Największe atrakcje słynnych miast USA

artykuły, podróż - porady, Stany Zjednoczone

Z pewnością Los Angeles, Chicago czy Nowy Jork, to dla wielu jedne z pierwszych nazw miast, jakie przyjdą na myśl w kontekście Stanów Zjednoczonych. Są to swoiste wizytówki tego ogromnego przecież kraju i miejsca, które odwiedzają rocznie miliony turystów.

Stolica stanu Illinois, bo właśnie nią jest Chicago, posiada naprawdę bardzo dużo miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Zwłaszcza jeśli jesteśmy w nim pierwszy raz. Do najważniejszych punktów na planie tego ponad 2-milionowego miasta, należą z pewnością Muzeum Historii Naturalnej oraz Reliance Building. Muzeum jest częścią kompleksu Museum Campus Chicago. Osią powstałego na początku minionego stulecia muzeum, są między innymi ekspozycje o charakterze antropologicznym i archeologicznym. Będzie to więc prawdziwa gratka dla tych, którzy fascynują się tą tematyką. Co do Reliance Building to jest to jeden z najwyższych drapaczy chmur w mieście. Oddano go do użytku już w końcówce XIX wieku. Później jednak jego znaczenie malało, aż do momentu, gdy w latach 70 myślano nawet o jego rozbiórce. Ostatecznie ł 16-kondygnacyjny budynek, nadal jest istotnym elementem miejskiego krajobrazu Chicago.

Jeśli chodzi o Nowy Jork, tutaj nie można przejść obojętnie choćby obok Statuy Wolności. Ogromna rzeźba góruje nad miastem od XIX wieku. Właśnie wtedy został podarowany Stanom Zjednoczonym przez Francję. Był to dowód uznania walki o niepodległość kraju. Statua jest wykonana w stylu określanym jako neoklasycyzm. Stała się jednym głównych motywów charakterystycznych dla całego kraju. Pojawia się na niezliczonej ilości amerykańskich gadżetów. Została też wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Równie charakterystycznym dla Nowego Jorku miejscem jest tamtejszy Central Park. Powstał w drugiej połowie XIX wieku. Dziś wielu nowojorczyków, jak i turystów z najróżniejszych zakątków globu, wybiera się tam by odpocząć w otoczeniu miejskiej zieleni. Zwłaszcza że terenu jest sporo, bo park rozpościera się na powierzchni ponad 300 hektarów.

Los Angeles może z kolei poszczycić się na przykład obserwatorium Griffitha. Otwarte w 1935 roku, jest jednym z najnowocześniejszych miejsc tego typu. Posiada doskonały sprzęt służący właśnie obserwowaniu nieba. Również z terenu obserwatorium, można podziewać zapierającą dech w piersiach panoramę Miasta Aniołów. Wszyscy miłośnicy sportu, a zwłaszcza NBA powinni być z kolei zachwyceni z wizytą w Staples Center, zwłaszcza jeśli uda nam się zdobyć wejściówkę na mecz. To właśnie tam swoje mecze rozgrywa jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii ligi – Los Angeles Lakers. Halę otwarto prawie 22 lata temu. Jest miejscem wydarzeń sportowych, ale też koncertów wielu gwiazd.

Wybierając się do Stanów, warto mieć przy sobie gotówkę. Kantor online pozwoli w kilka minut, wymienić potrzebną kwotę jeszcze przed wyjazdem. Wystarczy tylko wypełnić dane wysyłki (dom lub punkt odbioru, taki jak na przykład sklep Żabka) oraz opłacić wymianę przelewem przez Internet, by kurier dostarczył przesyłkę pod wskazany adres. W punkcie wymiany walut Tavex, posiadamy ponad 60 walut z całego świata, dostępnych od ręki.

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Wycieczka objazdowa pozwala zwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie. W jej trakcie sporo czasu spędza się w ruchu, a hotel odwiedza się jedynie na czas noclegu i śniadania. Z tego względu na wycieczkę objazdową nie powinno się zabierać tych samych rzeczy co na wyjazd all inclusive. Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Co spakować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Wyjazdy nad Bałtyk cieszą się największym zainteresowaniem w okresie letnim, jednak nad polskie morze warto wybrać się poza sezonem. Jest to czas, w którym można odpocząć z dala od tłumów turystów i hałasu. Koniec zimy to znakomity okres, by podreperować zdrowie, zrelaksować się w ciszy i oderwać się od miejskiego zgiełku. Plaże poza sezonem są puste, a do najważniejszych atrakcji nie ma praktycznie żadnych kolejek. Dlaczego jeszcze warto wybrać się na urlop nad Bałtyk, zanim rozpocznie się lato?

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Przyglądając się liczbom lotów opuszczających polskie lotniska z pewnością można stwierdzić, iż zapaść branży turystycznej wywołana pandemią COVID-19 jest już dawno za nami. Coraz więcej pasażerów decyduje się na wycieczki do najodleglejszych zakątków świata. Czasami jednak nasze plany są pokrzyżowane przez takie komplikacje jak odwołanie czy opóźnienie lotu. Co można zrobić z taką sytuacją? Czy należne jest odszkodowanie?

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo