Największe atrakcje słynnych miast USA

podróż - porady, Stany Zjednoczone

Z pewnością Los Angeles, Chicago czy Nowy Jork, to dla wielu jedne z pierwszych nazw miast, jakie przyjdą na myśl w kontekście Stanów Zjednoczonych. Są to swoiste wizytówki tego ogromnego przecież kraju i miejsca, które odwiedzają rocznie miliony turystów.

Stolica stanu Illinois, bo właśnie nią jest Chicago, posiada naprawdę bardzo dużo miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Zwłaszcza jeśli jesteśmy w nim pierwszy raz. Do najważniejszych punktów na planie tego ponad 2-milionowego miasta, należą z pewnością Muzeum Historii Naturalnej oraz Reliance Building. Muzeum jest częścią kompleksu Museum Campus Chicago. Osią powstałego na początku minionego stulecia muzeum, są między innymi ekspozycje o charakterze antropologicznym i archeologicznym. Będzie to więc prawdziwa gratka dla tych, którzy fascynują się tą tematyką. Co do Reliance Building to jest to jeden z najwyższych drapaczy chmur w mieście. Oddano go do użytku już w końcówce XIX wieku. Później jednak jego znaczenie malało, aż do momentu, gdy w latach 70 myślano nawet o jego rozbiórce. Ostatecznie ł 16-kondygnacyjny budynek, nadal jest istotnym elementem miejskiego krajobrazu Chicago.

Jeśli chodzi o Nowy Jork, tutaj nie można przejść obojętnie choćby obok Statuy Wolności. Ogromna rzeźba góruje nad miastem od XIX wieku. Właśnie wtedy został podarowany Stanom Zjednoczonym przez Francję. Był to dowód uznania walki o niepodległość kraju. Statua jest wykonana w stylu określanym jako neoklasycyzm. Stała się jednym głównych motywów charakterystycznych dla całego kraju. Pojawia się na niezliczonej ilości amerykańskich gadżetów. Została też wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Równie charakterystycznym dla Nowego Jorku miejscem jest tamtejszy Central Park. Powstał w drugiej połowie XIX wieku. Dziś wielu nowojorczyków, jak i turystów z najróżniejszych zakątków globu, wybiera się tam by odpocząć w otoczeniu miejskiej zieleni. Zwłaszcza że terenu jest sporo, bo park rozpościera się na powierzchni ponad 300 hektarów.

Los Angeles może z kolei poszczycić się na przykład obserwatorium Griffitha. Otwarte w 1935 roku, jest jednym z najnowocześniejszych miejsc tego typu. Posiada doskonały sprzęt służący właśnie obserwowaniu nieba. Również z terenu obserwatorium, można podziewać zapierającą dech w piersiach panoramę Miasta Aniołów. Wszyscy miłośnicy sportu, a zwłaszcza NBA powinni być z kolei zachwyceni z wizytą w Staples Center, zwłaszcza jeśli uda nam się zdobyć wejściówkę na mecz. To właśnie tam swoje mecze rozgrywa jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii ligi – Los Angeles Lakers. Halę otwarto prawie 22 lata temu. Jest miejscem wydarzeń sportowych, ale też koncertów wielu gwiazd.

Wybierając się do Stanów, warto mieć przy sobie gotówkę. Kantor online pozwoli w kilka minut, wymienić potrzebną kwotę jeszcze przed wyjazdem. Wystarczy tylko wypełnić dane wysyłki (dom lub punkt odbioru, taki jak na przykład sklep Żabka) oraz opłacić wymianę przelewem przez Internet, by kurier dostarczył przesyłkę pod wskazany adres. W punkcie wymiany walut Tavex, posiadamy ponad 60 walut z całego świata, dostępnych od ręki.

Wyjeżdżasz do pracy za granicę? Sprawdź, dlaczego warto podróżować busem

Wyjeżdżasz do pracy za granicę? Sprawdź, dlaczego warto podróżować busem

W dzisiejszych czasach podróżowanie oraz zwiedzanie krajów Europy nie stanowi żadnego problemu, dlatego tak często decydujemy się na wyjazd do zachodnich państw. Motywacją są niezwykłe krajobrazy, tętniące życiem miasta, renomowane uczelnie lub źródło zarobku. Jednym z aspektów, który dotyczy się wszystkich podróżujących, jest wybór środka transportu. Większość osób decyduje się na podróżowanie busem organizowane przez profesjonalne firmy przewozowe. To doskonałe rozwiązanie, by bezpiecznie i na czas dotrzeć na miejsce. Żeby jednak tak było, powinniśmy postawić na sprawdzoną firmę. W dzisiejszym artykule podpowiemy jaki środek transportu wybrać i gdzie szukać sprawdzonych firm.

Spodenki rowerowe – jak wybrać odpowiednie?

Spodenki rowerowe – jak wybrać odpowiednie?

Odpowiednie przygotowanie do jeżdżenia na rowerze, stanowi podstawę. Jednym spośród koniecznych elementów wyposażenia, będą spodenki rowerowe. Odznaczają się one specjalnie zaprojektowanym fasonem, który znacznie poprawia komfort podczas jazdy. Jak wybrać odpowiednie spodenki na rower? Na to pytanie, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Jak wybrać buty dla dziecka w podróż?

Jak wybrać buty dla dziecka w podróż?

Uważnie wybierasz buty trekkingowe — sprawdzasz podeszwę, materiał, dopasowanie do stopy. A co bierzesz pod uwagę, wybierając buty dla dziecka w podróż? Sprawdź, jakim elementom warto się przyjrzeć.

Zawoja – atrakcje, które warto zobaczyć

Zawoja – atrakcje, które warto zobaczyć

Wyjazd w góry to doskonała okazja do tego, aby spędzić czas w zacisznym miejscu i móc odpocząć w pięknym otoczeniu natury. Jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych pozwalających bliżej poznać Beskid Żywiecki jest Zawoja. To największa, a zarazem najdłuższa wieś w Polsce (rozciąga się na około 18 km długości), która leży w bardzo malowniczym miejscu – u jej krańców wznosi się Babia Góra. Jakie atrakcje kryje Zawoja? Sprawdź nasz artykuł