Największe atrakcje słynnych miast USA

podróż - porady, Stany Zjednoczone

Z pewnością Los Angeles, Chicago czy Nowy Jork, to dla wielu jedne z pierwszych nazw miast, jakie przyjdą na myśl w kontekście Stanów Zjednoczonych. Są to swoiste wizytówki tego ogromnego przecież kraju i miejsca, które odwiedzają rocznie miliony turystów.

Stolica stanu Illinois, bo właśnie nią jest Chicago, posiada naprawdę bardzo dużo miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Zwłaszcza jeśli jesteśmy w nim pierwszy raz. Do najważniejszych punktów na planie tego ponad 2-milionowego miasta, należą z pewnością Muzeum Historii Naturalnej oraz Reliance Building. Muzeum jest częścią kompleksu Museum Campus Chicago. Osią powstałego na początku minionego stulecia muzeum, są między innymi ekspozycje o charakterze antropologicznym i archeologicznym. Będzie to więc prawdziwa gratka dla tych, którzy fascynują się tą tematyką. Co do Reliance Building to jest to jeden z najwyższych drapaczy chmur w mieście. Oddano go do użytku już w końcówce XIX wieku. Później jednak jego znaczenie malało, aż do momentu, gdy w latach 70 myślano nawet o jego rozbiórce. Ostatecznie ł 16-kondygnacyjny budynek, nadal jest istotnym elementem miejskiego krajobrazu Chicago.

Jeśli chodzi o Nowy Jork, tutaj nie można przejść obojętnie choćby obok Statuy Wolności. Ogromna rzeźba góruje nad miastem od XIX wieku. Właśnie wtedy został podarowany Stanom Zjednoczonym przez Francję. Był to dowód uznania walki o niepodległość kraju. Statua jest wykonana w stylu określanym jako neoklasycyzm. Stała się jednym głównych motywów charakterystycznych dla całego kraju. Pojawia się na niezliczonej ilości amerykańskich gadżetów. Została też wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Równie charakterystycznym dla Nowego Jorku miejscem jest tamtejszy Central Park. Powstał w drugiej połowie XIX wieku. Dziś wielu nowojorczyków, jak i turystów z najróżniejszych zakątków globu, wybiera się tam by odpocząć w otoczeniu miejskiej zieleni. Zwłaszcza że terenu jest sporo, bo park rozpościera się na powierzchni ponad 300 hektarów.

Los Angeles może z kolei poszczycić się na przykład obserwatorium Griffitha. Otwarte w 1935 roku, jest jednym z najnowocześniejszych miejsc tego typu. Posiada doskonały sprzęt służący właśnie obserwowaniu nieba. Również z terenu obserwatorium, można podziewać zapierającą dech w piersiach panoramę Miasta Aniołów. Wszyscy miłośnicy sportu, a zwłaszcza NBA powinni być z kolei zachwyceni z wizytą w Staples Center, zwłaszcza jeśli uda nam się zdobyć wejściówkę na mecz. To właśnie tam swoje mecze rozgrywa jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii ligi – Los Angeles Lakers. Halę otwarto prawie 22 lata temu. Jest miejscem wydarzeń sportowych, ale też koncertów wielu gwiazd.

Wybierając się do Stanów, warto mieć przy sobie gotówkę. Kantor online pozwoli w kilka minut, wymienić potrzebną kwotę jeszcze przed wyjazdem. Wystarczy tylko wypełnić dane wysyłki (dom lub punkt odbioru, taki jak na przykład sklep Żabka) oraz opłacić wymianę przelewem przez Internet, by kurier dostarczył przesyłkę pod wskazany adres. W punkcie wymiany walut Tavex, posiadamy ponad 60 walut z całego świata, dostępnych od ręki.

Rejsy wycieczkowe – pomysł na niezapomniane wakacje

Rejsy wycieczkowe – pomysł na niezapomniane wakacje

Pomysłów na spędzenie wakacji jest mnóstwo… Do tej grupy zaliczają się także rejsy wycieczkowe. Zwiedzanie różnych regionów świata z pokładu statku to niezapomniane przeżycie, łączące w sobie wiele aktywności: częste zmiany krajobrazów, bogactwo zwiedzanych miejsc, ciekawe atrakcje na pokładzie. Nic więc dziwnego, że z roku na rok rejsy statkiem cieszą się coraz większą popularnością. Na co zwrócić uwagę, wybierając się w swoją pierwszą wyprawę tego typu? Czego możesz się spodziewać? Jakie zalety wiążą się z rejsami?

Wyjazd do Norwegii – co ze sobą zabrać i jak się przygotować?

Wyjazd do Norwegii – co ze sobą zabrać i jak się przygotować?

Planujesz wyjazd do Norwegii i zastanawiasz się, w jaki sposób się do niego przygotować? To zasadne pytanie, zwłaszcza że kraj fiordów nie należy do Unii Europejskiej. Warto więc wiedzieć, co trzeba ze sobą zabrać i jak zorganizować swoją podróż. Oto najważniejsze informacje.

Przykra strona turystyki – jak sprowadzić zwłoki zmarłego turysty?

Przykra strona turystyki – jak sprowadzić zwłoki zmarłego turysty?

Jesteśmy świadkami coraz większego rozwoju turystyki. Jeździmy na wakacje my, rodzina, przyjaciele i znajomi. Podróże zagraniczne są coraz powszechniejsze i bezpieczniejsze. Mimo to czasami zdarza się najgorsze i wypoczywającego turystę spotyka na miejscu nie wymarzony wypoczynek, a niestety odpoczynek wieczny. Co robić w takiej sytuacji? Jak sprowadzić do Polski zwłoki bliskiego zmarłego za granicą?

5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Europie

5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Europie

Podróż po Europie jest nie tylko niezwykłą przygodą, ale również niepowtarzalną okazją do poznawania historii, obcowania ze sztuką, zwiedzania zabytków, napawania się pięknymi widokami. Różnorodność kulturowa sprawia, że każdy może wybrać miejsce idealnie pasujące do własnych upodobań. Wśród nich znajdziemy prawdziwe perełki przyciągające turystów z najdalszych zakątków świata. Poznajcie 5 najciekawszych miejsc w Europie, które warto zobaczyć.