Największe atrakcje słynnych miast USA

artykuły, podróż - porady, Stany Zjednoczone

Z pewnością Los Angeles, Chicago czy Nowy Jork, to dla wielu jedne z pierwszych nazw miast, jakie przyjdą na myśl w kontekście Stanów Zjednoczonych. Są to swoiste wizytówki tego ogromnego przecież kraju i miejsca, które odwiedzają rocznie miliony turystów.

Stolica stanu Illinois, bo właśnie nią jest Chicago, posiada naprawdę bardzo dużo miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Zwłaszcza jeśli jesteśmy w nim pierwszy raz. Do najważniejszych punktów na planie tego ponad 2-milionowego miasta, należą z pewnością Muzeum Historii Naturalnej oraz Reliance Building. Muzeum jest częścią kompleksu Museum Campus Chicago. Osią powstałego na początku minionego stulecia muzeum, są między innymi ekspozycje o charakterze antropologicznym i archeologicznym. Będzie to więc prawdziwa gratka dla tych, którzy fascynują się tą tematyką. Co do Reliance Building to jest to jeden z najwyższych drapaczy chmur w mieście. Oddano go do użytku już w końcówce XIX wieku. Później jednak jego znaczenie malało, aż do momentu, gdy w latach 70 myślano nawet o jego rozbiórce. Ostatecznie ł 16-kondygnacyjny budynek, nadal jest istotnym elementem miejskiego krajobrazu Chicago.

Jeśli chodzi o Nowy Jork, tutaj nie można przejść obojętnie choćby obok Statuy Wolności. Ogromna rzeźba góruje nad miastem od XIX wieku. Właśnie wtedy został podarowany Stanom Zjednoczonym przez Francję. Był to dowód uznania walki o niepodległość kraju. Statua jest wykonana w stylu określanym jako neoklasycyzm. Stała się jednym głównych motywów charakterystycznych dla całego kraju. Pojawia się na niezliczonej ilości amerykańskich gadżetów. Została też wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Równie charakterystycznym dla Nowego Jorku miejscem jest tamtejszy Central Park. Powstał w drugiej połowie XIX wieku. Dziś wielu nowojorczyków, jak i turystów z najróżniejszych zakątków globu, wybiera się tam by odpocząć w otoczeniu miejskiej zieleni. Zwłaszcza że terenu jest sporo, bo park rozpościera się na powierzchni ponad 300 hektarów.

Los Angeles może z kolei poszczycić się na przykład obserwatorium Griffitha. Otwarte w 1935 roku, jest jednym z najnowocześniejszych miejsc tego typu. Posiada doskonały sprzęt służący właśnie obserwowaniu nieba. Również z terenu obserwatorium, można podziewać zapierającą dech w piersiach panoramę Miasta Aniołów. Wszyscy miłośnicy sportu, a zwłaszcza NBA powinni być z kolei zachwyceni z wizytą w Staples Center, zwłaszcza jeśli uda nam się zdobyć wejściówkę na mecz. To właśnie tam swoje mecze rozgrywa jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii ligi – Los Angeles Lakers. Halę otwarto prawie 22 lata temu. Jest miejscem wydarzeń sportowych, ale też koncertów wielu gwiazd.

Wybierając się do Stanów, warto mieć przy sobie gotówkę. Kantor online pozwoli w kilka minut, wymienić potrzebną kwotę jeszcze przed wyjazdem. Wystarczy tylko wypełnić dane wysyłki (dom lub punkt odbioru, taki jak na przykład sklep Żabka) oraz opłacić wymianę przelewem przez Internet, by kurier dostarczył przesyłkę pod wskazany adres. W punkcie wymiany walut Tavex, posiadamy ponad 60 walut z całego świata, dostępnych od ręki.

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.