Wyśmienite smaki Torunia

artykuły, hotele, podróż - porady, Polska

Toruń to wspaniałe miasto przyciągające turystów nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy. Warto spędzić w nim kilka dni, aby móc odwiedzić planetarium, Krzywą Wieżę, Muzeum Piernika oraz Stare Miasto, będące jednym z najpiękniejszych i najciekawszych architektonicznie miejsc w Europie. 

Mnogość atrakcji turystycznych i zabytków sprawia, że Toruń nazywany jest „pomorskim małym Krakowem”. Spacery ulicami, którymi przechadzał się Mikołaj Kopernik obserwując niebo, sprawiają niezwykłą przyjemność, a nocna panorama miasta jest jedną z najpiękniejszych w Polsce.

Kuchnia toruńska

Kuchnia Toruńska jest ogromnie zróżnicowana pod względem smaku i wyglądu potraw. Nie bez powodu gród Kopernika uznawany jest za kulinarną stolicę Polski. Spowodowane jest to wielonarodowym charakterem miasta. Mieszkańcy pochodzenia polskiego otwarci byli na poznawanie i adaptację nowych smaków, wprowadzanych przez obywateli pochodzących z najróżniejszych zakątków Europy. Toruń słynie z wieloletnich tradycji kulinarnych, których najjaśniejszymi gwiazdami są pierniki, pierogi, piecuchy i wielorakie dania rybne. Toruńskie restauracje są w stanie zadowolić najbardziej wymagających smakoszy.

Toruń stolicą pierników

Pierwsze wzmianki o piernikach wypiekanych w Toruniu pochodzą z 1380 roku. Miasto to znajdowało się na skrzyżowaniu najważniejszych szlaków handlowych, dzięki czemu lokalni mistrzowie piekarnictwa mieli łatwy dostęp do imbiru, goździków, cynamonu, kardamonu i gałki muszkatołowej. Pozwalało im to tworzyć wypieki o niesamowitym smaku, zapachu i walorach prozdrowotnych. Żyzne ziemie chełmińskie dostarczały wysokiej jakości mąki, a dobrze rozwinięte pasieki – bogaty w substancje odżywcze miód. Wszystko to razem tworzyło idealne pierniki, które cieszyły się dużą popularnością w całej Europie.

Toruńska restauracja z tradycyjnymi potrawami

Po całym dniu zwiedzania warto wybrać się w miejsce, gdzie można skosztować pysznych lokalnych potraw. Ciekawym wyborem jest toruńska restauracja a’la carte Nicolaus, znajdująca się na starówce, naprzeciw Domu Mikołaja Kopernika. W okresie letnim warto spożyć posiłek na tarasie, aby cieszyć się nie tylko wykwintną kuchnią, ale także pysznym widokiem Starego Miasta. Można również wybrać patio lub letni ogród. Wnętrza restauracji udekorowane zostały drewnianymi elementami, co tworzy niezwykle przyjazny klimat. 

Serwowane przez Szefa Kuchni dania zabiorą nas w prawdziwą podróż kulinarną. Mamy okazję skosztować m.in. tradycyjnej toruńskiej zupy rybnej i polików wołowych w sosie cydrowym, wykonanych z najwyższej jakości produktów. Wiele dostępnych w menu potraw bazuje na produktach sezonowych, dlatego warto wielokrotnie wracać w to miejsce, aby poznawać nowe smaki. Ciekawą opcją jest również dodatkowe menu z potrawami przeznaczonymi dla dzieci oraz bogata karta win dla dorosłych. 

Wszystko to sprawia, że a’la carte Nicolaus to bardzo chętnie wybierana restauracja w Toruniu. Więcej informacji o niej znajdziecie na: https://www.nicolaus.com.pl/kulinaria/restauracja-nicolaus-torun

Polska rekordy

Polska rekordy

Zbiór informacji i ciekawostek o wszystkim co największe, najszybsze, najmniejsze, najdroższe, najlepsze, naj… w Polsce.

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.