Self Storage – gdy brakuje miejsca na sprzęt turystyczny

Co możemy zrobić z dużą ilością sprzętu turystycznego?
Możemy:
– przenieść nasz cały, cenny sprzęt do zawilgoconej piwnicy,
– sprzedać lub pożyczyć sprzęt znajomym,
– kupić większe mieszkanie, przestronny dom,
– skorzystać z nowoczesnego schowka – self storage.
W piwnicy nie tylko wilgoć może być problemem. Czasem strach przed kradzieżą pozostawić w niej słoik z ogórkami, a co dopiero sprzęt warty dużo pieniędzy. Trudno się będzie również pozbyć nieprzyjemnego zapachu stęchlizny.
Próba sprzedaży kosztować nas będzie wiele czasu i straconych pieniędzy. Jest to ciekawa opcja tylko wtedy, gdy nie do końca jesteśmy zadowoleni z wybranych produktów i chcemy w następnym sezonie przetestować coś nowego. Natomiast pożyczony sprzęt rozwiąże problem tylko na pewien czas. Gdy przestanie być potrzebny szybko do nas wróci.
Na zakup większego mieszkania lub domu niestety też nie każdy może sobie pozwolić. Nie tak łatwo trafić szóstkę w Dużego Lotka.
Na szczęście coraz więcej osób w Polsce ma możliwość skorzystania z czwartej opcji – self storage. Jest to mało znane rozwiązanie w naszym kraju, dlatego przyjrzyjmy mu się bliżej.
Czym jest self storage?
Self storage jest to nowoczesny schowek, w którym możemy przechować najróżniejsze rzeczy, zajmujące miejsce w domu. Są one samoobsługowe, mamy do nich dostęp 24/h na dobę 7 dni w tygodniu. Bardzo fajną opcją jest możliwość wyboru wielkości skrytki (od 0,5 m² do nawet 30 m²). Dzięki temu możemy dobrać powierzchnię idealnie pod nasze zapotrzebowanie. Nie warto przepłacać. Zawsze, gdy zacznie brakować miejsca, można wynająć drugi schowek.
Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w self storage?
Jak już wyżej wspomniałem skrytki są samoobsługowe, jest do nich bardzo łatwy dostęp, ale tylko będąc osobą do tego upoważnioną. Aby dostać się na teren magazynu z naszą skrytką, musimy wpisać specjalny kod dostępu. Schowek zamknięty jest naszą własną kłódką, co daje gwarancję, że żadna osoba postronna się do naszych rzeczy nie dostanie. Dodatkowo nasze przedmioty są chronione alarmem i monitoringiem. Posiadają również najwyższej jakości zabezpieczenia przeciwpożarowe. Mamy również gwarancję, że na magazynach, gdzie znajdują się skrytki, cały czas panować będzie odpowiednia temperatura.
Gdzie znajdują się magazyny self storage?
Najpopularniejsza w Polsce firma self storage – Less Mess, ma swoje magazyny w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Wrocławiu. Ich dokładne adresy znajdziecie na stronie www.lessmess.storage. Z każdym rokiem ilość miejsc do przechowywania rzeczy wzrasta.
Co można, a czego nie można przechowywać w self storage?
W self storage możemy umieścić sprzęt elektroniczny, meble, dokumenty, zabawki, książki, pamiątki itp. Nie można natomiast umieszczać niebezpiecznych substancji chemicznych i radioaktywnych, broni, narkotyków, produktów szybko psujących się czy żywych istot.
Ile kosztuje self storage?
Cena jest różna w zależności od lokalizacji magazynów. Korzystając z przechowalni firmy Less Mess ceny zaczynają się już od 15 zł za tydzień. Dla nowych klientów są często promocje.
Jaki jest minimalny i maksymalny czas wynajmu self storage?
Osoby nie do końca przekonane do tego typu nowoczesnej przechowalni mogą przetestować, jak to wygląda w praktyce, wynajmując powierzchnię tylko na tydzień. Nie ma ustalonego maksymalnego czasu. Jeżeli opłaty są dokonywane w terminie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynajmować skrytkę przez następnych 100 lat.
Podsumowując, self storage jest bardzo ciekawą opcja pozwalającą odzyskać dużo przestrzeni w mieszkaniu lub biurze. Nie tylko sprzęt turystyczny może być problemem. Rozejrzyj się dookoła po pokoju. Ile przedmiotów tylko zbiera kurz. Ile rzeczy zajmuje nasze półki tylko dlatego, że szkoda nam je wyrzucić… może kiedyś się przyda. Nowoczesne schowki raz na zawsze rozwiążą ten problem.
materiał zewnętrzny
Najgroźniejsze zwierzęta w Polsce
Choć Polska nie kojarzy się z dziką naturą rodem z Amazonii czy Afryki Subsaharyjskiej, nasze łąki, lasy i góry skrywają więcej niebezpieczeństw, niż mogłoby się wydawać. Nie chodzi tu o dramatyzowanie — ale o trzeźwe spojrzenie na zjawiska, które zbyt często są bagatelizowane. Jako ktoś, kto od lat obserwuje przyrodę i rozmawia z biologami terenowymi, ratownikami górskimi i leśnikami, widzę wyraźnie, że największe zagrożenie nie zawsze ma pazury i kły. Czasem wystarczy jedno ukłucie, ugryzienie lub… chwila nieuwagi.
10 ciekawostek o sportach w Botswanie
Zbiór informacji i ciekawostek o sportach w Botswanie (popularne sporty, drużyny, największe sukcesy itd.). Choć piłka nożna cieszy się dużą popularnością, to lekkoatletyka przynosi Botswanie największe sukcesy na arenie międzynarodowej.
19 ciekawostek o społeczeństwie Sudanu
Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Sudanu (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).
17 ciekawostek o pracy w Holandii
Zbiór informacji i ciekawostek o pracy w Holandii (zarobki, czas pracy, wiek emerytalny itd.). Holandia stosuje progresywny system podatkowy, gdzie stawki wynoszą od 9,5% do 49,5% w zależności od dochodu.
25 ciekawostek o historii Peru
Zbiór informacji i ciekawostek o historii Peru (uzyskanie niepodległości, najważniejsze bitwy i wydarzenia). Na terenach dzisiejszego Peru istniały jedne z najstarszych cywilizacji w obu Amerykach.
19 ciekawostek o zwyczajach we Włoszech
Zbiór informacji i ciekawostek o zwyczajach we Włoszech. Cappuccino pije się we Włoszech tylko rano, najlepiej do godziny 11:00.