Urlop z dziećmi w Olecku – nie musi być nudno!

sie 29, 2023 | dzieci, porady, wczasy

dziecko na plaży

Olecko to malowniczo położone miasto, znajdujące się tuż nad jeziorem Oleckim Wielkim. To wspaniałe miejsce, gdzie rodziny z dziećmi mogą aktywnie spędzić wolny czas. Nie masz pomysłu na urlop? Warto wybrać się właśnie tam – do Olecka, gdzie nie brakuje atrakcji dla najmłodszych podróżników.

Plażowanie nad jeziorem Oleckim Wielkim

Letni urlop to idealny czas na rodzinne wypady nad wodę. Jednym z ciekawszych miejsc na plażowanie jest jezioro Oleckie Wielkie w Olecku. Rodziny chętnie spędzają tam wolny czas, bawiąc się na piasku, kąpiąc w czystej wodzie i korzystając z atrakcji wodnych, np. kajaków i rowerów wodnych.
Warto udać się na molo powstałe nad jeziorem ok. 1930 r. Na jego końcu mieści się biała wieża – prawdziwy symbol miasta. Plaża ze strzeżonym kąpieliskiem znajduje się tuż obok molo. Latem odbywa się tam mnóstwo imprez sportowych i wydarzeń kulturalnych. Ciekawe atrakcje dla dzieci w Olecku znajdziesz między innymi tutaj: https://straz.olecko.pl/atrakcje-dla-dzieci-w-olecku/.

atrakcje dla dzieci w Olecku

„Wiewiórcza ścieżka” – trochę sportu, trochę nauki

Wokół jeziora znajduje się tzw. Wiewiórcza ścieżka. To trasa wytyczona wzdłuż jego linii brzegowej. Wzdłuż trasy poruszają się najbardziej aktywni – biegacze, spacerowicze i rowerzyści. Pokonując trasę z dziećmi, można podziwiać mnóstwo chronionych gatunków roślin i ptaków (np. łyski).
„Wiewiórcza ścieżka” liczy ok. 13 km. To świetny dystans na rodzinną wyprawę rowerową lub spacer wśród pięknej przyrody. Warto co jakiś czas zrobić przystanek. Na trasie rozstawione są tablice informacyjne dotyczące niektórych roślin i zwierząt.

Kto wejdzie wyżej? Ścianka wspinaczkowa w Olecku

Plac zabaw to miejsce doskonale znane najmłodszym. Większość miast ma ich naprawdę sporo. Nie w każdym jest jednak ścianka wspinaczkowa. Właśnie taka znajduje się w Olecku, a dokładnie w Hali widowiskowo-sportowej. To świetne miejsce dla najbardziej aktywnych dzieci, które lubią wyzwania.
Wchodzenie po drzewach bywa niebezpieczne. Jednak wspinanie się po specjalnych ściankach z asekuracją doświadczonych instruktorów to już zupełnie inna bajka. Ze ścianek mogą korzystać dzieci zarówno bez doświadczenia, jak i po pierwszych wspinaczkach.

Stara lokomotywa i atrakcje w okolicy miasta

Wielbiciele pociągów ucieszą się na wieść o tym, że przy oleckim dworcu kolejowym znajduje się stara lokomotywa. Pochodzi z 1961 roku – ofiarował ją miastu Zdzisław Bereśniewicz, miłośnik historii oleckiej. Co prawda lokomotywa już nie jeździ, ale wciąż można podziwiać jej piękno.
Rodzinny urlop w Olecku warto przedłużyć o rajd po okolicznych atrakcjach. W miejscowości Możne położonej ok. 5 km od Olecka znajduje się Ranczo Arabians. Odbywają się tam festyny w siodle i można wziąć udział w lekcjach jazdy konnej. Konno można też pojeździć w położonej ok. 15 km od Olecka miejscowości Giże. Między jeziorem Zajdy a Dudeckim mieści się Siedlisko Cztery Żywioły. Słynne jest m.in. z tego, że lądują tam… samoloty.

Artykuł sponsorowany

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Bawienie się to nie tylko doskonała frajda dla dzieci w każdym wieku, ale i czynność istotna dla ich rozwoju. Podczas zabawy maluch ma szansę rozwijać się zarówno fizycznie, jak i psychicznie, spędzać miło czas i odkrywać zależności, a także zacieśniać relacje, jeśli zabawa odbywa się w towarzystwie. Już dwutygodniowe dziecko może wykazywać zainteresowanie np. kontrastowymi obrazkami, nie ma więc chwili do stracenia. Zabawka dla niemowlaka – jak ją wybrać?

Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Marzy Ci się podróż dookoła świata, niczym w powieści Juliusa Verne? Na zrealizowanie tego planu warto przeznaczyć więcej niż 80 dni, a do tego należy odpowiednio się przygotować. Jak? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Selfstorage – magazyny samoobsługowe

Selfstorage – magazyny samoobsługowe

Magazyny samoobsługowe, znane jako self storage, pojawiły się w latach pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych i szybko zdobyły tam popularność, zwłaszcza w latach 60. XX wieku. Idea polega na tym, że klienci wynajmują jednostki magazynowe o różnych rozmiarach, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb – od małych skrytek po duże pomieszczenia.

Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?

Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?

Wybierasz się na urlop w Trójmieście? Warto zaplanować pobyt tak, by jak najpełniej skorzystać z bogatej oferty tego urokliwego miejsca. Dzisiaj podpowiadamy, gdzie zjeść śniadanie, by zapewnić sobie udany start dnia!