Wynajem auta – jakie dokumenty musimy przygotować?

podróż - porady, wypożyczalnie

wynajem auta

Wypożyczalnie samochodów są prężnie rozwijającym się biznesem w Polsce. Coraz więcej Polaków, wyjeżdżając do innego miasta, decyduje się na wynajem auta. To rozwiązanie uchodzi za bardzo sprawny i komfortowy sposób podróżowania. Niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy w celach biznesowych czy turystycznych, warto rozeznać się w ofertach firm, które stwarzają taką możliwość. Wiele osób odstrasza jednak perspektywa załatwiania formalności związanych z wypożyczeniem pojazdu. Czy rzeczywiście jest to tak skomplikowany i złożony proces? W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie dokumenty będą nam potrzebne oraz jak przebiega cała procedura wynajmu auta z wypożyczalni.

W naszym kraju funkcjonuje wiele różnych wypożyczalni samochodów, dlatego na potrzeby tego tekstu postanowiliśmy skupić się na jednej z nich. Wypożyczalnia Flex Rent a Car jest uznanym przedstawicielem branży, posiadającym bogatą ofertę. Firma pochwalić się może rozbudowaną flotą pojazdów, w skład której wchodzą modele popularnych marek (m.in. Toyota, KIA, Opel, Volkswagen, Nissan). Wśród z nich znaleźć samochody z różnych segmentów: kompaktowe i miejskie, jak również SUV-y, pojazdy luksusowe oraz dostawcze. Oddziały wspomnianej wypożyczalni znajdują się w większości dużych miast Polski. Najczęściej zlokalizowane są one na lotniskach oraz w pobliżu Dworców Głównych PKP. To w tych miejscach podpiszemy umowę z wypożyczalnią, odbierzemy pojazd i zwrócimy go po zakończonym wynajmie.

 
 

Kiedy zastanawiamy się nad wynajmem samochodu i chcemy poznać więcej szczegółów, powinniśmy skorzystać ze strony internetowej wypożyczalni. Można dokładniej zapoznać się tam z ofertą, ustalić wcześniej termin oraz cenę wypożyczenia. Dzięki temu dokładnie zorientujemy się w kwestii dostępnych modeli samochodów oraz dopasujemy pojazd do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Otrzymujemy także możliwość zapoznania się z regulaminem wypożyczalni i wcześniejszej rezerwacji pojazdu.  Koszt takiego wynajmu zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych za dobę. Na cenę rzutują takie kwestie jak klasa samochodu, czy jego dodatkowe wyposażenie (np. łańcuchy na koła, fotelik dla dziecka, GPS etc.).

 

Samo podpisanie umowy odbywa się już w oddziale wypożyczalni, kiedy stawimy się tam osobiście po odbiór pojazdu. Dokumentami, które będą nam potrzebne są dowód osobisty oraz prawo jazdy, które jest ważne co najmniej rok. W sytuacji, kiedy będziemy wypożyczać samochód na firmę, przydatny będzie również NIP zakładu. To z grubsza wszystko, jeżeli chodzi o formalności związane z wypożyczaniem pojazdu. Nie musimy się martwić o jego ubezpieczenie czy ważny przegląd techniczny, ponieważ są to rzeczy leżące w gestii wypożyczalni, która udostępnia nam pojazd. Warto natomiast pokusić się o skorzystanie z opcji wykupienia tzw. przedpłaty paliwowej. Umożliwi nam to zwrot wypożyczonego pojazdu, bez konieczności martwienia się o to, żeby wcześniej zatankować samochód do pełna. Wypożyczalnia Flex Rent a Car oferuje swoim klientom również różne inne udogodnienia, ale polecamy zapoznać się już z nimi we własnym zakresie.

materiał zewnętrzny

Wyjeżdżasz do pracy za granicę? Sprawdź, dlaczego warto podróżować busem

Wyjeżdżasz do pracy za granicę? Sprawdź, dlaczego warto podróżować busem

W dzisiejszych czasach podróżowanie oraz zwiedzanie krajów Europy nie stanowi żadnego problemu, dlatego tak często decydujemy się na wyjazd do zachodnich państw. Motywacją są niezwykłe krajobrazy, tętniące życiem miasta, renomowane uczelnie lub źródło zarobku. Jednym z aspektów, który dotyczy się wszystkich podróżujących, jest wybór środka transportu. Większość osób decyduje się na podróżowanie busem organizowane przez profesjonalne firmy przewozowe. To doskonałe rozwiązanie, by bezpiecznie i na czas dotrzeć na miejsce. Żeby jednak tak było, powinniśmy postawić na sprawdzoną firmę. W dzisiejszym artykule podpowiemy jaki środek transportu wybrać i gdzie szukać sprawdzonych firm.

Spodenki rowerowe – jak wybrać odpowiednie?

Spodenki rowerowe – jak wybrać odpowiednie?

Odpowiednie przygotowanie do jeżdżenia na rowerze, stanowi podstawę. Jednym spośród koniecznych elementów wyposażenia, będą spodenki rowerowe. Odznaczają się one specjalnie zaprojektowanym fasonem, który znacznie poprawia komfort podczas jazdy. Jak wybrać odpowiednie spodenki na rower? Na to pytanie, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Jak wybrać buty dla dziecka w podróż?

Jak wybrać buty dla dziecka w podróż?

Uważnie wybierasz buty trekkingowe — sprawdzasz podeszwę, materiał, dopasowanie do stopy. A co bierzesz pod uwagę, wybierając buty dla dziecka w podróż? Sprawdź, jakim elementom warto się przyjrzeć.

Zawoja – atrakcje, które warto zobaczyć

Zawoja – atrakcje, które warto zobaczyć

Wyjazd w góry to doskonała okazja do tego, aby spędzić czas w zacisznym miejscu i móc odpocząć w pięknym otoczeniu natury. Jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych pozwalających bliżej poznać Beskid Żywiecki jest Zawoja. To największa, a zarazem najdłuższa wieś w Polsce (rozciąga się na około 18 km długości), która leży w bardzo malowniczym miejscu – u jej krańców wznosi się Babia Góra. Jakie atrakcje kryje Zawoja? Sprawdź nasz artykuł