Opinie o numizmatach – nasza recenzja produktów ze skarbnicanarodowa.pl

numizmaty grafika

Numizmaty możemy dziś kupować w wielu miejscach: od antykwariatów po aukcje internetowe. Jednak kolekcjonerzy, szczególnie początkujący, padają niekiedy ofiarą oszustwa. Dlatego medali i monet warto szukać przede wszystkim w ofercie renomowanych instytucji. Dziś przyjrzymy się propozycjom Skarbnicy Narodowej.

Numizmaty w pewnego źródła

Skarbnica Narodowa jest przede wszystkim dystrybutorem monet i medali okolicznościowych oraz przedstawicielem istniejącej od 25 lat Samlerhuset Group, jednej z największych międzynarodowych instytucji zajmujących się numizmatyką. Udostępnia swoim klientom własne serie numizmatów, ale jednocześnie działa jako oficjalny dystrybutor wielu renomowanych mennic z całego świata.

Instytucję tworzą pasjonaci, ponieważ inne prowadzone przez Skarbnicę Narodową projekty to magazyn numizmatyczny Monety i Historia, liczne wystawy oraz mecenat nad Gabinetem Monet i Medali w Muzeum Narodowym w Warszawie. Dlatego Skarbnica Narodowa zalicza się do wiarygodnych dystrybutorów, a oferowane przez nią egzemplarze posiadają certyfikat autentyczności.

Współczesne monety i medale kolekcjonerskie

Główny element oferty Skarbnicy Narodowej stanowią współczesne kolekcje polskiej numizmatyki oraz limitowane edycje z całego świata. Tematyka monet i medali w dużej mierze koncentruje się na historii Polski, sztuce i religii. Większość numizmatów wykonano ze złota i srebra z wykorzystaniem nowoczesnych technik menniczych. O wartości tych egzemplarzy niejednokrotnie świadczą bardzo niskie limitacje. W ofercie nie brakuje oficjalnych numizmatów najważniejszych imprez sportowych, w tym igrzysk olimpijskich i piłkarskich mundiali.

Numizmaty historyczne

W Skarbnicy Narodowej pojawiają się również monety historyczne. Aktualnie tę kategorię reprezentują między innymi srebrne reale sprzed ponad 200 lat, pochodzące z amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Inną ciekawą propozycję dla kolekcjonerów, w tym przypadku interesujących się rodzimą numizmatyką, stanowią oryginalne srebrne monety z II RP.

Opinie o ofercie Skarbnicy Narodowej

Oferta Skarbnicy Narodowej jest szeroka i zróżnicowana, dzięki czemu wymarzone egzemplarze znajdą tu kolekcjonerzy o różnych zainteresowaniach i specjalizacjach. Wartość propozycji Skarbnicy Narodowej potwierdzają opinie dotychczasowych klientów, z którymi można się zapoznać na stronie instytucji pod adresem: https://www.skarbnicanarodowa.pl/opinie.

...

Aktualnie posiadamy

+1000 ciekawostek o zwierzętach

  • +73 ciekawostki o psach,
  • +32 ciekawostki o koniach,
  • +31 ciekawostek o pingwinach,
  • +22 ciekawostki o tygrysach
  • i wiele innych zwierzaków...

Paczki wiedzy o zwierzętach strzałka