Najciekawsze atrakcje w Łebie

podróż - porady, polskie morze

Łeba port

Pobyt nad polskim morzem dla wielu Polaków jest nieodłącznym elementem udanych wakacji. Każdego roku magia Bałtyku przyciąga ludzi z najodleglejszych zakątków kraju. Niesamowite jest to, że po wielogodzinnej podróży wystarczy jedno spojrzenie na falujące morze, aby poczuć wewnętrzna radość, spokój i satysfakcję.

Gdy lato zbliża się wielkimi krokami często pojawia się problem, które miejsce wybrać? Gdzie spędzić długo wyczekiwany urlop? Nad Polskim wybrzeżem jest dużo pięknych miast i miasteczek w których miło można spędzić czas. W tym artykule postaram się przedstawić Wam co warto zobaczyć w Łebie. Jeżeli chcecie poczytać o innych ciekawych miejscach nie tylko nad polskim morzem, zapraszam na https://podroztrwa.pl

Kilka słów o Łebie

Ciężko znaleźć osobę, która nigdy nie słyszała o Łebie. Jest to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na środkowym wybrzeżu. Znajdująca się w północnej Polsce w województwie pomorskim na Wybrzeżu Słowińskim. Miasto rozciąga się miedzy morzem, a jeziorami Łebsko i Sarbsko. Otaczają je lasy Rezerwatu „Mierzeja Sarbska” co zapewnia czyste, wypełnione jodem powietrze i dużo ciekawych miejsc do długich spacerów. Nic dziwnego że Łeba i okolice zaliczone zostały przez UNESCO do Światowego Rezerwatu Biosfery.

Sprawdź co warto zobaczyć w Łebie

Ruchome wydmy

Jedną z głównych atrakcji Łeby są jedyne w Europie ruchome wydmy. Znajdują się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Możliwość zobaczenia ich na własne oczy jest niezwykłą przyjemnością. Osoby dla których kliku kilometrowy spacer może okazać się zbyt dużym wyzwaniem, mogą skorzystać z kolejki turystycznej lub wypożyczalni rowerów.

Muzeum Wyrzutnia Rakiet

Będąc w Łebie warto odwiedzić były hitlerowski poligon na którym w czasie II wojny światowej testowano rakiety przeciwlotnicze. Bogata kolekcja historycznego sprzętu, możliwość zwiedzenia bunkra dowodzenia oraz hal montażowych z pewnością zaciekawi każdego. Warto również wejść na wieżę widokową z której rozciąga się piękny widok na całą okolicę.

Muzeum motyli

Jedną z ciekawszych atrakcji w Łebie jest Prywatne Muzeum Motyli. Znajduje się w nim ponad 4500 okazów nie tylko pięknych egzotycznych motyli, ale również groźnie wyglądających ogromnych pająków, skorpionów, skolopendr. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, dla których będzie to ciekawa lekcja przyrody.

Park Dinozaurów

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji jakie czekają na nas w Parku Dinozaurów w Łebie. Zwiedzanie warto rozpocząć z samego rana i zarezerwować na to cały dzień. Obszar zajmujący powierzchnię 20 ha wypełniony jest po brzegi ciekawymi miejscami, które pozwolą przenieść się w prehistoryczne czasy. Możliwość zobaczenia odwzorowanych 1 do 1 modeli dinozaurów robi niesamowite wrażenie bez względu na wiek. Jest to idealne miejsce dla osób, które pragną poznać bliżej pierwotnych mieszkańców Ziemi.

Rejsy wycieczkowe po Bałtyku

Pięknym dopełnieniem wypoczynku w Łebie jest udanie się w 45 minutowy rejs wycieczkowy po morzu Bałtyckim. Dostępnych jest wiele dodatkowych atrakcji dla ludzi szukających mocnych wrażeń np. możliwość przejażdżki na nartach wodnych, czy bardzo popularnych wśród młodzieży bananach. Dla osób oczekujących bardziej spokojnych rozrywek ciekawa opcja jest wybranie się na rejs wędkarski.

Wymienione powyżej miejsca to niewielka część atrakcji jakie czekają na nas w Łebie. Więcej informacji znajdziecie na stronie https://podroztrwa.pl/leba/.

materiał zewnętrzny