Na safari… do Zakopanego?

Polska, polskie góry

śnieżne safari

Myśląc o atrakcjach, jakie spotkać nas mogą w Zimowej Stolicy Polski, nie przychodzi do głowy coś tak poetycznego jak safari. Ale przecież dla chcącego nic trudnego. I nagle okazuje się, że przepiękne widoki można połączyć z niesamowitą wyprawą przez śnieżne pola. Na skuterach.

Czy jest śnieżne safari?

Zima przychodzi do Zakopanego w tumanach białego puchu. Śnieg skrywa polany, zasypuje dukty, błyszczy na drzewach. To jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie zima nadal jest zimą… Zachęca do wycieczek, zwiedzania, wędrówek po szlakach. Ale wcale niekoniecznie pieszo czy na nartach. Te sposoby, choć bez wątpienia popularne i urokliwe, wcale nie wyczerpują możliwości, jakie Zakopane oferuje.

Dużo bardziej żywiołowa, a dla wielu również ciekawsza, będzie wyprawa w góry na skuterach. To właśnie jest śnieżne safari. Zimowa przygoda, która na długo zapada w pamięć. Wyobraźcie sobie maszyny wyposażone w potężne silniki, mruczące z zadowoleniem, gdy kierujecie je na pokryte bielą pola. Śnieg tryska spod płóz, a przed oczami otwiera się piękna panorama gór. Przejeżdżacie leśnymi drogami, przy których do nieba wybijają się potężne świerki…

Czujecie radość, euforię, jaką wywołuje pęd maszyny, połączony z jedynymi w swoim rodzaju widokami. Nie bez powodu przecież Tatry zimą należą do najpiękniejszych miejsc w Polsce. A wy macie je blisko, na wyciągniecie ręki… Zmieniacie krajobrazy, widoki, gdy na skuterze śnieżnym przemierzacie kolejne kilometry. Śnieżne safari – to właśnie zimowa przygoda, na którą tak czekaliście.

Gdzie wypożyczyć skuter śnieżny w Zakopanem?

Ogromną zaletą tej przygody, jest łatwość z jaką możecie w niej uczestniczyć. Aby bowiem udać się na śnieżne safari, wystarczy wybrać się na szczyt Gubałówki, gdzie mieści się baza https://www.snow-safari.pl. Ciężko o bardziej rozpoznawalne miejsce w Zakopanem, prawda? Tam już wedle własnej woli i preferencji możecie zdecydować, jak długa będzie wasza wyprawa. Czy tylko godzinka, by przekonać się, czy skutery śnieżne spodobają się wam, poznać najbliższą okolicę? A może będzie to wycieczka na kilka godzin, przerwana oczywiście ogniskiem, przy którym się ogrzejecie, i posiłkiem, który doda sił na dalsze przygody?

Wiele osób zada sobie zapewne pytanie, czy śnieżne safari w Zakopanem jest bezpieczne. Odpowiedź brzmi – oczywiście. Uczestnicy przed wyprawą odbywają szkolenie, w czasie wycieczki towarzyszy im przewodnik. Przygoda ma być żywiołowa, pełna życia i werwy, ale jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom. Szczególnie najmłodszym, bo w charakterze pasażera i oni mogą brać udział w śnieżnym safari.

Wyśmienita przygoda dla całej rodziny. Niepowtarzalna, tak, jak niepowtarzalne są Tatry zimą.