Wynajem auta – jakie dokumenty musimy przygotować?

artykuły, podróż - porady, wypożyczalnie

wynajem auta

Wypożyczalnie samochodów są prężnie rozwijającym się biznesem w Polsce. Coraz więcej Polaków, wyjeżdżając do innego miasta, decyduje się na wynajem auta. To rozwiązanie uchodzi za bardzo sprawny i komfortowy sposób podróżowania. Niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy w celach biznesowych czy turystycznych, warto rozeznać się w ofertach firm, które stwarzają taką możliwość. Wiele osób odstrasza jednak perspektywa załatwiania formalności związanych z wypożyczeniem pojazdu. Czy rzeczywiście jest to tak skomplikowany i złożony proces? W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie dokumenty będą nam potrzebne oraz jak przebiega cała procedura wynajmu auta z wypożyczalni.

W naszym kraju funkcjonuje wiele różnych wypożyczalni samochodów, dlatego na potrzeby tego tekstu postanowiliśmy skupić się na jednej z nich. Wypożyczalnia Flex Rent a Car jest uznanym przedstawicielem branży, posiadającym bogatą ofertę. Firma pochwalić się może rozbudowaną flotą pojazdów, w skład której wchodzą modele popularnych marek (m.in. Toyota, KIA, Opel, Volkswagen, Nissan). Wśród z nich znaleźć samochody z różnych segmentów: kompaktowe i miejskie, jak również SUV-y, pojazdy luksusowe oraz dostawcze. Oddziały wspomnianej wypożyczalni znajdują się w większości dużych miast Polski. Najczęściej zlokalizowane są one na lotniskach oraz w pobliżu Dworców Głównych PKP. To w tych miejscach podpiszemy umowę z wypożyczalnią, odbierzemy pojazd i zwrócimy go po zakończonym wynajmie.

 
 

Kiedy zastanawiamy się nad wynajmem samochodu i chcemy poznać więcej szczegółów, powinniśmy skorzystać ze strony internetowej wypożyczalni. Można dokładniej zapoznać się tam z ofertą, ustalić wcześniej termin oraz cenę wypożyczenia. Dzięki temu dokładnie zorientujemy się w kwestii dostępnych modeli samochodów oraz dopasujemy pojazd do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Otrzymujemy także możliwość zapoznania się z regulaminem wypożyczalni i wcześniejszej rezerwacji pojazdu.  Koszt takiego wynajmu zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych za dobę. Na cenę rzutują takie kwestie jak klasa samochodu, czy jego dodatkowe wyposażenie (np. łańcuchy na koła, fotelik dla dziecka, GPS etc.).

 

Samo podpisanie umowy odbywa się już w oddziale wypożyczalni, kiedy stawimy się tam osobiście po odbiór pojazdu. Dokumentami, które będą nam potrzebne są dowód osobisty oraz prawo jazdy, które jest ważne co najmniej rok. W sytuacji, kiedy będziemy wypożyczać samochód na firmę, przydatny będzie również NIP zakładu. To z grubsza wszystko, jeżeli chodzi o formalności związane z wypożyczaniem pojazdu. Nie musimy się martwić o jego ubezpieczenie czy ważny przegląd techniczny, ponieważ są to rzeczy leżące w gestii wypożyczalni, która udostępnia nam pojazd. Warto natomiast pokusić się o skorzystanie z opcji wykupienia tzw. przedpłaty paliwowej. Umożliwi nam to zwrot wypożyczonego pojazdu, bez konieczności martwienia się o to, żeby wcześniej zatankować samochód do pełna. Wypożyczalnia Flex Rent a Car oferuje swoim klientom również różne inne udogodnienia, ale polecamy zapoznać się już z nimi we własnym zakresie.

materiał zewnętrzny

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

A gdyby tak pojechać na wakacje wiosną? Bardziej kameralna atmosfera, zwiedzanie i plażowanie bez tłumów, a do tego niższe ceny… urlop w kwietniu czy maju zdecydowanie kusi! Pozostaje tylko jedno pytanie: dokąd się wybrać? Oto kilka miejsc, w których pogoda i fantastyczne wrażenia są gwarantowane.

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Wolny weekend? To doskonała okazja, by wybrać się na krótki wypad do jednego z większych miast w Polsce. Często, planując wyjazdy, poszukujemy dalszych kierunków, zupełnie lekceważąc bogactwo atrakcji turystycznych, jakie do zaproponowania mają nasze rodzime miejsce. Gdzie w Polsce warto wybrać się na city break?