Wyśmienite smaki Torunia

hotele, podróż - porady, Polska

Toruń to wspaniałe miasto przyciągające turystów nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy. Warto spędzić w nim kilka dni, aby móc odwiedzić planetarium, Krzywą Wieżę, Muzeum Piernika oraz Stare Miasto, będące jednym z najpiękniejszych i najciekawszych architektonicznie miejsc w Europie. 

Mnogość atrakcji turystycznych i zabytków sprawia, że Toruń nazywany jest „pomorskim małym Krakowem”. Spacery ulicami, którymi przechadzał się Mikołaj Kopernik obserwując niebo, sprawiają niezwykłą przyjemność, a nocna panorama miasta jest jedną z najpiękniejszych w Polsce.

Kuchnia toruńska

Kuchnia Toruńska jest ogromnie zróżnicowana pod względem smaku i wyglądu potraw. Nie bez powodu gród Kopernika uznawany jest za kulinarną stolicę Polski. Spowodowane jest to wielonarodowym charakterem miasta. Mieszkańcy pochodzenia polskiego otwarci byli na poznawanie i adaptację nowych smaków, wprowadzanych przez obywateli pochodzących z najróżniejszych zakątków Europy. Toruń słynie z wieloletnich tradycji kulinarnych, których najjaśniejszymi gwiazdami są pierniki, pierogi, piecuchy i wielorakie dania rybne. Toruńskie restauracje są w stanie zadowolić najbardziej wymagających smakoszy.

Toruń stolicą pierników

Pierwsze wzmianki o piernikach wypiekanych w Toruniu pochodzą z 1380 roku. Miasto to znajdowało się na skrzyżowaniu najważniejszych szlaków handlowych, dzięki czemu lokalni mistrzowie piekarnictwa mieli łatwy dostęp do imbiru, goździków, cynamonu, kardamonu i gałki muszkatołowej. Pozwalało im to tworzyć wypieki o niesamowitym smaku, zapachu i walorach prozdrowotnych. Żyzne ziemie chełmińskie dostarczały wysokiej jakości mąki, a dobrze rozwinięte pasieki – bogaty w substancje odżywcze miód. Wszystko to razem tworzyło idealne pierniki, które cieszyły się dużą popularnością w całej Europie.

Toruńska restauracja z tradycyjnymi potrawami

Po całym dniu zwiedzania warto wybrać się w miejsce, gdzie można skosztować pysznych lokalnych potraw. Ciekawym wyborem jest toruńska restauracja a’la carte Nicolaus, znajdująca się na starówce, naprzeciw Domu Mikołaja Kopernika. W okresie letnim warto spożyć posiłek na tarasie, aby cieszyć się nie tylko wykwintną kuchnią, ale także pysznym widokiem Starego Miasta. Można również wybrać patio lub letni ogród. Wnętrza restauracji udekorowane zostały drewnianymi elementami, co tworzy niezwykle przyjazny klimat. 

Serwowane przez Szefa Kuchni dania zabiorą nas w prawdziwą podróż kulinarną. Mamy okazję skosztować m.in. tradycyjnej toruńskiej zupy rybnej i polików wołowych w sosie cydrowym, wykonanych z najwyższej jakości produktów. Wiele dostępnych w menu potraw bazuje na produktach sezonowych, dlatego warto wielokrotnie wracać w to miejsce, aby poznawać nowe smaki. Ciekawą opcją jest również dodatkowe menu z potrawami przeznaczonymi dla dzieci oraz bogata karta win dla dorosłych. 

Wszystko to sprawia, że a’la carte Nicolaus to bardzo chętnie wybierana restauracja w Toruniu. Więcej informacji o niej znajdziecie na: https://www.nicolaus.com.pl/kulinaria/restauracja-nicolaus-torun

Rejsy wycieczkowe – pomysł na niezapomniane wakacje

Rejsy wycieczkowe – pomysł na niezapomniane wakacje

Pomysłów na spędzenie wakacji jest mnóstwo… Do tej grupy zaliczają się także rejsy wycieczkowe. Zwiedzanie różnych regionów świata z pokładu statku to niezapomniane przeżycie, łączące w sobie wiele aktywności: częste zmiany krajobrazów, bogactwo zwiedzanych miejsc, ciekawe atrakcje na pokładzie. Nic więc dziwnego, że z roku na rok rejsy statkiem cieszą się coraz większą popularnością. Na co zwrócić uwagę, wybierając się w swoją pierwszą wyprawę tego typu? Czego możesz się spodziewać? Jakie zalety wiążą się z rejsami?

Wyjazd do Norwegii – co ze sobą zabrać i jak się przygotować?

Wyjazd do Norwegii – co ze sobą zabrać i jak się przygotować?

Planujesz wyjazd do Norwegii i zastanawiasz się, w jaki sposób się do niego przygotować? To zasadne pytanie, zwłaszcza że kraj fiordów nie należy do Unii Europejskiej. Warto więc wiedzieć, co trzeba ze sobą zabrać i jak zorganizować swoją podróż. Oto najważniejsze informacje.

Przykra strona turystyki – jak sprowadzić zwłoki zmarłego turysty?

Przykra strona turystyki – jak sprowadzić zwłoki zmarłego turysty?

Jesteśmy świadkami coraz większego rozwoju turystyki. Jeździmy na wakacje my, rodzina, przyjaciele i znajomi. Podróże zagraniczne są coraz powszechniejsze i bezpieczniejsze. Mimo to czasami zdarza się najgorsze i wypoczywającego turystę spotyka na miejscu nie wymarzony wypoczynek, a niestety odpoczynek wieczny. Co robić w takiej sytuacji? Jak sprowadzić do Polski zwłoki bliskiego zmarłego za granicą?

5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Europie

5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Europie

Podróż po Europie jest nie tylko niezwykłą przygodą, ale również niepowtarzalną okazją do poznawania historii, obcowania ze sztuką, zwiedzania zabytków, napawania się pięknymi widokami. Różnorodność kulturowa sprawia, że każdy może wybrać miejsce idealnie pasujące do własnych upodobań. Wśród nich znajdziemy prawdziwe perełki przyciągające turystów z najdalszych zakątków świata. Poznajcie 5 najciekawszych miejsc w Europie, które warto zobaczyć.