Wyśmienite smaki Torunia

hotele, podróż - porady, Polska

Toruń to wspaniałe miasto przyciągające turystów nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy. Warto spędzić w nim kilka dni, aby móc odwiedzić planetarium, Krzywą Wieżę, Muzeum Piernika oraz Stare Miasto, będące jednym z najpiękniejszych i najciekawszych architektonicznie miejsc w Europie. 

Mnogość atrakcji turystycznych i zabytków sprawia, że Toruń nazywany jest „pomorskim małym Krakowem”. Spacery ulicami, którymi przechadzał się Mikołaj Kopernik obserwując niebo, sprawiają niezwykłą przyjemność, a nocna panorama miasta jest jedną z najpiękniejszych w Polsce.

Kuchnia toruńska

Kuchnia Toruńska jest ogromnie zróżnicowana pod względem smaku i wyglądu potraw. Nie bez powodu gród Kopernika uznawany jest za kulinarną stolicę Polski. Spowodowane jest to wielonarodowym charakterem miasta. Mieszkańcy pochodzenia polskiego otwarci byli na poznawanie i adaptację nowych smaków, wprowadzanych przez obywateli pochodzących z najróżniejszych zakątków Europy. Toruń słynie z wieloletnich tradycji kulinarnych, których najjaśniejszymi gwiazdami są pierniki, pierogi, piecuchy i wielorakie dania rybne. Toruńskie restauracje są w stanie zadowolić najbardziej wymagających smakoszy.

Toruń stolicą pierników

Pierwsze wzmianki o piernikach wypiekanych w Toruniu pochodzą z 1380 roku. Miasto to znajdowało się na skrzyżowaniu najważniejszych szlaków handlowych, dzięki czemu lokalni mistrzowie piekarnictwa mieli łatwy dostęp do imbiru, goździków, cynamonu, kardamonu i gałki muszkatołowej. Pozwalało im to tworzyć wypieki o niesamowitym smaku, zapachu i walorach prozdrowotnych. Żyzne ziemie chełmińskie dostarczały wysokiej jakości mąki, a dobrze rozwinięte pasieki – bogaty w substancje odżywcze miód. Wszystko to razem tworzyło idealne pierniki, które cieszyły się dużą popularnością w całej Europie.

Toruńska restauracja z tradycyjnymi potrawami

Po całym dniu zwiedzania warto wybrać się w miejsce, gdzie można skosztować pysznych lokalnych potraw. Ciekawym wyborem jest toruńska restauracja a’la carte Nicolaus, znajdująca się na starówce, naprzeciw Domu Mikołaja Kopernika. W okresie letnim warto spożyć posiłek na tarasie, aby cieszyć się nie tylko wykwintną kuchnią, ale także pysznym widokiem Starego Miasta. Można również wybrać patio lub letni ogród. Wnętrza restauracji udekorowane zostały drewnianymi elementami, co tworzy niezwykle przyjazny klimat. 

Serwowane przez Szefa Kuchni dania zabiorą nas w prawdziwą podróż kulinarną. Mamy okazję skosztować m.in. tradycyjnej toruńskiej zupy rybnej i polików wołowych w sosie cydrowym, wykonanych z najwyższej jakości produktów. Wiele dostępnych w menu potraw bazuje na produktach sezonowych, dlatego warto wielokrotnie wracać w to miejsce, aby poznawać nowe smaki. Ciekawą opcją jest również dodatkowe menu z potrawami przeznaczonymi dla dzieci oraz bogata karta win dla dorosłych. 

Wszystko to sprawia, że a’la carte Nicolaus to bardzo chętnie wybierana restauracja w Toruniu. Więcej informacji o niej znajdziecie na: https://www.nicolaus.com.pl/kulinaria/restauracja-nicolaus-torun

Wyjeżdżasz do pracy za granicę? Sprawdź, dlaczego warto podróżować busem

Wyjeżdżasz do pracy za granicę? Sprawdź, dlaczego warto podróżować busem

W dzisiejszych czasach podróżowanie oraz zwiedzanie krajów Europy nie stanowi żadnego problemu, dlatego tak często decydujemy się na wyjazd do zachodnich państw. Motywacją są niezwykłe krajobrazy, tętniące życiem miasta, renomowane uczelnie lub źródło zarobku. Jednym z aspektów, który dotyczy się wszystkich podróżujących, jest wybór środka transportu. Większość osób decyduje się na podróżowanie busem organizowane przez profesjonalne firmy przewozowe. To doskonałe rozwiązanie, by bezpiecznie i na czas dotrzeć na miejsce. Żeby jednak tak było, powinniśmy postawić na sprawdzoną firmę. W dzisiejszym artykule podpowiemy jaki środek transportu wybrać i gdzie szukać sprawdzonych firm.

Spodenki rowerowe – jak wybrać odpowiednie?

Spodenki rowerowe – jak wybrać odpowiednie?

Odpowiednie przygotowanie do jeżdżenia na rowerze, stanowi podstawę. Jednym spośród koniecznych elementów wyposażenia, będą spodenki rowerowe. Odznaczają się one specjalnie zaprojektowanym fasonem, który znacznie poprawia komfort podczas jazdy. Jak wybrać odpowiednie spodenki na rower? Na to pytanie, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

10 najwyższych szczytów w Polsce

10 najwyższych szczytów w Polsce

10. Świnica (wysokość: 2 302 m),
9. Żabia Turnia Mięguszowiecka (wysokość: 2 335 m),
8. Hińczowa Turnia (wysokość: 2 372 m)