Oman na wakacje – co warto zobaczyć?

Oman, podróż - porady, wczasy

Oman wakacje

Na mapie turystycznej nadal są miejsca zdecydowanie rzadziej odwiedzane, a naprawdę warte zobaczenia. Jednym z nich jest fascynujące państwo na Półwyspie Arabskim, czyli Oman – wprost idealne na spokojny wypoczynek i pełen atrakcji. Warto zatem dowiedzieć się, jakie propozycje mają biura podróży i w jakim kurorcie nocować.

Oman na wakacje rodzinne

To państwo należy uznać za ciekawą opcję poznania kultury arabskiej. W Omanie nie ma tłumu turystów i chmary natrętnych sprzedawców jak w Egipcie. Jest dość kameralnie i bezpiecznie, więc to świetna propozycja nawet na wyjazd rodzinny, tym bardziej że w doskonale przygotowanych hotelach nie brakuje placów zabaw, zjeżdżalni wodnych i brodzików dla najmłodszych.

Warto jednak pamiętać, że w okresie letnim w Omanie trudno byłoby wytrzymać ze względu na wyjątkowo wysokie temperatury. Dlatego korzystniejszym rozwiązaniem okazują się wakacje jesienno-zimowe, kiedy nadal jest bardzo ciepło i słonecznie, ale już bez nieznośnych upałów.
Oman

Muskat i Salalah – dwie perły Omanu

Stolica państwa, czyli Muskat zachwyca od pierwszego wejrzenia swoją malowniczą lokalizacją – z jednej strony piaszczyste plaże i ciepłe morze, a z drugiej wysokie góry. W samym mieście wzrok przyciągają stare forty, meczety, Pałac Al – Alam i tradycyjne targowiska, na których można kupić pamiątki. Trudno byłoby też narzekać na bazę noclegową, ponieważ obiekty hotelowe w orientalnym stylu okazują się perfekcyjnie przygotowane dla gości europejskich.

Oman

Muskat w ofercie last minute już od 4499 PLN!

Interesującym miejscem jest także Salalah z bogatą ofertą kompleksów hotelowych w opcji all inclusive i rozległymi plażami, nazywanymi Karaibami Orientu. Niedaleko znajdują się też plantacje kokosów i bananów, a w oddali widać urocze góry. Warto tam podjechać na wycieczkę, szczególnie że można upajać się widokiem gorących źródeł i wspaniałych jaskiń.

Wakacje w Salalah dostępne w Itace już od 5499 PLN!

Sporty wodne, nurkowanie i pustynne atrakcje

W Omanie nikt nie powinien narzekać na nudę. Panują tam idealne warunki nie tylko do plażowania, ale także nurkowania i uprawiania sportów wodnych. Można podziwiać wieloryby, delfiny i piękną rafę koralową. Trudno byłoby sobie też odmówić przyjemności wycieczki na bezkresne pustynie z oazami. W tym celu najlepiej wynająć mocny samochód z napędem na cztery

materiał zewnętrzny

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Wspólny rodzinny wyjazd z pociechami wspaniale prezentuje się na kartach powieści i zdjęciach. Nie zawsze rzeczywistość maluje się tak różowo. Aby do maksimum wpłynąć na to, na co można wpływać i do minimum ograniczyć stres, jaki daje się przewidzieć przygotowaliśmy kilka wskazówek dla podróżnych.

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Wycieczka objazdowa pozwala zwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie. W jej trakcie sporo czasu spędza się w ruchu, a hotel odwiedza się jedynie na czas noclegu i śniadania. Z tego względu na wycieczkę objazdową nie powinno się zabierać tych samych rzeczy co na wyjazd all inclusive. Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Co spakować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Noclegi Uniejów: Hotelowy azyl w sercu Polski

Noclegi Uniejów: Hotelowy azyl w sercu Polski

W magicznym sercu Polski, otoczonym malowniczymi krajobrazami, Uniejów kusi nie tylko swoją historyczną atmosferą, ale także wyjątkową ofertą noclegową. Poszukując idealnego miejsca do wypoczynku, nie można pominąć bogactwa opcji zakwaterowania, jakie oferuje to urokliwe miasto. W tym artykule zapraszamy do fascynującej podróży przez świat noclegów w Uniejowie.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo