że koszt 2 mln zł odpowiada np. nieruchomościom w Polsce. Sama wysyłka do USA np. swoich bagaży pochłonęłaby kilka tys. zł. Jak pokazuje analiza platformy KurJerzy.pl, przesłanie 70-kilogramowej paczki to wydatek ok. 1050 zł brutto.

Gdzie warto zamieszkać w USA?

Jedyną lokalizacją, która w czołowej piątce rozdzieliła miasta z Kolorado jest Austin w Teksasie. Dotychczas, w trzech poprzednich rankingach był to niekwestionowany lider zestawień. Bardzo ciekawy jest z kolei spadek w rankingu Nowego Jorku. Paradoksalnie i tak dotychczas Big Apple nie cieszyło się w tym kontekście szczególną popularnością. Nowy Jork zajmował bowiem dopiero 31 pozycję na liście najbardziej pożądanych lokalizacji w USA. Pandemia i ograniczenia – np. trend do wyprowadzki z dala od metropolii i praca zdalna przez internet – sprawiły, że w tegorocznym rankingu spadł aż na 131 lokatę. Podobnie stało się – choć w mniejszym zakresie – z Waszyngtonem. W ubiegłorocznym rankingu był na 11 miejscu. Obecnie klasyfikuje się go na dopiero 30 pozycji.

Jeśli patrzeć na amerykańskie miasta pod kątem wzrostu ich popularności w kontekście oceny warunków do życia, ciekawym przypadkiem jest Myrtle Beach w Południowej Karolinie. To 30-tysięczny ośrodek turystyczny nad Atlantykiem – w rankingu wzrósł o 49 pozycji. Nieco mniejsza dynamika cechuje Charlotte w Północnej Karolinie – to jedna z lokalizacji, które cieszą się szczególną popularnością wśród osób z młodego pokolenia. Warto zauważyć również, że nie wszystkie duże miasta postrzegane są gorzej niż dotychczas. Boston – również metropolia – znalazł się na 18 pozycji, co dało mu wzrost o dziewięć miejsc. To efekt bardzo atrakcyjnego rynku pracy. Niewątpliwie widać więc, że najlepsze miasta do życia w USA postrzegane są dziś głównie przez pryzmat natury, swoistej ucieczki od klimatu metropolitalnego – głównym atutem dużych miast pozostają atrakcyjne możliwości zatrudnienia.

Nauka języków obcych? Tylko u najlepszych

Nauka języków obcych? Tylko u najlepszych

Wybór dodatkowej nauki języka obcego to dziś trudna sprawa – na rynku jest wiele szkół i szeroka oferta organizatorów wyjazdów językowych. Jak zatem zdecydować, który będzie najbardziej odpowiedni? Przede wszystkim warto przeanalizować opinie kursantów oraz doświadczenie danej placówki. Wybierając kursy Atas, można być pewnym, że poznamy naukę języków w zupełnie nowym wydaniu.

Ogrzewanie domu gazem propan – zalety rozwiązania oraz elementy instalacji

Ogrzewanie domu gazem propan – zalety rozwiązania oraz elementy instalacji

Ogrzewanie propanem to niezwykle wygodny sposób na zapewnienie ciepła w budynku. Jest ono doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą ogrzewać wnętrze gazem, a zarazem nie mają możliwości podłączenia obiektu do sieci. Jakie zbiorniki są niezbędne do ogrzewania propanem i jakie są zalety takiego źródła ciepła?

Jak przechowywać i podawać nalewki?

Jak przechowywać i podawać nalewki?

Produkujesz wina lub nalewki i chciałbyś zadbać o odpowiednie przechowywanie swoich trunków? Poniżej znajdziesz najlepsze rodzaje butelek na nalewki, na pewno wybierzesz coś dla siebie i przy okazji pogłębisz swoją wiedzę na ten temat.

Praktyczne i wygodne okulary rowerowe – jak wybrać odpowiednie?

Praktyczne i wygodne okulary rowerowe – jak wybrać odpowiednie?

Okulary to wyposażenie niezbędne dla komfortowej i bezpiecznej jazdy na rowerze. Niezależnie więc od tego, czy jesteś zapalonym rowerzystą, czy też dopiero stawiasz pierwsze kroki w kolarstwie, potrzebujesz dobrej jakości okularów na rower. Jak wybrać odpowiedni model?