Apartamenty Mielno

Mielno – apartamenty nad morzem

Wygodne noclegi, morze okalające miasto z jednej strony, jezioro przylegające do niego z drugiej, rozbudowana infrastruktura – wszystko to sprawia, że Mielno cieszy się dużą popularnością wśród turystów. To doskonałe miejsce na leniwy wypoczynek na plaży oraz… huczną imprezę. Zobacz, co robić w Mielnie!

Mielno to niewielka miejscowość, leżąca 12 km od Kalisza, między Morzem Bałtyckim a jeziorem Jamno. Atrakcyjne położenie sprawia, że jest chętnie odwiedzana przez turystów, szukających miejsca do odpoczynku oraz uprawiania sportów wodnych. Sprawdź, co zobaczyć w Mielnie i gdzie w mieście znaleźć dogodne noclegi morze. Bałtyk wzywa!

Apartamenty Mielno – polska Ibiza

Mielno bywa nazywane polską Ibizą. W kurorcie działają liczne dyskoteki, bary i lokale gastronomiczne, które kuszą turystów bogatą ofertą, wykraczającą daleko poza smażoną rybę. Mimo że polskie wybrzeże nieco straciło na popularności na rzecz egzotycznych zakątków świata, to Mielno wciąż przyciąga wiele osób, które w ciągu dnia korzystają z uroków plażowania, a wieczorem rzucają się w wir imprez.

Noclegi morze – plaże i kąpieliska w Mielnie

W Mielnie działają dwa kąpieliska, z czego jedno ma długość aż 100 metrów. Szerokie, piaszczyste plaże sprzyjają leniwemu wypoczynkowi, a bezpieczny dostęp do morza – uprawianiu sportów wodnych. Latem odbywają się tu Mistrzostwa Europy w kiteboardingu, a zimą – zloty miłośników morsowania (przy głównym wejściu na plażę znajduje się nawet pomnik morsa).

Atrakcje i zabytki Mielna

W Mielnie i bezpośrednich okolicach coś dla siebie znajdą również entuzjaści zwiedzania. W samym mieście znajdują się 4 zabytkowe obiekty:

  • kościół pw. Przemienienia Pańskiego,
  • park dworski,
  • budynek szachulcowy,
  • willa przy ul. Kościuszki.

Warto zobaczyć również:

  • jezioro Jamno z kanałem Jamieński Nurt, prowadzącym prosto do Morza Bałtyckiego,
  • latarnię morską w pobliskich Gąskach,
  • pomnik jelenia przed urzędem gminy,
  • przystanie rybackie Unieście i Chłopy.

Mielno apartamenty

Mielno przyciąga turystów również rozbudowaną infrastrukturą. Znajduje się tu wiele punktów gastronomicznych, sklepów z pamiątkami czy miejsc noclegowych. W zależności od preferencji można zatrzymać się w kwaterze w domu prywatnym, pokoju w pensjonacie lub wybrać zapewniające prywatność, wygodne apartamenty.

Zobacz apartamenty Mielno w ofercie Sun & Snow i zarezerwuj nocleg w tej miejscowości!

...