Skuteczna nauka angielskiego – zagraniczne warsztaty językowe

artykuły, język angielski, nauka, Wielka Brytania

zagraniczne warsztaty językowe

Znajomość języka obcego jest obecnie jednym z licznych wymogów, jakie stawia przed nami codzienność. Praca, podróże, często nawet nasze hobby, opierają się na, choćby podstawowym, rozumieniu obcojęzycznych komunikatów. Przez rozwój usług transportowych i “zmniejszenie” świata mamy również więcej okazji do interakcji w innym, niż polski, języku, nawet na rodzimym podwórku. Dodatkową zachętą do uczenia się jest szeroki wybór treści, które zapewnia nam internet.

Jak właściwie zacząć naukę języka obcego?

Prawdopodobnie w ciągu życia od wielu ludzi padło w Twoją stronę stwierdzenie, że “nie mają talentu do języków” albo że “uczenie się nowych słówek nie przychodziło im łatwo”. Najlepszym dowodem na to, że każdy z nas ma jakiś językowy potencjał jest to, że to powiedzieli! Naukę można rozpocząć na różne sposoby: poszukać w internecie kanałów, zajmujących się nauczaniem, słuchać podcastów, zaopatrzyć się w pakiet kursu językowego, znaleźć dla siebie dobrą szkołę czy zainwestować w prywatne korepetycje. Wszystko zależy od tego, jaka forma najlepiej spełni swoje zadanie.

A może by tak… Wyjazd językowy?

Szczególnie popularne obecnie są zagraniczne wycieczki szkolne dla młodzieży. Oczywistą zaletą tego typu metody edukacji jest poszerzanie zasobu słownictwa, ćwiczenie mowy w realnych sytuacjach oraz naturalne zanurzenie się w języku. Niejeden rodzic może dojść do wniosku, że w podobnej cenie mógłby kupić kurs w Polsce, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Warto jednak pomyśleć o innych, oczywistych korzyściach, płynących z takiego akurat rozwiązania.

Próba sił

Dla większości młodych podróżnych tego typu przygoda może być pierwszą, którą odbywają bez rodziców. To z kolei oznacza, że należy mądrze gospodarować swoimi finansami. Trzeba mieć również z tyłu głowy, że nieobecność rodziców oznacza, iż samemu należy zatroszczyć się o swoje podstawowe potrzeby – zorganizować sobie prowiant i napoje, poprosić o środki czystości czy pilnować czasu wstawania.

Zanurzenie w języku obcym

Częstą praktyką w trakcie językowych wyjazdów zagranicznych, szczególnie tych dla młodszych uczestników, jest organizowanie miejsc noclegowych w domach brytyjskich rodzin. Dzięki temu dzieci uczą się metodą immersji – zanurzenia w języku. Nie mogą wręcz uciec przed posługiwaniem się nim, zarówno biernie, jak i aktywnie. Wybór doświadczonych i cierpliwych rodzin zmniejsza również u uczniów lęk przed mówieniem i pomaga w pokonaniu bariery językowej. Dodatkowo nie można zapominać o głównym celu wyjazdu – odbyciu warsztatu językowego, który również znacząco podbudowuje poczucie kompetencji językowej u uczestników.

Obcowanie z kulturą

Kiedy znajdujemy się w miejscu, o którym dotychczas tylko słyszeliśmy, jego atmosfera i kultura stają się dla nas namacalne. Mamy możliwość obejrzenia, dotknięcia, poczucia klimatu na żywo. To, co widzieliśmy tylko w podręcznikach i filmach staje się dla nas naturalną częścią krajobrazu. Dodatkową korzyścią dla zwiedzających jest fakt, iż w niektórych krajach europejskich duża część narodowych atrakcji turystycznych jest dostępna do zwiedzania za darmo, czego dobrym przykładem jest Wielka Brytania.

Zanim więc dojdziesz do jednoznacznych wniosków, warto rozeznać się w propozycjach. Uczenie się języka w ramach zagranicznej wycieczki szkolnej, połączonej dodatkowo z warsztatem językowym, będzie niezapomnianym przeżyciem. Zaangażuje wszystkie umiejętności, zapewni najbezpieczniejsze warunki do wychodzenia ze swojej “strefy komfortu” i sprawi, że posługiwanie się językiem obcym stanie się mniej przerażające.

Przykłady wyjazdów zagranicznych, podczas których są organizowane warsztaty językowe znajdziesz na wycieczkiszkolne.atas.pl

Glasgow ciekawostki

Glasgow ciekawostki

Glasgow to największe miasto Szkocji (czwarte największe miasto w Wielkiej Brytanii). Znajduje się nad rzeką Clyde. W Glasgow jest trzeci najstarszy system metra na świecie. Pierwsza linia otwarta została w 1896 roku.

Leeds ciekawostki

Leeds ciekawostki

W Leeds znajduje się jeden z największych parków miejskich w Europie (Park Roundhay). Zajmuje powierzchnię ponad 280 hektarów. W 1812 roku w Leeds powstała pierwsza parowa lokomotywa. W 1984 roku w Leeds znaleziono kości prehistorycznego hipopotama…

Birmingham ciekawostki

Birmingham ciekawostki

Birmingham to drugie co do wielkości miasto w Wielkiej Brytanii, znajdujące się w hrabstwie West Midlands. Pierwsze ślady bytności człowieka na obszarze Birmingham datuje się na około 8 000 rok p.n.e.

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem

Jadąc na urlop z dziećmi nie sposób nie odczuć, że potrzebują one dużo atrakcji i w możliwie jak najszerszym wyborze. Czasem potrafią spędzić cały dzień w jednym miejscu, a czasem ciągle chcą próbować czegoś nowego. To naturalne i normalne, ale wybierając się na wczasy warto wybrać takie miejsce, w którym faktycznie oferta rozrywek jest szeroka. Zakopane.