Najpiękniejsze widoki w górach Austriackich

Austria, ciekawe miejsca, góry

góry Austriackie

Austriackie Alpy to jedno z najpiękniejszych miejsc na Starym Kontynencie. Oferuje malownicze widoki i możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzy. Góry te są celem turystów z całego świata. Co roku odwiedzane są przez wielbicieli sportów zimowych. To także świetne miejsce na spędzenie wakacji podczas sezonów letnich czy wiosennych. Austriackie Alpy słyną z piękna i rozmaitych atrakcji. Szczyt Grossglockner, Dolina Zillertal i Wąwóz Liechtensteinklamm to tylko niektóre z wielu niepowtarzalnych miejsc, które warto odwiedzić.

Góry w Austrii – co warto zobaczyć?

1. Szczyt Grossglockner

Będąc w Austrii, koniecznie warto udać się na Szczyt Grossglockner. Jest on najwyższym szczytem w Austrii. To zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc tych części Alp. Okazuje się, że na Grossglockner można wjechać samochodem po panoramicznej drodze Großglockner Hochalpenstraße, która jest jednym z najpiękniejszych szlaków krajobrazowych na świecie. Można podziwiać przepiękne widoki na otaczające krajobrazy, w tym także na Lodowiec Pasterze, czyli jeden z największych lodowców Austrii. Warto zaznaczyć, że na tym słynnym szczycie znajduje się też piękna kaplica Pasterze.

2. Dolina Zillertal

Dolina Zillertal to malownicze miejsce zlokalizowane w austriackich Alpach. Można tam dotrzeć autem bądź kolejką linową. Widoki na góry, wodospady i rzeki są w tym miejscu spektakularne. Ta słynna dolina oferuje bardzo dużo atrakcji. Mowa tutaj o wycieczkach pieszych, jeździe na rowerze, jeździe na nartach i snowboardzie i nie tylko. Turyści uwielbiają też degustować lokalne specjały. W pobliżu tej doliny znajdują się restauracje i bary. Miejsce to jest licznie odwiedzane przez turystów z całego świata. Dolina Zillertal to cel turystów z całego świata, także z Polski. Podczas sezonu zimowego i jesiennego jest to idealne miejsce dla miłośników sportów zimowych.

3. Wąwóz Liechtensteinklamm

Wąwóz Liechtensteinklamm to przepiękne miejsce w górach austriackich, gdzie można podziwiać niepowtarzalne wodospady, kaniony czy naturalne formacje skalne. Okazuje się, że do wąwozu można dostać się samochodem bądź dojść pieszo. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc pośród turystów przybywających do Austrii. Widoki z tego wąwozu zapierają dech w piersiach.

4. Graz i Bad Aussee

Styria to region o pięknych krajobrazach – możecie się o tym przekonać sprawdzając oferty na https://www.austria.pl/styria.xml. Znajduje się on w południowo-wschodniej Austrii. Miejsce to może pochwalić się bogatą kulturą i ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Turyści licznie odwiedzają Graz, czyli stolicą Styrii i drugie co do wielkości miasto w Austrii. Słynie ono z pięknej architektury, wspaniałych zabytków i przyjaznej atmosfery. W pobliżu znajduje się Bad Ausse. Mowa tutaj o miasteczku położonym w samym sercu regionu Salzkammergut. Miejsce to jest słynne z pięknych krajobrazów i kultury narodowej Styrii. Piękne są okoliczne jeziora, takie jak Grundlsee i Altausseer See. Turyści uwielbiają też słynne targi ludowe, na których można podziwiać tradycyjne stroje ludowe i skosztować regionalnych dań.

materiał zewnętrzny

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Wolny weekend? To doskonała okazja, by wybrać się na krótki wypad do jednego z większych miast w Polsce. Często, planując wyjazdy, poszukujemy dalszych kierunków, zupełnie lekceważąc bogactwo atrakcji turystycznych, jakie do zaproponowania mają nasze rodzime miejsce. Gdzie w Polsce warto wybrać się na city break?

Austria społeczeństwo

Austria społeczeństwo

Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Austrii (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).

Rysy ciekawostki

Rysy ciekawostki

Rysy to góra w Tatrach Wysokich znajdująca się na granicy polsko-słowackiej. Północno-zachodni wierzchołek Rysów jest najwyższym szczytem w Polsce. Wznosi się na wysokość 2499 m n.p.m. Jak długo trwa wejście na Rysy?