Najpiękniejsze widoki w górach Austriackich

Austria, ciekawe miejsca, góry

góry Austriackie

Austriackie Alpy to jedno z najpiękniejszych miejsc na Starym Kontynencie. Oferuje malownicze widoki i możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzy. Góry te są celem turystów z całego świata. Co roku odwiedzane są przez wielbicieli sportów zimowych. To także świetne miejsce na spędzenie wakacji podczas sezonów letnich czy wiosennych. Austriackie Alpy słyną z piękna i rozmaitych atrakcji. Szczyt Grossglockner, Dolina Zillertal i Wąwóz Liechtensteinklamm to tylko niektóre z wielu niepowtarzalnych miejsc, które warto odwiedzić.

Góry w Austrii – co warto zobaczyć?

1. Szczyt Grossglockner

Będąc w Austrii, koniecznie warto udać się na Szczyt Grossglockner. Jest on najwyższym szczytem w Austrii. To zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc tych części Alp. Okazuje się, że na Grossglockner można wjechać samochodem po panoramicznej drodze Großglockner Hochalpenstraße, która jest jednym z najpiękniejszych szlaków krajobrazowych na świecie. Można podziwiać przepiękne widoki na otaczające krajobrazy, w tym także na Lodowiec Pasterze, czyli jeden z największych lodowców Austrii. Warto zaznaczyć, że na tym słynnym szczycie znajduje się też piękna kaplica Pasterze.

2. Dolina Zillertal

Dolina Zillertal to malownicze miejsce zlokalizowane w austriackich Alpach. Można tam dotrzeć autem bądź kolejką linową. Widoki na góry, wodospady i rzeki są w tym miejscu spektakularne. Ta słynna dolina oferuje bardzo dużo atrakcji. Mowa tutaj o wycieczkach pieszych, jeździe na rowerze, jeździe na nartach i snowboardzie i nie tylko. Turyści uwielbiają też degustować lokalne specjały. W pobliżu tej doliny znajdują się restauracje i bary. Miejsce to jest licznie odwiedzane przez turystów z całego świata. Dolina Zillertal to cel turystów z całego świata, także z Polski. Podczas sezonu zimowego i jesiennego jest to idealne miejsce dla miłośników sportów zimowych.

3. Wąwóz Liechtensteinklamm

Wąwóz Liechtensteinklamm to przepiękne miejsce w górach austriackich, gdzie można podziwiać niepowtarzalne wodospady, kaniony czy naturalne formacje skalne. Okazuje się, że do wąwozu można dostać się samochodem bądź dojść pieszo. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc pośród turystów przybywających do Austrii. Widoki z tego wąwozu zapierają dech w piersiach.

4. Graz i Bad Aussee

Styria to region o pięknych krajobrazach – możecie się o tym przekonać sprawdzając oferty na https://www.austria.pl/styria.xml. Znajduje się on w południowo-wschodniej Austrii. Miejsce to może pochwalić się bogatą kulturą i ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Turyści licznie odwiedzają Graz, czyli stolicą Styrii i drugie co do wielkości miasto w Austrii. Słynie ono z pięknej architektury, wspaniałych zabytków i przyjaznej atmosfery. W pobliżu znajduje się Bad Ausse. Mowa tutaj o miasteczku położonym w samym sercu regionu Salzkammergut. Miejsce to jest słynne z pięknych krajobrazów i kultury narodowej Styrii. Piękne są okoliczne jeziora, takie jak Grundlsee i Altausseer See. Turyści uwielbiają też słynne targi ludowe, na których można podziwiać tradycyjne stroje ludowe i skosztować regionalnych dań.

materiał zewnętrzny

Aconcagua ciekawostki

Aconcagua ciekawostki

Aconcagua jest najwyższym szczytem Ameryki Południowej i Północnej. Jej wysokość to 6960,8 m n.p.m. Skąd się wzięła nazwa Aconcagua? Jakie jest najlepsze okno czasowe do wspinaczki na Aconcagua?

Mediolan Atrakcje: Co Robić i Co Zobaczyć

Mediolan Atrakcje: Co Robić i Co Zobaczyć

Mediolan to jedno z bardziej popularnych i piękniejszych miast Włoch, a może i Europy. Dlatego też, każdego dnia przyciąga rzesze turystów, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, choć nie tylko. Zanim podejmie się decyzję o odwiedzinach w Mediolanie, dobrze byłoby dowiedzieć się, na jakie atrakcje można liczyć w tym właśnie miejscu. Jak się okazuje, jest ich naprawdę sporo.

Odkryj Split: Perła Adriatyku

Odkryj Split: Perła Adriatyku

Split, położony na malowniczym wybrzeżu Dalmacji, jest jednym z najbardziej fascynujących miast Chorwacji. Z jego bogatą historią, oszałamiającą architekturą i żywiołowym stylem życia, Split oferuje niezapomniane wrażenia dla każdego podróżnika.

Elbrus ciekawostki

Elbrus ciekawostki

Elbrus to najwyższy szczyt Kaukazu i Europy, osiągający wysokość 5 642 metrów nad poziomem morza. Jest popularnym celem wspinaczkowym i stanowi część granicy między Europą a Azją.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo