Urlop z dziećmi w Olecku – nie musi być nudno!

dzieci, porady, wczasy

dziecko na plaży

Olecko to malowniczo położone miasto, znajdujące się tuż nad jeziorem Oleckim Wielkim. To wspaniałe miejsce, gdzie rodziny z dziećmi mogą aktywnie spędzić wolny czas. Nie masz pomysłu na urlop? Warto wybrać się właśnie tam – do Olecka, gdzie nie brakuje atrakcji dla najmłodszych podróżników.

Plażowanie nad jeziorem Oleckim Wielkim

Letni urlop to idealny czas na rodzinne wypady nad wodę. Jednym z ciekawszych miejsc na plażowanie jest jezioro Oleckie Wielkie w Olecku. Rodziny chętnie spędzają tam wolny czas, bawiąc się na piasku, kąpiąc w czystej wodzie i korzystając z atrakcji wodnych, np. kajaków i rowerów wodnych.
Warto udać się na molo powstałe nad jeziorem ok. 1930 r. Na jego końcu mieści się biała wieża – prawdziwy symbol miasta. Plaża ze strzeżonym kąpieliskiem znajduje się tuż obok molo. Latem odbywa się tam mnóstwo imprez sportowych i wydarzeń kulturalnych. Ciekawe atrakcje dla dzieci w Olecku znajdziesz między innymi tutaj: https://straz.olecko.pl/atrakcje-dla-dzieci-w-olecku/.

atrakcje dla dzieci w Olecku

„Wiewiórcza ścieżka” – trochę sportu, trochę nauki

Wokół jeziora znajduje się tzw. Wiewiórcza ścieżka. To trasa wytyczona wzdłuż jego linii brzegowej. Wzdłuż trasy poruszają się najbardziej aktywni – biegacze, spacerowicze i rowerzyści. Pokonując trasę z dziećmi, można podziwiać mnóstwo chronionych gatunków roślin i ptaków (np. łyski).
„Wiewiórcza ścieżka” liczy ok. 13 km. To świetny dystans na rodzinną wyprawę rowerową lub spacer wśród pięknej przyrody. Warto co jakiś czas zrobić przystanek. Na trasie rozstawione są tablice informacyjne dotyczące niektórych roślin i zwierząt.

Kto wejdzie wyżej? Ścianka wspinaczkowa w Olecku

Plac zabaw to miejsce doskonale znane najmłodszym. Większość miast ma ich naprawdę sporo. Nie w każdym jest jednak ścianka wspinaczkowa. Właśnie taka znajduje się w Olecku, a dokładnie w Hali widowiskowo-sportowej. To świetne miejsce dla najbardziej aktywnych dzieci, które lubią wyzwania.
Wchodzenie po drzewach bywa niebezpieczne. Jednak wspinanie się po specjalnych ściankach z asekuracją doświadczonych instruktorów to już zupełnie inna bajka. Ze ścianek mogą korzystać dzieci zarówno bez doświadczenia, jak i po pierwszych wspinaczkach.

Stara lokomotywa i atrakcje w okolicy miasta

Wielbiciele pociągów ucieszą się na wieść o tym, że przy oleckim dworcu kolejowym znajduje się stara lokomotywa. Pochodzi z 1961 roku – ofiarował ją miastu Zdzisław Bereśniewicz, miłośnik historii oleckiej. Co prawda lokomotywa już nie jeździ, ale wciąż można podziwiać jej piękno.
Rodzinny urlop w Olecku warto przedłużyć o rajd po okolicznych atrakcjach. W miejscowości Możne położonej ok. 5 km od Olecka znajduje się Ranczo Arabians. Odbywają się tam festyny w siodle i można wziąć udział w lekcjach jazdy konnej. Konno można też pojeździć w położonej ok. 15 km od Olecka miejscowości Giże. Między jeziorem Zajdy a Dudeckim mieści się Siedlisko Cztery Żywioły. Słynne jest m.in. z tego, że lądują tam… samoloty.

Artykuł sponsorowany

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Letnie dni to czas radości, słońca i beztroskich przygód na świeżym powietrzu. Aby zapewnić naszym maluchom odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi i dodatkowo podkreślić ich styl, warto postawić na niezwykle praktyczny i modny dodatek — kapelusz chłopięcy. W tym artykule odkryjemy, dlaczego kapelusz dla chłopca to must-have każdego małego gentlemana na lato, jakie są najmodniejsze warianty tego dodatku oraz jak nosić go z klasą i swobodą, dzięki poradom dla stylowych mam.

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Multicooker to idealne urządzenie właściwie dla każdego – sprawdza się w małych i większych kuchniach. W mniejszych pomieszczeniach nie zabiera miejsca, zastępując kilka urządzeń, niezbędnych w kuchni. Wyposażony w intuicyjny wyświetlacz multicooker wprowadzi Cię w świat kuchni, jakiego jeszcze nie znasz.