ostróda grafika

Ostróda – Co warto zobaczyć i gdzie się zatrzymać? Pomysł na udany weekend w Ostródzie

Nie ma nic lepszego po całym tygodniu wytężonej pracy niż rodzinny wypad na weekend w jakieś spokojne, relaksacyjne i co najważniejsze sprzyjające wypoczynkowi miejsce. A czy jest na mapie polski lepszy region na takie weekendowe odpoczywanie niż mazury i znajdująca się w nim Ostróda?

Ostróda atrakcje turystyczne

Jak się jednak okazuje, Ostróda dla wielu jest miastem zupełnie nieodkrytym i nie są oni w stanie na szybko zaplanować weekendowego pobytu. Ani pod względem miejsca, w którym się zatrzymają, ani tym bardziej miejsc, które warto by odwiedzić i zobaczyć. Jak to więc przedstawia się w szczegółach?
Gdy planuje się wypad i sprawdza, jakie może zaproponować Ostróda atrakcje na weekend, z całą pewnością wymienić wśród nich na pierwszym miejscu należy Gotycki Zamek Krzyżacki, który zalicza się do największych zabytków tego miasta. Jego budowa rozpoczęła się w 1349 r. lecz w wyniku najazdu litewskiego księcia Kiejstuta został on praktycznie doszczętnie zniszczony i dopiero późniejsza odbudowa jest wynikiem jego dzisiejszego wyglądu. Warto zauważyć, że jednym z gości, który mieszkał w zamku, był nie kto inny jak sam Napoleon Bonaparte.
Inną niezwykle ciekawą atrakcją Ostródy jest żegluga ostródzko-elbląska, dzięki której możliwe jest zrealizowanie rejsu turystycznego statkiem wycieczkowym. Warto tu zauważyć, że miejscem rejsu jest kanał elbląski, który jest unikatowym na skalę światową obiektem.
Oprócz tego podczas pobytu w Ostródzie nie sposób nie odwiedzić znajdującego się nad brzegiem Jeziora Drwęckiego parku Collisa. Posiadający blisko 3,5 ha powierzchni park, to rewelacyjne miejsce dające możliwość nie tylko rekreacyjnych spacerów, lecz posiadającego również takie atrakcje jak ścieżki zdrowia, pole do mini golfa, czy też siłownię plenerową i skałki wspinaczkowe.

Gdzie się zatrzymać w Ostródzie?

Planowania wypoczynku weekendowego nie można jednak opierać tylko i wyłącznie na tym, jakie atrakcje zapewnią nam rozrywkę i dobrą zabawę. Równie ważne co one, jest miejsce naszego pobytu. Z całą pewnością jedną z lepszych propozycji będzie Hotel Domu Polonii w Ostródzie.
Jest to hotel oferujące przede wszystkim wygodne, ciche i spokojne miejsce, który zlokalizowany jest w przepięknym i niezwykle atrakcyjnym turystycznie rejonie Ostródy, czyli w samym centrum miasta. Jego ogromnym atutem jest również to, że zapewnia on gościom bardzo bliską odległość do największych atrakcji miasta, a także licznych szlaków turystycznych i rekreacyjnych. Powoduje to, że pobyt w Ostródzie będzie nie tylko bardzo atrakcyjny, lecz przede wszystkim po prostu wygodny.

...

Aktualnie posiadamy

+1000 ciekawostek o zwierzętach

  • +73 ciekawostki o psach,
  • +32 ciekawostki o koniach,
  • +31 ciekawostek o pingwinach,
  • +22 ciekawostki o tygrysach
  • i wiele innych zwierzaków...

Paczki wiedzy o zwierzętach strzałka

Wszystkie kraje świata


Zwierzęta światazwierzęta


Anatomia
paczka wiedzy