Szybki urlop – weekend nad jeziorem

hotele, jeziora, podróż - porady

kąpiel w jeziorze

Wielu z nas, przemęczonych codziennymi obowiązkami, nawet nie zatrzymuje się na kilka chwil, by pomyśleć o sobie i swoich potrzebach.

A warto pamiętać, że regeneracja jest wpisana w każdą pracę i pozwala nam wykonywać nasze obowiązki lepiej i z większym zadowoleniem. Dlatego też w tygodniu mamy te dwa dni wolnego zwane weekendem i warto od czasu do czasu wykorzystać go jak najlepiej. Czasem w tym celu warto wyrwać się z naszej codzienności…

Spontaniczny wyjazd

Dopiero gdy jesteśmy dorośli doceniamy wszystkie niuanse dzieciństwa i fakt, że było w nim wiele spontaniczności. I tę energię trzeba także zawrzeć w naszym dorosłym życiu. Spontaniczny wyjazd w góry czy nad jezioro może przynieść wiele nieoczekiwanych efektów – przede wszystkim dać nam szansę na prawdziwy relaks, odcięcie się od negatywnych myśli i problemów oraz stworzyć okazje do pracy nad naszym związkiem z samymi sobą lub naszymi bliskimi.

Weekend nad jeziorem

Jeśli nie wiesz, gdzie wybrać się na krótki urlop, niedocenianym kierunkiem podróży może okazać się Kraina 100 Jezior. Kontakt z naturą, wodą i ciszą to wszystko to, co pozwoli ci przywrócić balans w życiu i cieszyć się z wolnego czasu w pełni. Nad jeziorem możemy cieszyć się z wielu atrakcji, zarówno tych skupiających się na aktywności fizycznej, jak i tych w pełni relaksujących. Każdy znajdzie coś dla siebie!

nad jeziorem

Źródło: Hotel Olandia

Polskie jeziora to przede wszystkim spokój i zapierające dech w piersi widoki. Nad wodą możemy pływać, wynająć kajak, rower wodny, łódkę a nawet żaglówkę. Możemy odkrywać sekrety wodnych ekosystemów i naprawdę spędzić czas na świeżym powietrzu. Wreszcie, mamy okazję taką jak nigdy, by odpocząć od tłumów, hałasu i świateł, by obserwować piękne zachody słońca i cieszyć się z kąpieli wodnych i słonecznych, odpoczywając nad hotelową plażą. Krótki urlop nad jeziorem może być idealną okazją do odpoczynku i poczucia się znowu jak na wakacjach u dziadków na wsi. Tyle, że do dyspozycji mamy także hotelowy basen.

Hotelowe atrakcje

Wybór hotelu na dwie noce może okazać się naprawdę udanym pomysłem. Coraz więcej z nas uwielbia taką formę wypoczynku. W hotelu mamy dostęp do hotelowej restauracji, możemy skorzystać z licznych zabiegów upiększających i relaksujących dla naszego ciała (masaże, maseczki, sauna), a także korzystać z innych atrakcji hotelowych, takich jak pokój gier, basen czy jazda konną, itp. Dzięki temu, nasz weekend będzie wypełniony aktywnościami po brzegi! A jeśli lubimy leniuchować, możemy zaszyć się w naszym, hotelowym pokoju i korzystać z całodobowej obsługi.