Oman na wakacje – co warto zobaczyć?

Oman, podróż - porady, wczasy

Oman wakacje

Na mapie turystycznej nadal są miejsca zdecydowanie rzadziej odwiedzane, a naprawdę warte zobaczenia. Jednym z nich jest fascynujące państwo na Półwyspie Arabskim, czyli Oman – wprost idealne na spokojny wypoczynek i pełen atrakcji. Warto zatem dowiedzieć się, jakie propozycje mają biura podróży i w jakim kurorcie nocować.

Oman na wakacje rodzinne

To państwo należy uznać za ciekawą opcję poznania kultury arabskiej. W Omanie nie ma tłumu turystów i chmary natrętnych sprzedawców jak w Egipcie. Jest dość kameralnie i bezpiecznie, więc to świetna propozycja nawet na wyjazd rodzinny, tym bardziej że w doskonale przygotowanych hotelach nie brakuje placów zabaw, zjeżdżalni wodnych i brodzików dla najmłodszych.

Warto jednak pamiętać, że w okresie letnim w Omanie trudno byłoby wytrzymać ze względu na wyjątkowo wysokie temperatury. Dlatego korzystniejszym rozwiązaniem okazują się wakacje jesienno-zimowe, kiedy nadal jest bardzo ciepło i słonecznie, ale już bez nieznośnych upałów.
Oman

Muskat i Salalah – dwie perły Omanu

Stolica państwa, czyli Muskat zachwyca od pierwszego wejrzenia swoją malowniczą lokalizacją – z jednej strony piaszczyste plaże i ciepłe morze, a z drugiej wysokie góry. W samym mieście wzrok przyciągają stare forty, meczety, Pałac Al – Alam i tradycyjne targowiska, na których można kupić pamiątki. Trudno byłoby też narzekać na bazę noclegową, ponieważ obiekty hotelowe w orientalnym stylu okazują się perfekcyjnie przygotowane dla gości europejskich.

Oman

Muskat w ofercie last minute już od 4499 PLN!

Interesującym miejscem jest także Salalah z bogatą ofertą kompleksów hotelowych w opcji all inclusive i rozległymi plażami, nazywanymi Karaibami Orientu. Niedaleko znajdują się też plantacje kokosów i bananów, a w oddali widać urocze góry. Warto tam podjechać na wycieczkę, szczególnie że można upajać się widokiem gorących źródeł i wspaniałych jaskiń.

Wakacje w Salalah dostępne w Itace już od 5499 PLN!

Sporty wodne, nurkowanie i pustynne atrakcje

W Omanie nikt nie powinien narzekać na nudę. Panują tam idealne warunki nie tylko do plażowania, ale także nurkowania i uprawiania sportów wodnych. Można podziwiać wieloryby, delfiny i piękną rafę koralową. Trudno byłoby sobie też odmówić przyjemności wycieczki na bezkresne pustynie z oazami. W tym celu najlepiej wynająć mocny samochód z napędem na cztery

materiał zewnętrzny

Z wizytą w południowej Szwecji. Co warto zobaczyć w Skanii?

Z wizytą w południowej Szwecji. Co warto zobaczyć w Skanii?

Skania (szw. Skåne) to region w południowej Szwecji leżący nad Morzem Bałtyckim i cieśniną Sund. Dzięki atrakcyjnemu położeniu Skania jest chętnie odwiedzana przez turystów z Polski, którzy wybierają się do Skandynawii na weekendową lub kilkudniową wycieczkę. Największym miastem Skanii jest Malmö, choć to tylko jedna z wielu ciekawych lokalizacji – w tym regionie znajdują się aż trzydzieści trzy gminy! Jeśli planujesz zatrzymać się na południu Szwecji, koniecznie sprawdź, jakie miejsca warto odwiedzić.

Kulig w Zakopanem niezapomniana zimowa atrakcja

Kulig w Zakopanem niezapomniana zimowa atrakcja

Kulig Zakopane - znów poczuj się jak dziecko! Z pewnością każdy, gdy był mały, uwielbiał jeździć na kuligach. Teraz takie atrakcje są dalej dostępne, wystarczy wybrać się do Zakopanego i spędzić tam wyjątkowe chwile. Dowiedz się, jak wyglądają kuligi w Zakopanem i...

Wakacyjne podróże samochodem – jakie akcesoria warto zabrać ze sobą?

Wakacyjne podróże samochodem – jakie akcesoria warto zabrać ze sobą?

Podróżowanie samochodem lub kamperem to świetna sprawa, szczególnie w okresie letnich wakacji. Aby jednak wyjazd był udany, warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i gadżety samochodowe. Tylko kompletne wyposażenie pozwoli Ci odprężyć się podczas jazdy. Warto też dodać, że niektóre gadżety świetnie sprawdzają się w sytuacjach awaryjnych, np. przebitej opony. Poniżej znajdziesz listę najciekawszych akcesoriów do auta, które zawsze warto zabrać ze sobą.

Campingi we Włoszech – w które miejsca warto jechać?

Campingi we Włoszech – w które miejsca warto jechać?

Włochy to jedna z ulubionych destynacji wakacyjnych Polaków. Kochamy włoską kuchnię, język, zabytki, piękne plaże i ciepły, śródziemnomorski klimat. Nie inaczej jest z samymi Włochami! Według badań CBOS, Włosi są narodem najbardziej lubianym przez Polaków. Doceniamy ich otwartość i gościnność. Nic więc dziwnego, że campingi we Włoszech cieszą się coraz większą popularnością. W dzisiejszym artykule przedstawiamy trzy destynacje, które naszym zdaniem zdecydowanie są warte odwiedzenia. Zapraszamy!