Wynajem auta – jakie dokumenty musimy przygotować?

artykuły, podróż - porady, wypożyczalnie

wynajem auta

Wypożyczalnie samochodów są prężnie rozwijającym się biznesem w Polsce. Coraz więcej Polaków, wyjeżdżając do innego miasta, decyduje się na wynajem auta. To rozwiązanie uchodzi za bardzo sprawny i komfortowy sposób podróżowania. Niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy w celach biznesowych czy turystycznych, warto rozeznać się w ofertach firm, które stwarzają taką możliwość. Wiele osób odstrasza jednak perspektywa załatwiania formalności związanych z wypożyczeniem pojazdu. Czy rzeczywiście jest to tak skomplikowany i złożony proces? W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie dokumenty będą nam potrzebne oraz jak przebiega cała procedura wynajmu auta z wypożyczalni.

W naszym kraju funkcjonuje wiele różnych wypożyczalni samochodów, dlatego na potrzeby tego tekstu postanowiliśmy skupić się na jednej z nich. Wypożyczalnia Flex Rent a Car jest uznanym przedstawicielem branży, posiadającym bogatą ofertę. Firma pochwalić się może rozbudowaną flotą pojazdów, w skład której wchodzą modele popularnych marek (m.in. Toyota, KIA, Opel, Volkswagen, Nissan). Wśród z nich znaleźć samochody z różnych segmentów: kompaktowe i miejskie, jak również SUV-y, pojazdy luksusowe oraz dostawcze. Oddziały wspomnianej wypożyczalni znajdują się w większości dużych miast Polski. Najczęściej zlokalizowane są one na lotniskach oraz w pobliżu Dworców Głównych PKP. To w tych miejscach podpiszemy umowę z wypożyczalnią, odbierzemy pojazd i zwrócimy go po zakończonym wynajmie.

 
 

Kiedy zastanawiamy się nad wynajmem samochodu i chcemy poznać więcej szczegółów, powinniśmy skorzystać ze strony internetowej wypożyczalni. Można dokładniej zapoznać się tam z ofertą, ustalić wcześniej termin oraz cenę wypożyczenia. Dzięki temu dokładnie zorientujemy się w kwestii dostępnych modeli samochodów oraz dopasujemy pojazd do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Otrzymujemy także możliwość zapoznania się z regulaminem wypożyczalni i wcześniejszej rezerwacji pojazdu.  Koszt takiego wynajmu zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych za dobę. Na cenę rzutują takie kwestie jak klasa samochodu, czy jego dodatkowe wyposażenie (np. łańcuchy na koła, fotelik dla dziecka, GPS etc.).

 

Samo podpisanie umowy odbywa się już w oddziale wypożyczalni, kiedy stawimy się tam osobiście po odbiór pojazdu. Dokumentami, które będą nam potrzebne są dowód osobisty oraz prawo jazdy, które jest ważne co najmniej rok. W sytuacji, kiedy będziemy wypożyczać samochód na firmę, przydatny będzie również NIP zakładu. To z grubsza wszystko, jeżeli chodzi o formalności związane z wypożyczaniem pojazdu. Nie musimy się martwić o jego ubezpieczenie czy ważny przegląd techniczny, ponieważ są to rzeczy leżące w gestii wypożyczalni, która udostępnia nam pojazd. Warto natomiast pokusić się o skorzystanie z opcji wykupienia tzw. przedpłaty paliwowej. Umożliwi nam to zwrot wypożyczonego pojazdu, bez konieczności martwienia się o to, żeby wcześniej zatankować samochód do pełna. Wypożyczalnia Flex Rent a Car oferuje swoim klientom również różne inne udogodnienia, ale polecamy zapoznać się już z nimi we własnym zakresie.

materiał zewnętrzny

Przygoda życia w Zambii – ciekawostki i atrakcje południowoafrykańskiego kraju

Przygoda życia w Zambii – ciekawostki i atrakcje południowoafrykańskiego kraju

Jeden z najbiedniejszych krajów świata, który cechuje niebywałe bogactwo naturalne. Zambia to wyjątkowe miejsce, które zachwyci każdego turystę. Można tam przeżyć prawdziwą przygodę życia wyruszając na dzikie safari lub skacząc na bungee tuż przy Wodospadach Wiktorii. Co, jeśli marzy się o nieco spokojniejszych atrakcjach? To także jest możliwe. W Zambii odnajdą się zarówno poszukiwacze mocnych wrażeń, jak i miłośnicy malowniczych krajobrazów. Jakie są najważniejsze atrakcje Zambii oraz co należy wiedzieć przed podróżą? Oto najistotniejsze informacje dla osób pragnących poznać ten wyjątkowy kraj.

Wylot z Modlina? Jaki parking wybrać

Wylot z Modlina? Jaki parking wybrać

Modlin także jest idealnym miejscem do poszukania tam miejsca parkingowego, jeśli już wkrótce planujesz wylot do innego kraju. Tych na szczęście nie brakuje, więc nie musisz się tym martwić.

Wczasy w towarzystwie natury – te kierunki musisz poznać!

Wczasy w towarzystwie natury – te kierunki musisz poznać!

Miejski zgiełk, nadmiar obowiązków, życie w pędzie i z zegarkiem w dłoni. Każdego dnia narażeni jesteśmy na stres, który negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Nic więc dziwnego, że z niecierpliwością czekamy na urlop – np. w towarzystwie piaszczystych plaż i krystalicznie czystych wód. Z myślą o nadchodzących wakacjach i zbliżających się ciepłych miesiącach, przygotowaliśmy inspiracje na spokojne, urokliwe i egzotyczne wczasy.

Co to jest trekking? I czy to dyscyplina dla Ciebie?

Co to jest trekking? I czy to dyscyplina dla Ciebie?

Słyszałeś o nim na pewno nie raz. W telewizji, wśród znajomych, w internecie. Zdajesz sobie sprawę, że ma to związek z turystyką, ale chętnie dowiesz się, czym właściwie jest ten trekking? Świetnie, poniżej w pigułce znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje.