Skuteczna nauka angielskiego – zagraniczne warsztaty językowe

artykuły, język angielski, nauka, Wielka Brytania

zagraniczne warsztaty językowe

Znajomość języka obcego jest obecnie jednym z licznych wymogów, jakie stawia przed nami codzienność. Praca, podróże, często nawet nasze hobby, opierają się na, choćby podstawowym, rozumieniu obcojęzycznych komunikatów. Przez rozwój usług transportowych i “zmniejszenie” świata mamy również więcej okazji do interakcji w innym, niż polski, języku, nawet na rodzimym podwórku. Dodatkową zachętą do uczenia się jest szeroki wybór treści, które zapewnia nam internet.

Jak właściwie zacząć naukę języka obcego?

Prawdopodobnie w ciągu życia od wielu ludzi padło w Twoją stronę stwierdzenie, że “nie mają talentu do języków” albo że “uczenie się nowych słówek nie przychodziło im łatwo”. Najlepszym dowodem na to, że każdy z nas ma jakiś językowy potencjał jest to, że to powiedzieli! Naukę można rozpocząć na różne sposoby: poszukać w internecie kanałów, zajmujących się nauczaniem, słuchać podcastów, zaopatrzyć się w pakiet kursu językowego, znaleźć dla siebie dobrą szkołę czy zainwestować w prywatne korepetycje. Wszystko zależy od tego, jaka forma najlepiej spełni swoje zadanie.

A może by tak… Wyjazd językowy?

Szczególnie popularne obecnie są zagraniczne wycieczki szkolne dla młodzieży. Oczywistą zaletą tego typu metody edukacji jest poszerzanie zasobu słownictwa, ćwiczenie mowy w realnych sytuacjach oraz naturalne zanurzenie się w języku. Niejeden rodzic może dojść do wniosku, że w podobnej cenie mógłby kupić kurs w Polsce, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Warto jednak pomyśleć o innych, oczywistych korzyściach, płynących z takiego akurat rozwiązania.

Próba sił

Dla większości młodych podróżnych tego typu przygoda może być pierwszą, którą odbywają bez rodziców. To z kolei oznacza, że należy mądrze gospodarować swoimi finansami. Trzeba mieć również z tyłu głowy, że nieobecność rodziców oznacza, iż samemu należy zatroszczyć się o swoje podstawowe potrzeby – zorganizować sobie prowiant i napoje, poprosić o środki czystości czy pilnować czasu wstawania.

Zanurzenie w języku obcym

Częstą praktyką w trakcie językowych wyjazdów zagranicznych, szczególnie tych dla młodszych uczestników, jest organizowanie miejsc noclegowych w domach brytyjskich rodzin. Dzięki temu dzieci uczą się metodą immersji – zanurzenia w języku. Nie mogą wręcz uciec przed posługiwaniem się nim, zarówno biernie, jak i aktywnie. Wybór doświadczonych i cierpliwych rodzin zmniejsza również u uczniów lęk przed mówieniem i pomaga w pokonaniu bariery językowej. Dodatkowo nie można zapominać o głównym celu wyjazdu – odbyciu warsztatu językowego, który również znacząco podbudowuje poczucie kompetencji językowej u uczestników.

Obcowanie z kulturą

Kiedy znajdujemy się w miejscu, o którym dotychczas tylko słyszeliśmy, jego atmosfera i kultura stają się dla nas namacalne. Mamy możliwość obejrzenia, dotknięcia, poczucia klimatu na żywo. To, co widzieliśmy tylko w podręcznikach i filmach staje się dla nas naturalną częścią krajobrazu. Dodatkową korzyścią dla zwiedzających jest fakt, iż w niektórych krajach europejskich duża część narodowych atrakcji turystycznych jest dostępna do zwiedzania za darmo, czego dobrym przykładem jest Wielka Brytania.

Zanim więc dojdziesz do jednoznacznych wniosków, warto rozeznać się w propozycjach. Uczenie się języka w ramach zagranicznej wycieczki szkolnej, połączonej dodatkowo z warsztatem językowym, będzie niezapomnianym przeżyciem. Zaangażuje wszystkie umiejętności, zapewni najbezpieczniejsze warunki do wychodzenia ze swojej “strefy komfortu” i sprawi, że posługiwanie się językiem obcym stanie się mniej przerażające.

Przykłady wyjazdów zagranicznych, podczas których są organizowane warsztaty językowe znajdziesz na wycieczkiszkolne.atas.pl

Poznaj Amerykę Łacińską: trendy turystyczne i niesamowite podróże

Poznaj Amerykę Łacińską: trendy turystyczne i niesamowite podróże

Ameryka Łacińska to kontynent bogaty w kulturę, cuda natury i gościnność. Ten zakątek świata przyciąga miliony turystów swoją niepowtarzalną atmosferą i różnorodnością wrażeń. Trendy turystyczne przychodzą i odchodzą. Ameryka Łacińska to wyjątkowo zróżnicowany region, łączący wszystkie możliwe rodzaje turystyki, od podróży wypoczynkowych po wyjazdy badawcze do odległych regionów.

Najważniejsze informacje na temat pierwszej miesiączki

Najważniejsze informacje na temat pierwszej miesiączki

Pierwsza miesiączka to wielkie wydarzenie dla dziewczynki, która wchodzi w okres dorastania. To moment, kiedy staje się kobietą, a jej ciało przygotowuje się do nowej roli. Pierwsza menstruacja może przerazić, jednak wystarczy świadomie i spokojnie podejść do tematu, aby tego uniknąć. Czym charakteryzuje się pierwsza miesiączka? W jakim wieku się ona pojawia? Sprawdź poniżej!

Jak się przygotować na powrót do szkoły?

Jak się przygotować na powrót do szkoły?

Początek roku szkolnego to czas intensywnych zmian i wyzwań zarówno dla uczniów, rodziców, jak i nauczycieli. Sprawdź, o czym należy pamiętać przygotowując się na powrót do szkoły.

Sprawdź, jak technologia zrewolucjonizowała edukację

Sprawdź, jak technologia zrewolucjonizowała edukację

Technologia wpływa na każdą sferę naszego życia, a edukacja nie jest wyjątkiem. Od tablic interaktywnych, przez e-podręczniki, aż do kompleksowych platform edukacyjnych – technologia zmieniła sposób, w jaki uczymy się i nauczamy. Jednym z pionierów w zakresie innowacyjnej edukacji jest Vistula University. Dzięki inwestycjom w najnowocześniejsze technologie i przemyślane strategie, uczelnia ta zrewolucjonizowała koncepcję edukacji na odległość.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo