Wynajem auta – jakie dokumenty musimy przygotować?

podróż - porady, wypożyczalnie

wynajem auta

Wypożyczalnie samochodów są prężnie rozwijającym się biznesem w Polsce. Coraz więcej Polaków, wyjeżdżając do innego miasta, decyduje się na wynajem auta. To rozwiązanie uchodzi za bardzo sprawny i komfortowy sposób podróżowania. Niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy w celach biznesowych czy turystycznych, warto rozeznać się w ofertach firm, które stwarzają taką możliwość. Wiele osób odstrasza jednak perspektywa załatwiania formalności związanych z wypożyczeniem pojazdu. Czy rzeczywiście jest to tak skomplikowany i złożony proces? W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie dokumenty będą nam potrzebne oraz jak przebiega cała procedura wynajmu auta z wypożyczalni.

W naszym kraju funkcjonuje wiele różnych wypożyczalni samochodów, dlatego na potrzeby tego tekstu postanowiliśmy skupić się na jednej z nich. Wypożyczalnia Flex Rent a Car jest uznanym przedstawicielem branży, posiadającym bogatą ofertę. Firma pochwalić się może rozbudowaną flotą pojazdów, w skład której wchodzą modele popularnych marek (m.in. Toyota, KIA, Opel, Volkswagen, Nissan). Wśród z nich znaleźć samochody z różnych segmentów: kompaktowe i miejskie, jak również SUV-y, pojazdy luksusowe oraz dostawcze. Oddziały wspomnianej wypożyczalni znajdują się w większości dużych miast Polski. Najczęściej zlokalizowane są one na lotniskach oraz w pobliżu Dworców Głównych PKP. To w tych miejscach podpiszemy umowę z wypożyczalnią, odbierzemy pojazd i zwrócimy go po zakończonym wynajmie.

 
 

Kiedy zastanawiamy się nad wynajmem samochodu i chcemy poznać więcej szczegółów, powinniśmy skorzystać ze strony internetowej wypożyczalni. Można dokładniej zapoznać się tam z ofertą, ustalić wcześniej termin oraz cenę wypożyczenia. Dzięki temu dokładnie zorientujemy się w kwestii dostępnych modeli samochodów oraz dopasujemy pojazd do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Otrzymujemy także możliwość zapoznania się z regulaminem wypożyczalni i wcześniejszej rezerwacji pojazdu.  Koszt takiego wynajmu zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych za dobę. Na cenę rzutują takie kwestie jak klasa samochodu, czy jego dodatkowe wyposażenie (np. łańcuchy na koła, fotelik dla dziecka, GPS etc.).

 

Samo podpisanie umowy odbywa się już w oddziale wypożyczalni, kiedy stawimy się tam osobiście po odbiór pojazdu. Dokumentami, które będą nam potrzebne są dowód osobisty oraz prawo jazdy, które jest ważne co najmniej rok. W sytuacji, kiedy będziemy wypożyczać samochód na firmę, przydatny będzie również NIP zakładu. To z grubsza wszystko, jeżeli chodzi o formalności związane z wypożyczaniem pojazdu. Nie musimy się martwić o jego ubezpieczenie czy ważny przegląd techniczny, ponieważ są to rzeczy leżące w gestii wypożyczalni, która udostępnia nam pojazd. Warto natomiast pokusić się o skorzystanie z opcji wykupienia tzw. przedpłaty paliwowej. Umożliwi nam to zwrot wypożyczonego pojazdu, bez konieczności martwienia się o to, żeby wcześniej zatankować samochód do pełna. Wypożyczalnia Flex Rent a Car oferuje swoim klientom również różne inne udogodnienia, ale polecamy zapoznać się już z nimi we własnym zakresie.

Rejsy wycieczkowe – pomysł na niezapomniane wakacje

Rejsy wycieczkowe – pomysł na niezapomniane wakacje

Pomysłów na spędzenie wakacji jest mnóstwo… Do tej grupy zaliczają się także rejsy wycieczkowe. Zwiedzanie różnych regionów świata z pokładu statku to niezapomniane przeżycie, łączące w sobie wiele aktywności: częste zmiany krajobrazów, bogactwo zwiedzanych miejsc, ciekawe atrakcje na pokładzie. Nic więc dziwnego, że z roku na rok rejsy statkiem cieszą się coraz większą popularnością. Na co zwrócić uwagę, wybierając się w swoją pierwszą wyprawę tego typu? Czego możesz się spodziewać? Jakie zalety wiążą się z rejsami?

Wyjazd do Norwegii – co ze sobą zabrać i jak się przygotować?

Wyjazd do Norwegii – co ze sobą zabrać i jak się przygotować?

Planujesz wyjazd do Norwegii i zastanawiasz się, w jaki sposób się do niego przygotować? To zasadne pytanie, zwłaszcza że kraj fiordów nie należy do Unii Europejskiej. Warto więc wiedzieć, co trzeba ze sobą zabrać i jak zorganizować swoją podróż. Oto najważniejsze informacje.

Przykra strona turystyki – jak sprowadzić zwłoki zmarłego turysty?

Przykra strona turystyki – jak sprowadzić zwłoki zmarłego turysty?

Jesteśmy świadkami coraz większego rozwoju turystyki. Jeździmy na wakacje my, rodzina, przyjaciele i znajomi. Podróże zagraniczne są coraz powszechniejsze i bezpieczniejsze. Mimo to czasami zdarza się najgorsze i wypoczywającego turystę spotyka na miejscu nie wymarzony wypoczynek, a niestety odpoczynek wieczny. Co robić w takiej sytuacji? Jak sprowadzić do Polski zwłoki bliskiego zmarłego za granicą?

5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Europie

5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Europie

Podróż po Europie jest nie tylko niezwykłą przygodą, ale również niepowtarzalną okazją do poznawania historii, obcowania ze sztuką, zwiedzania zabytków, napawania się pięknymi widokami. Różnorodność kulturowa sprawia, że każdy może wybrać miejsce idealnie pasujące do własnych upodobań. Wśród nich znajdziemy prawdziwe perełki przyciągające turystów z najdalszych zakątków świata. Poznajcie 5 najciekawszych miejsc w Europie, które warto zobaczyć.