Wyśmienite smaki Torunia

artykuły, hotele, podróż - porady, Polska

Toruń to wspaniałe miasto przyciągające turystów nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy. Warto spędzić w nim kilka dni, aby móc odwiedzić planetarium, Krzywą Wieżę, Muzeum Piernika oraz Stare Miasto, będące jednym z najpiękniejszych i najciekawszych architektonicznie miejsc w Europie. 

Mnogość atrakcji turystycznych i zabytków sprawia, że Toruń nazywany jest „pomorskim małym Krakowem”. Spacery ulicami, którymi przechadzał się Mikołaj Kopernik obserwując niebo, sprawiają niezwykłą przyjemność, a nocna panorama miasta jest jedną z najpiękniejszych w Polsce.

Kuchnia toruńska

Kuchnia Toruńska jest ogromnie zróżnicowana pod względem smaku i wyglądu potraw. Nie bez powodu gród Kopernika uznawany jest za kulinarną stolicę Polski. Spowodowane jest to wielonarodowym charakterem miasta. Mieszkańcy pochodzenia polskiego otwarci byli na poznawanie i adaptację nowych smaków, wprowadzanych przez obywateli pochodzących z najróżniejszych zakątków Europy. Toruń słynie z wieloletnich tradycji kulinarnych, których najjaśniejszymi gwiazdami są pierniki, pierogi, piecuchy i wielorakie dania rybne. Toruńskie restauracje są w stanie zadowolić najbardziej wymagających smakoszy.

Toruń stolicą pierników

Pierwsze wzmianki o piernikach wypiekanych w Toruniu pochodzą z 1380 roku. Miasto to znajdowało się na skrzyżowaniu najważniejszych szlaków handlowych, dzięki czemu lokalni mistrzowie piekarnictwa mieli łatwy dostęp do imbiru, goździków, cynamonu, kardamonu i gałki muszkatołowej. Pozwalało im to tworzyć wypieki o niesamowitym smaku, zapachu i walorach prozdrowotnych. Żyzne ziemie chełmińskie dostarczały wysokiej jakości mąki, a dobrze rozwinięte pasieki – bogaty w substancje odżywcze miód. Wszystko to razem tworzyło idealne pierniki, które cieszyły się dużą popularnością w całej Europie.

Toruńska restauracja z tradycyjnymi potrawami

Po całym dniu zwiedzania warto wybrać się w miejsce, gdzie można skosztować pysznych lokalnych potraw. Ciekawym wyborem jest toruńska restauracja a’la carte Nicolaus, znajdująca się na starówce, naprzeciw Domu Mikołaja Kopernika. W okresie letnim warto spożyć posiłek na tarasie, aby cieszyć się nie tylko wykwintną kuchnią, ale także pysznym widokiem Starego Miasta. Można również wybrać patio lub letni ogród. Wnętrza restauracji udekorowane zostały drewnianymi elementami, co tworzy niezwykle przyjazny klimat. 

Serwowane przez Szefa Kuchni dania zabiorą nas w prawdziwą podróż kulinarną. Mamy okazję skosztować m.in. tradycyjnej toruńskiej zupy rybnej i polików wołowych w sosie cydrowym, wykonanych z najwyższej jakości produktów. Wiele dostępnych w menu potraw bazuje na produktach sezonowych, dlatego warto wielokrotnie wracać w to miejsce, aby poznawać nowe smaki. Ciekawą opcją jest również dodatkowe menu z potrawami przeznaczonymi dla dzieci oraz bogata karta win dla dorosłych. 

Wszystko to sprawia, że a’la carte Nicolaus to bardzo chętnie wybierana restauracja w Toruniu. Więcej informacji o niej znajdziecie na: https://www.nicolaus.com.pl/kulinaria/restauracja-nicolaus-torun

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Wolny weekend? To doskonała okazja, by wybrać się na krótki wypad do jednego z większych miast w Polsce. Często, planując wyjazdy, poszukujemy dalszych kierunków, zupełnie lekceważąc bogactwo atrakcji turystycznych, jakie do zaproponowania mają nasze rodzime miejsce. Gdzie w Polsce warto wybrać się na city break?

Translator dla podróżników – jakiego tłumacza wybrać?

Translator dla podróżników – jakiego tłumacza wybrać?

Bariera językowa często stanowi poważne wyzwanie dla świeżo upieczonych podróżników. Na szczęście, dzięki nowoczesnym technologiom, komunikacja z obcokrajowcami stała się znacznie łatwiejsza. Translatory to niezastąpione narzędzia dla każdego globtrotera. Ale jak wybrać najlepszy translator na podróż dla siebie?

Rysy ciekawostki

Rysy ciekawostki

Rysy to góra w Tatrach Wysokich znajdująca się na granicy polsko-słowackiej. Północno-zachodni wierzchołek Rysów jest najwyższym szczytem w Polsce. Wznosi się na wysokość 2499 m n.p.m. Jak długo trwa wejście na Rysy?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Sprawdź: www.misjatravel.pl


Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo