Najpiękniejsze widoki w górach Austriackich

Austria, ciekawe miejsca, góry

góry Austriackie

Austriackie Alpy to jedno z najpiękniejszych miejsc na Starym Kontynencie. Oferuje malownicze widoki i możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzy. Góry te są celem turystów z całego świata. Co roku odwiedzane są przez wielbicieli sportów zimowych. To także świetne miejsce na spędzenie wakacji podczas sezonów letnich czy wiosennych. Austriackie Alpy słyną z piękna i rozmaitych atrakcji. Szczyt Grossglockner, Dolina Zillertal i Wąwóz Liechtensteinklamm to tylko niektóre z wielu niepowtarzalnych miejsc, które warto odwiedzić.

Góry w Austrii – co warto zobaczyć?

1. Szczyt Grossglockner

Będąc w Austrii, koniecznie warto udać się na Szczyt Grossglockner. Jest on najwyższym szczytem w Austrii. To zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc tych części Alp. Okazuje się, że na Grossglockner można wjechać samochodem po panoramicznej drodze Großglockner Hochalpenstraße, która jest jednym z najpiękniejszych szlaków krajobrazowych na świecie. Można podziwiać przepiękne widoki na otaczające krajobrazy, w tym także na Lodowiec Pasterze, czyli jeden z największych lodowców Austrii. Warto zaznaczyć, że na tym słynnym szczycie znajduje się też piękna kaplica Pasterze.

2. Dolina Zillertal

Dolina Zillertal to malownicze miejsce zlokalizowane w austriackich Alpach. Można tam dotrzeć autem bądź kolejką linową. Widoki na góry, wodospady i rzeki są w tym miejscu spektakularne. Ta słynna dolina oferuje bardzo dużo atrakcji. Mowa tutaj o wycieczkach pieszych, jeździe na rowerze, jeździe na nartach i snowboardzie i nie tylko. Turyści uwielbiają też degustować lokalne specjały. W pobliżu tej doliny znajdują się restauracje i bary. Miejsce to jest licznie odwiedzane przez turystów z całego świata. Dolina Zillertal to cel turystów z całego świata, także z Polski. Podczas sezonu zimowego i jesiennego jest to idealne miejsce dla miłośników sportów zimowych.

3. Wąwóz Liechtensteinklamm

Wąwóz Liechtensteinklamm to przepiękne miejsce w górach austriackich, gdzie można podziwiać niepowtarzalne wodospady, kaniony czy naturalne formacje skalne. Okazuje się, że do wąwozu można dostać się samochodem bądź dojść pieszo. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc pośród turystów przybywających do Austrii. Widoki z tego wąwozu zapierają dech w piersiach.

4. Graz i Bad Aussee

Styria to region o pięknych krajobrazach – możecie się o tym przekonać sprawdzając oferty na https://www.austria.pl/styria.xml. Znajduje się on w południowo-wschodniej Austrii. Miejsce to może pochwalić się bogatą kulturą i ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Turyści licznie odwiedzają Graz, czyli stolicą Styrii i drugie co do wielkości miasto w Austrii. Słynie ono z pięknej architektury, wspaniałych zabytków i przyjaznej atmosfery. W pobliżu znajduje się Bad Ausse. Mowa tutaj o miasteczku położonym w samym sercu regionu Salzkammergut. Miejsce to jest słynne z pięknych krajobrazów i kultury narodowej Styrii. Piękne są okoliczne jeziora, takie jak Grundlsee i Altausseer See. Turyści uwielbiają też słynne targi ludowe, na których można podziwiać tradycyjne stroje ludowe i skosztować regionalnych dań.

materiał zewnętrzny

10 TOP atrakcji w Łebie

10 TOP atrakcji w Łebie

W okresie wakacyjnym w głowach przyszłych turystów pojawia się dobrze znane pytanie: góry czy morze? Każdy z tych kierunków ma swoje kultowe lokalizacje, najczęściej polecane miejsca i sprawdzone wskazówki dla przyszłych odwiedzających. W artykule tym przyjrzymy się dziesięciu atrakcjom, oferowanym, przez Łebę.

Nietypowe miejsca do zwiedzenia

Nietypowe miejsca do zwiedzenia

Uwielbiamy podróżować. Lubimy szukać dla siebie ciekawych miejsc do zobaczenia, choć większość osób decyduje się na sprawdzone kierunki, zwłaszcza Grecję, Turcję, Egipt, Hiszpanię. Tymczasem można postawić na bardzo nietypowe miejsca, które nie są tak popularne, a jednak mogą sprawdzić sporo frajdy. Postanowiliśmy zaprezentować kilka takich kierunków.

Śladami „Pana Tadeusza” w Wielkopolsce

Śladami „Pana Tadeusza” w Wielkopolsce

Wielkopolska to region dość odległy od Litwy, o której jako o swojej ojczyźnie pisał Mickiewicz w „Panu Tadeuszu”. Dlatego dla większości z nas zaskoczeniem może być fakt, że wiele opisów w naszej narodowej epopei ma swoje źródło właśnie w Księstwie Poznańskim, w którym Mickiewicz przebywał w okresie od sierpnia 1831 r. do lutego lub marca 1832 r. Odwiedził tu wiele majątków, w których zwykle witany był entuzjastycznie jako poeta, ale i trochę celebryta.