Oprawa nietypowych przedmiotów

pomysły, porady

oprawy

Dzięki ogromnemu wyborowi ramek do obrazów, do których my jako klienci, mam powszechny dostęp, bez trudu możemy oprawić nasze ukochane obrazy i ulubione grafiki.

Jednak w obecnych czasach oprawa obrazów nie ogranicza się jedynie do standardowego, znanego nam od lat oprawiania zdjęć, grafik czy plakatów. Coraz bardziej modna staje się oprawa 3D. Zaczyna ona zyskiwać coraz szersze grono zwolenników. To nowoczesny i bardzo oryginalny sposób na oprawę naszych pamiątek i bibelotów. W oprawie 3D możemy wykorzystać niemal wszystko, co ma dla nas jakąkolwiek wartość sentymentalną.

Dlaczego warto zainteresować się przestrzenną oprawą 3D?

Oprawa przestrzenna daje nam fantastyczną możliwość ujęcia w ramę nietypowych przedmiotów. Co możemy oprawić? Nietypowym przedmiotem, który mamy możliwość oprawić, może być maska wenecka lub koszulka z pamiątkowymi napisami, muszla przywieziona z wakacji, albo inny przedmiot czy bibelot, który ma dla nas wartość.

Do oprawy nadają się nie tylko małe nietypowe przedmioty, ale także i te większe. Odpowiednio zaprojektowana rama dobrze zabezpieczy oprawiony przedmiot. W dobrze wykonanej oprawie 3D przedmioty są dobrze zabezpieczone przed zniszczeniem oraz kurzeniem się.  Jeśli zostanie właściwie dobrana oprawa 3D, to uwydatni także design oprawionego nietypowego przedmiotu. Sprawi, że zostaną należycie uwypuklone zalety danego przedmiotu i będzie on idealną, a także bardzo oryginalną ozdobą danego wnętrza.  Przedmiot oprawiony w taki sposób, możemy umieścić, gdzie tylko chcemy. Jeśli oprawimy je w ramę odporna na wilgoć i wodę, można umieścić go w miejscu takim jak kuchnia oraz łazienka.

Oprawa 3D – jak to wygląda w praktyce?

Podmioty zajmujące się oprawa nietypowych przedmiotów oferują swoim klientom oprawy 3D w następujące formie:

  • Oprawa 3D wisząca
  • Oprawa 3D stojąca
  • Oprawy 3D w całości wykonane ze szkła
  • Oprawy 3 d z innych surowców niż szkło

Oprawę 3D można wykorzystać zarówno do niewielkiego wnętrza, jak i do wnętrz publicznych takich jak galerie sztuki czy muzea. W domowych warunkach warto sięgać po oprawę 3D, szczególnie wtedy, gdy posiadamy bardzo wiele ciekawych przedmiotów, które chcielibyśmy zabezpieczyć, a także uwydatnić ich piękny kolor, kształt czy zdobienie. Dla osób dbających o piękny wystrój oprawa 3D jest wprost idealną usługą. Daje nieograniczone możliwości oprawy. Dla osób kochających designerskie eksperymenty to wprost wymarzony sposób do eksperymentowania. Oprawę 3D ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Inspirując się oprawą 3D, oprawimy dosłownie wszystko, co tylko nam się zamarzy.