Wyśmienite smaki Torunia

artykuły, hotele, podróż - porady, Polska

Toruń to wspaniałe miasto przyciągające turystów nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy. Warto spędzić w nim kilka dni, aby móc odwiedzić planetarium, Krzywą Wieżę, Muzeum Piernika oraz Stare Miasto, będące jednym z najpiękniejszych i najciekawszych architektonicznie miejsc w Europie. 

Mnogość atrakcji turystycznych i zabytków sprawia, że Toruń nazywany jest „pomorskim małym Krakowem”. Spacery ulicami, którymi przechadzał się Mikołaj Kopernik obserwując niebo, sprawiają niezwykłą przyjemność, a nocna panorama miasta jest jedną z najpiękniejszych w Polsce.

Kuchnia toruńska

Kuchnia Toruńska jest ogromnie zróżnicowana pod względem smaku i wyglądu potraw. Nie bez powodu gród Kopernika uznawany jest za kulinarną stolicę Polski. Spowodowane jest to wielonarodowym charakterem miasta. Mieszkańcy pochodzenia polskiego otwarci byli na poznawanie i adaptację nowych smaków, wprowadzanych przez obywateli pochodzących z najróżniejszych zakątków Europy. Toruń słynie z wieloletnich tradycji kulinarnych, których najjaśniejszymi gwiazdami są pierniki, pierogi, piecuchy i wielorakie dania rybne. Toruńskie restauracje są w stanie zadowolić najbardziej wymagających smakoszy.

Toruń stolicą pierników

Pierwsze wzmianki o piernikach wypiekanych w Toruniu pochodzą z 1380 roku. Miasto to znajdowało się na skrzyżowaniu najważniejszych szlaków handlowych, dzięki czemu lokalni mistrzowie piekarnictwa mieli łatwy dostęp do imbiru, goździków, cynamonu, kardamonu i gałki muszkatołowej. Pozwalało im to tworzyć wypieki o niesamowitym smaku, zapachu i walorach prozdrowotnych. Żyzne ziemie chełmińskie dostarczały wysokiej jakości mąki, a dobrze rozwinięte pasieki – bogaty w substancje odżywcze miód. Wszystko to razem tworzyło idealne pierniki, które cieszyły się dużą popularnością w całej Europie.

Toruńska restauracja z tradycyjnymi potrawami

Po całym dniu zwiedzania warto wybrać się w miejsce, gdzie można skosztować pysznych lokalnych potraw. Ciekawym wyborem jest toruńska restauracja a’la carte Nicolaus, znajdująca się na starówce, naprzeciw Domu Mikołaja Kopernika. W okresie letnim warto spożyć posiłek na tarasie, aby cieszyć się nie tylko wykwintną kuchnią, ale także pysznym widokiem Starego Miasta. Można również wybrać patio lub letni ogród. Wnętrza restauracji udekorowane zostały drewnianymi elementami, co tworzy niezwykle przyjazny klimat. 

Serwowane przez Szefa Kuchni dania zabiorą nas w prawdziwą podróż kulinarną. Mamy okazję skosztować m.in. tradycyjnej toruńskiej zupy rybnej i polików wołowych w sosie cydrowym, wykonanych z najwyższej jakości produktów. Wiele dostępnych w menu potraw bazuje na produktach sezonowych, dlatego warto wielokrotnie wracać w to miejsce, aby poznawać nowe smaki. Ciekawą opcją jest również dodatkowe menu z potrawami przeznaczonymi dla dzieci oraz bogata karta win dla dorosłych. 

Wszystko to sprawia, że a’la carte Nicolaus to bardzo chętnie wybierana restauracja w Toruniu. Więcej informacji o niej znajdziecie na: https://www.nicolaus.com.pl/kulinaria/restauracja-nicolaus-torun

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Wspólny rodzinny wyjazd z pociechami wspaniale prezentuje się na kartach powieści i zdjęciach. Nie zawsze rzeczywistość maluje się tak różowo. Aby do maksimum wpłynąć na to, na co można wpływać i do minimum ograniczyć stres, jaki daje się przewidzieć przygotowaliśmy kilka wskazówek dla podróżnych.

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Wycieczka objazdowa pozwala zwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie. W jej trakcie sporo czasu spędza się w ruchu, a hotel odwiedza się jedynie na czas noclegu i śniadania. Z tego względu na wycieczkę objazdową nie powinno się zabierać tych samych rzeczy co na wyjazd all inclusive. Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Co spakować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo